مروری بر قوانین مالیات بر ارزش افزوده

0
674

accounting

با سلام خدمت دوستان عزیز
در یکی از صفحات سایت یکی از دوستان  سوالی  در مورد مالیات بر ارزش افزوده  مطرح کردند که با توجه به اهمیت مطلب ارائه آن به عنوان مطلبی جدا گانه خالی از لطف نیست
سوال :
در صورتی که شرکتی اظهار نامه مالیا ت بر ارزش افزوده ارائه نکرده باشد و بخواهد مبلغی رو به عنوان بدهی احتمالی شامل اصل مبلغ و جرائم آن به مدیران خود اعلام کند،مبنای محاسبه این جرائم در صورتی که شرکت از دارایی طلبکار باشد چیست ؟
در این مورد در گزارش حسابرسی بدهی احتمالی اعلام نمیگردد فقط بندی با این مضمون نوشته میشود: الزامات بند قانون مالیات بر ارزش افزوده رعایت نشده است و به علت رسیدگی نشدن توسط اداره دارایی مبلغ بدهی احتمالی آن مشخص نیست. پیشنهاد ما : ۱-اگر شرکت شما شرکتی است که با دارایی طرف هست و واقعی عمل میکنید و ذخیره رو میخواهید اعمال کنید به هیچ عنوان این کار پیشنهاد نمیشود. زیرا ذخیره هزینه مورد نظر از طرف دارایی غیر قابل قبول و به در آمد ابرازی اضافه و مالیات آن دریافت میشود. ۲- به علت عدم ارائه اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده در موعد مقرر در حسابرسی دارایی و اعلام جرائم مقدار طلبکاری شما ( یا همون مبلغ دریافتی ) ملاک نیست ملاک مبلغ مالیات فروش شما میباشد. وپس از اعلام مبلغ به همراه جرائم توسط دارایی لایحه ای تهیه و به دارایی مبالغ دریافتی خود را اعلام میکنید که در کمیسیونی که با حضور شما و افراد معلوم توسط دارایی مقداری از مبلغ دریافتی شما قابل قبول میشود و مازاد آن را از شما مطالبه میکنن . ۳- پس از اعلام مبلغ پرداختی باز هم طبق بخشنامه اداره دارایی حداکثر تا ۶۵ % جرائم قابل بخشش است که این خود شامل مواردی میباشد. به علت اینکه مبلغ مورد نظر و درصد بخشودگی و موارد قبولی خرید شما توسط دارایی نامعلوم است پس شما نمیتوانید مبلغی رو به عنوان بدهی احتمالی اعلام کنید.

این مطلب را هم بخوانید:  دانلود رایگان جزوه تهیه صورت مغایرت بانک

موفق باشید

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here