۱۰ حسابدار به یاد ماندنی فیلم‌های هالیوودی

0
321
10 حسابدار به یاد ماندنی فیلم‌های هالیوودی

دوستان خوبم سلام. تا حالا از خودتون پرسیدین که چرا خیلی‌ها حسابدارها رو آدمای خسته کننده‌ای می‌دونند؟ آیا اصلا این دیدگاه به نظرتون درسته؟ به نظر من که این‌طور نیست. حسابدارها قهرمانان ناشناخته دنیای کسب و کار هستند، که بر اساس فکر دقیق و توجه بی‌نظیر خودشون به جزئیات، در مصرف پول صرفه‌جویی می‌کنند. بسیاری از کسب و کارها بدون کمک حسابدارها نمی‌توانند از مسیر سخت تکالیف مالیاتی به سادگی عبور کنند. هالیوود بارها به ما نشان داده که حسابدارها ماجراجویان خوبی هستند. این مسئله که گاهی حسابدارهای هالیوودی (بازیگران هالیوودی در نقش حسابدارها) نقش‌های اصلی را ایفا می‌کنند، اتفاقی نیست.

اینک زمان آن رسیده که بیشتر قدر آنها را بدانیم. در این مقاله به ۱۰ حسابدار هالیوودی فراموش نشدنی با بازی‌های بی‌نظیر در فیلم‌های سینمایی هالیوود اشاره می‌کنیم.

۱۰- فرار در نیمه شب

دوک جاناتان مرداک، حسابدار درستکاری است که درگیر یک اختلاس ۱۵ میلیون دلاری از سردسته خرابکاران می‌شود. او پس از رهایی از زندان با قید وثیقه، تحت تعقیب قرار می‌گیرد. این اتفاق به نظرتان آشنا نیست؟

از بخت بد، به غیر از پلیس افراد دیگری در جستجوی او هستند؛ به ویژه جیمی سرانو، سردسته خرابکاران، که پول وی دزدیده شده است. جیمی دو آدم‌کش برای تسویه حساب با جاناتان، استخدام می‌کند و… .

  • همیشه راه نجات از مشکلات، درستکاری است.

۹- ماهتاب

لورتا کاستورینی دفتردار چند کسب و کار کوچک در منهتان است. او زندگی یکنواختی دارد. اوقات او تماما بین محل کار و منزلش می‌گذرد. تا اینکه با برادر نامزدش که یک نانوای سرزنده و خارق‌العاده است، ملاقات می‌کند. لورتا ناگهان تصمیم به شکستن چرخه‌ی معیوب زندگی خسته‌کننده‌اش می‌گیرد؛ تا لحظات هیجان‌انگیزی را تجربه کند.

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

  • یک حسابدار موفق علاوه‌بر کار دقیق، باید وقتی برای تقویت روحیه خود در نظر بگیرد.
این مطلب را هم بخوانید:  تصویب 3 استاندارد حسابداری و 4 استاندارد حسابرسی

۸- رویال تننبام

دنی گلور یک حسابدار قابل اعتماد و عصا قورت داده است. او خود را مسئول نجات خانواده تننبام که در حال غرق شدن در گرداب مشکلات خانوادگی است، می‌داند. هنری (دنی در نقش حسابدار هالیوودی) به مادر قصه ما علاقمند می‌شود؛  او به عنوان یک تضاد کامل در برابر رویال تننبام، پدر و شخصیت اصلی داستان، قرار می‌گیرد. هنری نمونه یک پدر تمام و کمال است. از سویی او مدرس حسابداری است و کتابی در مورد سرمایه‌گذاری‌های شخصی‌اش نیز چاپ کرده است.

  • گاهی زندگی حسابدارها خیلی یکنواخت می‌شود.

۷- تسخیر ناپذیران

تسخیر ناپذیران بر اساس داستان واقعی تعقیب تبه‌کار افسانه‌ای، آل کاپون، ساخته شده است. کاپون به اتهام تخلفات زیادی تحت تعقیب قرار دارد، اما نهایتا به جرم یک فرار مالیاتی دستگیر می‌شود. حدس بزنید چه کسی پشت این ماجراست؟ اسکار والاس حسابدار شرکت! والاس با ترتیب دادن یک فرار مالیاتی، امپراتوری کاپون را به زیر می‌کشد.

  • با حسابدار خود مهربان باشید.

۶- بیگانه‌تر از داستان

هارولد کریک عاشق اعداد است. او همه چیز را می‌شمارد: از تعداد حرکت‌های مسواک موقع مسواک شبانه تا تعداد قدم‌هایش از آپارتمان تا ایستگاه اتوبوس. همین ذات دقیق از او یک حسابدار بی‌نظیر ساخته است. اما ناگهان زندگی او واژگون می‌شود. او صدایی در ذهنش می‌شنود که آینده‌اش را برایش روایت می‌کند! پس از جستجوهای بسیار، هارولد متوجه می‌شود که او شخصیت اصلی یک رمان نیمه تمام است. رمانی که نویسنده‌اش، کارن ایفل، شخصیت‌های اصلی را به روش‌های خلاقانه‌ای به قتل می‌رساند و… .

  • حسابدار هالیوودی قصه ما در انتها متوجه می‌شود که زندگی پدیده‌ای فراتر از شمارش روزهاست.
این مطلب را هم بخوانید:  لغو نصب سامانه فروشگاهی توسط داروخانه ها

۵- شکارچیان اشباح

لوئیس تالی یک خرخوان تمام عیار است. او در اثر استفاده مداوم از یک عینک با شماره بیش از حد، به یک حسابدار مالیاتی خارق‌العاده، اما دست و پا چلفتی تبدیل می‌شود. از سویی او یک دل نه، صد دل عاشق همسایه زیبایش، دانا برت، است. لوئیس در پی یک سری حوادث با دانا ازدواج می‌کند. غافل از اینکه روح هر دو به تسخیر شیاطین در آمده است. از شانس بد لوئیس و شاید شانس خوب دانا در انتها هیچ کدام از آنها، چیزی از ازدواجشان به یاد نمی‌آورند.

  •  لوئیس به ما ثابت می‌کند که حسابدارها هم مثل سایرین عاشق می‌شوند.

۴- مردانی دیگر

ویل فرل نقش حسابدار هالیوودی با نام آلن کمبل را در این فیلم بازی می‌کند. یک حسابدار معمولی، با همه ویژگی‌هایی که یک حسابدار خسته کننده دارد: او اهل ریسک کردن نیست، همیشه به میزش چسبیده است و از خطر فراری است. اما در مسیر فیلم جنبه‌های هیجان‌انگیز وجود آلن بیشتر خود را نشان می‌دهد.

هیچ گاه چیزی را از ظاهرش قضاوت نکنید. گاهی در وجود یک حسابدار خشک و جدی، یک روح مهربان و مسئولیت پذیر می‌یابید.

۳- هیچ

آلبرت برنامن یک حسابدار خجالتی و ساکت در یک بانک سرمایه‌گذاری است. او به یکی از مشتری‌ها به نام آلگرا کل علاقمند است؛ اما در ابراز علاقه و جلب توجه وی موفق نیست. آلگرا صاحب یک کسب و کار موفق و بسیار ثروتمند است؛ او با آلبرت، یک کارمند ساده، تناسبی ندارد. آلبرت کارش را به خاطر آلگرا رها می‌کند و برای حل مشکلش به یک دلال ازدواج مراجعه می‌کند. این داستان کمدی و دلگرم کننده، احساسات بی‌نظیر حسابداران را به تصویر می‌کشد.

  • گاهی کمی بلند پروازی برای حسابداران مفید است.

۲- جاسوس مرکزی

کوین هارت و دواین جانسون ستارگان طنز هالیوود تماشای این فیلم را لذت‌بخش‌تر کرده‌اند. کلوین جوینر (با بازی کوین هارت) یک حسابدار هالیوودی است. جوینر در دبیرستان خیلی محبوب بوده و اینکه او در بزرگ‌سالی آن محبوبیت را ندارد، او را آزار می‌دهد. تا اینکه با پیدا شدن ناگهانی رفیق قدیمی‌اش زندگی یکنواخت او به کلی تغییر می‌کند. او، جوینر را به فعالیت در دنیای پیچیده جاسوسی بین‌الملل تشویق می‌کند؛ که البته نتایج مضحکی به بار می‌آورد.

  • رسیدن به شهرت، به هر قیمتی عاقلانه نیست.

۱- حسابدار

بن افلک در این فیلم پرهیجان، نقش یک حسابدار اوتیسمی، کریس ولف، را بازی می‌کند. کریس احساس می‌کند به خاطر شرایط خاصش، در روابط اجتماعی و درک اندیشه‌های دیگران، ناتوان است. همین مسئله او را به کارش، مخصوصا محاسبات ریاضی آن جذب می‌کند. اوتیسم، از کریس یک ابرقهرمان در ریاضیات می‌سازد و او را به سمت مشتری‌های خاص و افراد خطرناک می‌کشد و… .

  • حسابداری می‌تواند هم‌زمان هم هیجان‌انگیز باشد و هم خطرناک.

حسابدار هالیوودی در کدام یک از فیلم‌های هالیوود، مورد علاقه شماست؟

این مطلب را هم بخوانید:  دانلود رایگان نرم افزار آموزش حسابداری و مالیات

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here