برای راه اندازی شرکت حسابداری چقدر سرمایه نیاز دارید؟

9
11180

این اولین ضرورت برای راه اندازی یک شرکت حسابداری است: سرمایه، ولی نکته ای که وجود دارد و باعث عقب نشینی تعداد زیادی از حسابداران با انرژی و باهوش می شود تامین مالی آن است. سه راه برای تامین مالی و باصطلاح تامین سرمایه یک شرکت حسابداری به شما پیشنهاد میکنم:

وام / قرض

جذب پروژه

جذب شریک

به نظر خودتان کدامیک دردسر کمتری دارد؟ اجازه بدهید به یک توافق برسیم و بعد ادامه مبحث سرمایه را دنبال کنیم. اول ببینیم برای راه اندازی یک شرکت حسابداری نوپا چقدر پول نیاز داریم، برای شروع و کرایه یک محل اگر در کلان شهر باشید می توانید از دفاتر اشتراکی و اگر در غیر از این شهرها سکونت دارید از دفاتر مستقل شروع کنید. برای شروع حداقل ۵ میلیون وجه نقد نیاز دارید. و در ادامه برای خرید ۲ میز، مودم و اینترنت ، پرینتر ، تلفن ، و کامپیوتر و لوازم تحریر هم حداقل ۵ میلیون دیگر نیاز است پس توافق ما بر روی ۱۰ میلیون تومان باشد. حالا برای این ۱۰ میلیون تومان بهترین راه جذب پروژه است. یعنی شما باید انقدر به تجربه و دانش خوبی رسیده باشید که دیگران به شما اعتماد کنند و برای انجام خدمات مالی ۱۰ میلیون بپردازند. این وجه را می توان با جذب چند پروژه کوچک براحتی دریافت کرد. البته خیلی هم راحت نیست نیاز به رعایت چند تکنیک مهم دارد.

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

ویژگی یک شرکت حسابداری چیست؟ در چند سال قبل کار زیاد سختی نبود. یک یا دو نفر محلی را اجاره می کردند و هر کدام چند کار خدمات مالی می گرفتند و اجرا می کردند، حتی با یک نام تجاری ثبت نشده. ولی در این چند سال اخیر و حساسیت شرکتها و موسسات نسبت به واگذاری امور خدماتی خود به موسسات حسابداری، کار کمی سخت تر شده است، البته این سختی ها منفعتی را هم به دنبال دارد و آن هم بالا رفتن حق الزحمه ها بخاطر ازدیاد مسئولیت اجرایی است. نکته ای که پیرامون ویژگی جدید یک شرکت حسابداری باید عرض کنم این است که اگر میخواهید یک وزنه اعتباری ایجاد کنید حتما یک شرکت ثبت شده اسم و رسم دار باید راه اندازی کنید تا مشتریان اطمینان خاطر از شما پیدا کنند و یکی ازدلایل موفقیت برخی از فعالان حوزه مالی نسبت به بقیه داشتن همین امتیاز خیلی مهم است .

این مطلب را هم بخوانید:  در کار حسابداری کی " نه " بگویید کی "بله "

اما فراموش نکنید نباید سریع تصمیم گیری کنید و صرفا اولویت شما راه اندازی شرکت حسابداری باشد چون اگر برنامه نداشته باشید ممکن است در بازار بزرگ خدمات مالی غرق شوید چون رقابت در این حوزه همانند بورس و سرمایه گذاری شده است. تعداد بسیار بالای شرکت ها و تعداد زیاد کارشناسانی که نه شرکت دارند و نه دفتر ثابت. پس باید اول زمینه راه اندازی را فراهم کنید.

چگونه می توانید یک شرکت حسابداری راه اندازی کنید؟ ابتدا باید اقدامات خیلی مهمی را مد نظر قرار دهید که قبل از تاسیس شرکت به آن نیاز دارید

شرکت حسابداری

حتما برای شروع با یک مشاور دلسوز جلسه برقرار کنید

افراد زیادی هستند که درگیر پروژه ها هستند و فرصت راه اندازی دفتر و استقرار را ندارند و شما می توانید این فرصت را برای آنها ایجاد کنید.دسترسی خیلی راحت به این افراد در آگاهی خدمات مالی روزنامه ها و سایتها می باشد.اگر حسابدار هستید کار آسانتر است معمولا مدیران مالی پاره وقت بیشتر اینطور عمل میکنند.

حداقل میزان سرمایه گذاری برای راه اندازی یک شرکت ۲ میلیون ماهیانه است.

شما حتما می بایست ۲ یا ۳ پروژه حسابداری با درآمدزایی ماهیانه ۲ میلیون تومان در ماه داشته باشید تا بتوانید آماده پیاده سازی اولیه شوید. اشتباه بزرگ بسیاری از افراد که در همان ابتدا با نرسیدن به این مبلغ شکست را تجربه می کنند.

برای شروع جذب پروژه فقط تمرکز کنید

همیشه به دوستان و نمایندگان عزیز پرشین حساب هم این نکته را عرض میکنم بجای اینکه همه بازارها را تجربه کنید، یک بازار قدرتمند را  هدفگذاری کنید. اگرهم احساس می کنید بازار جاندار نیست ثابت قدم باشید. مثلا فرض کنید شما وارد بازار شرکتهای حمل و نقل و کامیونداران شده اید، ممکن است در ابتدا با مشکل جذب مواجه شده باشید ولی نباید میدان را ترک کنید چون بارها تجربه ثابت کرده زمان نتیجه گیری نباید بازاریابان عرصه را خالی کنند و حداقل نیم نگاهی به آن داشته باشند.

این مطلب را هم بخوانید:  مجوز فعالیت سیزدهمین سبدگردان صادر شد

به سایت دفتر شما (دفاتر اشتراکی) سر بزنید 

کم ریسک ترین حرکت در راه اندازی یک دفتر حسابداری، مشارکت در دفاتر اشتراکی است. توجه داشته باشید بهتر است برای مشارکت در محل، از همکاران خود کمک نگیرید چون ممکن است نوع فعالیت ها امکان فشار روحی و استرس برای شما به همراه داشته باشد. گزینه پیشنهادی من مشارکت با وکلا است. چون معمولا وکلا ساعات اداری در دادگاه سپری می کنند و عصر ها معمولا دفتر هستند و شما خیلی راحت و کم هزینه می توانید صاحب اتاقی از یک دفتر کار شوید. مهم این است که در اولین حرکت شما باید محلی برای استقرار داشته باشید.

من بارها این موضوع را مطرح کردم اولین دفتر کارم در محل انتظار مسافرین ترمینال بیهقی بود و استمرار ، علاقه و هدفم باعث شد خیلی سریع شرکت حسابداری خودم را بدون هیچ پشتوانه ای راه اندازی کنم. امیدوارم شما هم با جدیت به دنبال علاقه خود باشید.

 

میثم حاجی محمدی

آموزش حسابداری

شرکت حسابداری

9 دیدگاه ها

 1. سلام وقتتون بخیر من میخواستم بدونم برا اینکه کار حسابداری و انجام بدیم اینجوری به صورت پروژه لی جه دوره ای نیازه که بریم؟

  • سلام

   برای کار حسابداری باید خیلی موضوعات قانونی و مالیاتی و بیمه ای و ثبتهای حسابداری مربوطه را یاد گرفته باشید لذا در زمینه راهنمایی دوره های موجود مربوطه با شماره ۰۹۲۱۷۱۱۲۹۸۰ تماس حاصل نمائید.

  • سلام

   شرایط لازم جهت ثبت شرکت حسابداری سهامی خاص عبارت است از :
   ۱- حداقل سه نفر عضو + دو نفر بازرس
   ۲-حداقل ۳۵ در صد سرمایه نقدا پرداخت شود
   ۳-حداقل سرمایه ۱۰۰۰۰۰۰ ریال

   مدارک مورد نیاز برای ثبت حسابداری وسهامی خاص:
   ۱-کپی مدارک شناسایی کلیه اعضا ( کارت ملی و شنا سنامه)
   ۲-اصل گواهی عدم سو پیشینه
   ۳-اخذ مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
   ۴- تنظیم وکالتنامه به نام وکیل، چنانچه امور توسط وکیل انجام می شود

   شرایط ثبت شرکت حسابداری با مسئولیت محدود
   ۱-وجود حداقل ۲ نفر عضو
   ۲-حداقل سرمایه ۱۰۰۰۰۰۰ریال
   ۳-تعهد با پرداخت کل سرمایه

   مدارک ثبت شرکت حسابداری با مسئولیت محدود
   ۱-کپی مدارک شناسایی ( کپی شناسنامه و کارت ملی )
   ۲-اصل گواهی عدم سو پیشینه
   ۳-امضای اقرار نامه
   ۴-مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع

 2. سلام دانشجو ترم ۸ دانشگاه ملی کرمانشاه هستم و چند مدت بیش برای کار اموزی به بیشتر موسسات حسابداری استان مراجعه کردم و جواب همگی نه بود و میگفتن که ما افراد آشنا رو به عنوان کار اموز قبول میکنیم البته شهر های بزرگ وصنعتی مثل تهران و….. کار اموز و…. زیاد لازم دارن ولی به دلیل مشکلات مالی و سربرستی خوانواده امکان سکونت رو ندارم و فعلا دنبال کار در شهر خودم هستم
  خیلی دوس دارم که کار تجربی رو یاد بگیرم و زندگیم رو تغییر بدم
  خودم احساس میکنم که به صورت تجربی نتونم کاری انجام بدم
  من می خوام که وارد بازار کار شم ب نظر شما چی کارکنم ؟؟؟؟؟ خیلی سردرگم هستم
  اگه امکان داره من رو به راهنمایی کنی

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here