اصلی ترین سوال مدیران در مصاحبه از حسابداران چیست؟

6
2178

علامت-سوال

 

به نام خدا و سلام

آیا این نکته را می دانستید اگر بعد از عبور از مصاحبه مدیر مالی ممکن است جهت مصاحبه دیگری رو در روی مدیرعامل هم قرار بگیرید؟

اخیراً با توجه به حساسیتهای سامانه های مالیاتی و جرائم بیمه ای نگرانی مدیران از این بابت بیشتر از گذشته شده است و یکی از اصلی ترین سوالات مصاحبه ها این است : آیا یک فرد می تواند در چند محل بیمه باشد ؟ چگونه ؟

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

شما به عنوان حسابدار نباید اطلاعات بیمه ای عادی نسبت به بقیه داشته باشید بلکه باید تمامی پیچ خم ها را بدانید حالا به پاسخ این سوالل از دید قانون می پردازیم 

طبق ماده ۳۴ قانون تامین اجتماعی ، در صورتی که بیمه شده برای دو یا چند کارفرما کار کند هریک از کارفرمایان مکلفند به نسبت مزد یا حقوقی که می پردازند حق بیمه سهم بیمه شده را از مزد یا حقوق او کسر و به انضمام سهم خود به سازمان پرداخت نماید .

ممکن است بیمه شده در یک یا چند کارگاه به صورت پاره وقت و در ساعاتی از روز کار کند. در صورتی که قراردادهای وی تابع قانون کار باشد ، همه کارفرمایان مربوطه مکلف به بیمه نمودن وی می باشد . مطابق مقررات تامین اجتماعی ، کارفرما مکلف به پرداخت حق بیمه سهم خود که معادل ۲۰ درصد مزد و حقوق می باشد بابت بیمه نمودن کارگر است . در صورتی هم که کارگر برای چند کارفرما کار کند هر یک از آنها مکلفند مطابق ماده ۳۰ قانون تامین اجتماعی در هنگام پرداخت مزد یا حقوق ، به نسبت مزد یا حقوقی که به کارگر پرداخت می کنند ، حق بیمه سهم او را تعیین نموده و به انضمام حق بیمه سهم خود به سازمان پرداخت نمایند .

این مطلب را هم بخوانید:  سوء استفاده از نام پرشین حساب!

hesabdar

با توجه به اینکه بیمه شده موضوع ماده ۳۳ دارای چند کارفرما می باشد ، لذا لازم نیست که مجموع حق بیمه های سهم وی و کارفرماهای مربوطه توسط یک کارفرما به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود ، بلکه سهم هر کارگر به انضمام کارفرمای مربوطه ، توسط خود کارفرما به سازمان پرداخت می شود و ممکن است از این جهت ، برای احتساب سوابق وی مشکلاتی ایجاد گردد.

مطابق ماده ۳۴ ، هریک از کارفرمایان مکلفند به نسبت مزد یا حقوقی که به بیمه شده می پردازند ، حق بیمه سهم وی را به انضمام حق بیمه حق خود به سازمان پرداخت نمایند . به نظر می رسد رعایت این شرط که حقوق بیمه شده نبایستی از حداقل حقوق مشمولین قانون کار کمتر باشد ، در اینجا الزامی نیست ، زیرا در این مورد بیمه شده برای چند کارفرما کار می کند و در صورتی که در خصوص هر یک از کارفرمایان ، رعایت حداقل حقوق الزامی شود ، حقوق وی معادل چند برابر حداقل حقوق مزبور می گردد.

در پایان امیداورم این نکته مهم و تحلیل آن بتواند شما را در پیشبرد اهداف بلندتان یاری دهد .

پاینده و سربلند باشید

میثم حاجی محمدی

6 دیدگاه ها

  1. با سلام و عرض ادب
    خواستم بابت پست ها و مقالات خوبی که روی سایت میگذارید تشکر کنم واقعا” عالی اند ،ممنون
    پایدار و سبز باشید.

  2. با عرض سلام خدمت شما.
    سوال من اینه که اگر در یک شرکت شروع به کار بکنیم و تمایلی برای اینکه بیمه تامین اجتماعی بشیم نداشته باشیم.مشکلی به وجود میاد و یا اینکه هیچ ایرادی از نظر سازمان تامین اجتماعی نداره؟
    باتشکر از پاسخ شما

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here