نرم افزار حسابداری ابزار کاربردی دنیای حساب

0
1069

accounting-software

با سلام به همه کاربران عزیز و ارجمند ،

همه شما دوستان و حسابداران تا بحال کارکردن و جستجو در نرم افزار حسابداری را تجربه کرده اید . حتی افرادی که حسابدار نیستند هم تا حدی با انواع این نرم افزار ها آشنا هستند .همانطور که می دانید تعداد بسیار زیادی از آنها با مدلها و طرح های متنوع وارد بازار کار این رشته شده است . بعضی از این نرم افزار ها مختص ادارات ، اصناف ، فروشگاهها و دیگر سازمانها طراحی شده است .در این بخش از مطالب بیشتر قصد داریم کارایی و توانمندی یک نرم افزار ایده ال را برای شما تشریح کنیم .نرم افزار هایی که الان در بازار کار یخش شده است و قابل استفاده هستند به چندین بخش طبقه بندی و عرضه می شوند . مقدماتی ، فروشگاهی و نمایشگاهی ، پیشرفته و یکپارچه

ابتدا توضیحاتی در مورد این دسته بندی خدمتتان ارائه می دهیم . نرم افزارهای مقدماتی که می توان گفت  حجم  زیادی را شامل می شود متشکل از بسته های نرم افزاری آماده ای هستند که با یک نگاه شما متوجه امکانات خوب ، نسبت به قیمت پایین آن می شوید . شاید خیلی از فروشگاهها و حتی شرکتها در حال حاضر از آنها استفاده می کنند و راضی هستند .اما مشکل اصلی بعضی از آنها نسبت به بقیه نرم افزارها ضعف گزارش دادن است .مشکل دیگر همخوانی نداشتن با سیستم حسابداری فروشگاه یا شرکت است . علت این است که بدلیل عرضه اینگونه  بسته ها بصورت آماده ،غالب اوقات در یک صنف و یا یک گروه از شرکتها کارایی داشته و برای بقیه امکانات مناسبی ندارد .

این مطلب را هم بخوانید:  بدافزار حسابداری چیست؟

نرم افزار های فروشگاهی و نمایشگاهی نسبت به مقدماتی دارای ویزگی های بهتری هستند . ویژگی بارز آنها داشتن سیستم انبار است که به سیستم حسابداری لینک شده است  .همچنین دارای گزارشات کامل تری بوده و قابلیت شبکه شدن را دارند .اکثر شرکتهای خصوصی و فروشگاههای بزرگ از اینگونه سیستم ها استفاده می کنند . کاربرد دیگر این نرم افزار ها در بخش صنعتی است ، زیرا می توان به راحتی فرمول تولید و سیستم قیمت تمام شده را در آنها اجرا نمود .

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

نرم افزار های پیشرفته و یکپارچه بیشتر در بخش دولتی ، فروشگاههای زنجیره ای و شرکت های بسیار بزرگ تجاری صنعتی کاربرد دارد . این دسته از نرم افزارها قابلیت و سرعت بسیار بالا جهت شبکه شدن را دارند و نیازمند پشتیبانی بسیار وسیعی هستند . دربیشتر سازمانهای دولتی اعم از بانکها و موسسات مالی یک شرکت پشتیبان یا یک بخش مشخص در آن سازمان مسولیت کنترل محیط شبکه را عهده دار هستند . تعریف بسیار زیاد کدها و گزارشات کامل با گردش پولی بالا از دیگر مزایای آنهاست .

به طور کلی یک نرم افزار حسابداری ایده آل بر خلاف نظر خیلی ها که پیچیده بودن را علت اصلی پیشرفته بودن نرم افزار می دانند ، نرم افزاری است که به راحتی و بدون پیچیدگی ، سنگین ترین مسائل را اجرا و گزارش نماید . جالب است بدانید قیمت این نوع نرم افزار ها به مراتب بیشتر از بقیه است .نمونه آنها نرم افزار های هزینه یابی در سیستم های قیمت تمام شده است .از ویژگیهای این نرم افزار های گران قیمت طراحی گزارش توسط کاربر به دلخواه محیط و فعالیت کاربردی است .

این مطلب را هم بخوانید:  اشتباهات یک حسابدار درمورد محاسبه بهای تمام شده

نکته پایانی کاربرد  این نوع نرم افزار های حسابداری آسان در شرکتهای حسابداری و حسابرسی است . اصولا” دراین موسسات با یک نرم افزار تحت شبکه کارهای مالی چندین شرکت را انجام می دهند . اکثر این شرکتها سفارشات دلخواه خود را به برنامه نویسان حرفه ای می دهند و یک نرم افزار اختصاصی را برای خودشان تعریف می کنند تا بتوانند به راحتی امورات مالی چندین شرکت را انجام دهند .

آرزوی توفیق روز افزون برای همه شما کاربران .

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here