نحوه ثبت سند حقوق در نرم افزار هلو

نحوه ثبت سند حقوق در نرم افزار هلو

یکی از مشکلات و چالش‌هایی که حسابداران و به خصوص حسابداران تازه‌کار با آن روبرو هستند سند شناسایی حقوق و دستمزد است که در پایان هر ماه باید توسط حسابدار زده شود. ما برای آموزش از نرم‌افزار هلو که یکی از پرکاربردترین نرم افزارهاست کمک گرفته‌ایم.

سند حسابداری حقوق و دستمزد از دو بخش تشکیل شده است که بخش بدهکار مربوط به ادعای کارگر و حق بیمه سهم کارفرما می‌باشد و سمت بستانکار کسورات قانونی و توافقی و حقوق پرداختنی است.

برای شروع ابتدا باید کدینگ نرم‌افزار هلو را چک کنیم که در صورت نبود کدهای لازم آن را ایجاد کنیم که بدین منظور مسیر زیر را طی می‌کنیم:

عملیات مالی >>> سر فصل جدید

در این قسمت در سرفصل هزینه‌ها (کل)، هزینه حقوق پرسنل (معین) را پیدا کرده و در این قسمت بخش بدهکار حساب را به عنوان تفصیلی وارد می‌کنیم که شامل ادعای کارگر و حق بیمه سهم کارفرما (۲۳%) می‌باشد (برای اضافه کردن حساب تفضیلی روی علامت پلاس + کلیک کرده و ورود حساب تفضیلی را کلیک می‌کنیم و به ترتیب حقوق پایه، اضافه کاری، حق مسکن، بن و حق بیمه سهم کارفرما ۲۳% و سایر ادعاهای کارگر را وارد می‌کنیم که ما برای نمونه ۳ مورد را وارد کردیم).

نحوه ثبت سند حقوق در نرم افزار هلو

در مرحله بعد در قسمت بدهیها سر فصل بیمه پرداختنی را ایجاد می‌کنیم. بعد از آخرین کد بدهی در سیستم روی گزینه پلاس+ کلیک کرده و ورود کل را انتخاب می‌کنیم و بیمه پرداختنی (با ماهیت بستانکار) را ایجاد می‌کنیم. حال باید برای بیمه پرداختنی حساب معین ایجاد کنیم که روی پلاس+ کلیک کرده و ورود حساب معین را زده و حساب بیمه پرداختنی به سازمان تأمین اجتماعی را وارد می‌کنیم. (دلیل ایجاد سطح معین این است که حداقل سطح برای صدور سند حسابداری در هلو سطح معین می‌باشد.)

این مطلب را هم بخوانید:  1 تمرین عملی جلوگیری از تنبلی مغز حسابدار

نحوه ثبت سند حقوق در نرم افزار هلو

در مرحله بعد در سر فصل بدهی‌ها حساب مالیات پرداختنی (کل) را همانند سر فصل بالا ایجاد کرده و برای آن معین حساب مالیات بر درآمد حقوق ایجاد می‌کنیم (در هنگام ایجاد حساب‌های جدید باید به کدینگ حساب‌ها هم توجه داشت که تداخل ایجاد نشود و از آخرین کد سر فصل مورد نظر ادامه دهیم).

نحوه ثبت سند حقوق در نرم افزار هلو

نحوه ثبت سند حقوق در نرم افزار هلو

حال نوبت به حساب حقوق پرداختنی است که مانند دو حساب بالا در قسمت بدهی‌ها حساب‌های پرداختنی (کل) و معین حساب حقوق پرداختنی را ایجاد می‌کنیم و تفضیلی حساب آن را کارمندان و پرسنل شرکت تعریف می‌کنیم.

نحوه ثبت سند حقوق در نرم افزار هلو

حال که کدینگ حساب‌ها تعریف شد می‌توانیم طبق نمونه زیر در پایان هر ماه سند حسابداری حقوق و دستمزد برای کارکنان ایجاد کنیم (دلیل استفاده از سند شناسایی حقوق و دستمزد این است که بدانیم پرسنل چقدر حقوق طلبکار است و همچنین برای گزارشگیری با جزییات بیشتر – به‌عنوان مثال چه مبلغی بابت اضافه‌کاری پرداختیم – به ما می‌دهد.)

سند شناسایی حقوق و دستمزد:

حقوق پایه *
اضافه کاری *
حق مسکن و بن *
حق بیمه سهم کارفرما *

بیمه پرداختنی به سازمان تأمین اجتماعی *
مالیات بر درآمد حقوق *
مهدی قاسمی *
مهدی عبادی *

هنگام پرداخت حقوق:

بیمه پرداختنی به سازمان تأمین اجتماعی *
مالیات بر درآمد حقوق *
مهدی قاسمی *
مهدی عبادی *

موجودی نقد و بانک *

نحوه ثبت سند حقوق در نرم افزار هلو

نحوه ثبت سند حقوق در نرم افزار هلو

6 پاسخ

 1. باسلام
  ۱-لطفا یک نرم افزار حسابداری خوب برای حسابداری دهیاری ها معرفی کنید . غیر از هلو
  ۲-اگر ممکنه یک فایل آموزش تصویری از تحریر دفاتر و کار با نرم افزار هلو در سایت یا کانال تلگرامتون قرار بدید
  با تشکر

 2. سلام روز به خیر این سند برای حقوق کلیه پرسنل هست . اگر بخواهیم برای تک تک پرسنل چنین سندی داشته باشیم باید چه کاری انجام بدیم و سهم بیمه پرسنل چگونه ثبت می شود ؟

  1. با سلام و درود
   برای هر فرد میتوانیید به صورت مجزا سند حقوق و دستمزد زد و سهم بیمه پرسنل جداگانه محاسبه میشود یعنی ۲۳ درصد کارفرما و ۷ درصد پرسنل و به حساب بیمه پرداختنی برد میشود
   موفق و پیروز باشید

  1. با سلام درود
   شما میتوانیید برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۲۲۷۲۴۵۶۴ با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید
   موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بنر همکاری با ما
بنر اینستاگرام
بنر سوالات تخصصی
دانلود رایگان کتاب چگونه از حسابداری در مسیر تهران اصفهان به ۸ میلیون تومان درآمد رسیدم؟
بنر دانلود رایگان فیلم‌های آموزشی
بنر دانلود رایگان جدیدترین جدول حقوق و دستمزد
بنر تولید محتوا
بنر کانال تلگرام