نحوه تقسیط و بخشودگی جرائم مالیات بر ارزش افزوده

8
582 بازدید

36552

نوع:بخشنامه

مواد مرتبط با مالیاتهای مستقیم: ۲۳۵ ,۱۹۱ ,۱۸۷ ,۱۸۶ ,۱۶۷

شماره:۶۶/۹۳/۲۰۰
تاریخ:۲۴/۶/۱۳۹۳

موضوع : نحوه تقسیط و بخشودگی جرائم موضوع مادتین ۱۶۷ و ۱۹۱ قانون مالیات های مستقیم درخصوص مودیان مشمول قانون مالیات برارزش افزوده

بنابه اختیار حاصل از مقررات مادتین ۱۶۷ و ۱۹۱ قانون مالیاتهای مستقیم مصوب اسفند ۱۳۶۶ و اصلاحات بعدی آن پیرو تفویض اختیار به عمل آمده در این ارتباط درخصوص تقسیط و بخشودگی بدینوسلیه مقرر می دارد تقسیط و بخشودگی جرائم مالیات های مستقیم مودیان مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده با رعایت سایر مقررات منوط به ثبت نام و تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده می باشد؛ فلذا ادارات امورمالیاتی قبل از تقسیط و بخشودگی جرائم در اجرای مقررات یادشده گواهی ثبت نام و تسلیم اظهارنامه را از واحدهای ارزش افزوده دریافت نمایند.
در ضمن صدور گواهی های موضوع مواد ۲۳۵، ۱۸۷ و ۱۸۶ و تبصره یک آن و … نیازی به دریافت تاییدیه واحد مالیاتی مربوطه مبنی بر ثبت نام و تسلیم اظهارنامه مالیات برارزش افزوده ندارد و ادارات امورمالیاتی می بایست صرفاً نسبت به راهنمایی مودیان جهت انجام امور مذکور اقدام نمایند.
با صدور این بخشنامه مفاد بخشنامه شماره ۱۲۶۹۵/۲۳۰ مورخ ۲۹/۵/۱۳۹۰ کان لم یکن تلقی می گردد.

منبع : سازمان امور مالیاتی کشور

اسلایدر حسابداران ثروت آفرین
حتما بخوانید:  چه کسانی فقط گزارشات سرجمع اعلام می کنند؟

8 دیدگاه‌ها

 1. با سلام
  ثبت حسابداری جرایم تقسیط مالیات بر ارزش افزوده به چه شکل می باشد؟؟؟؟
  در چه سرفصلی طبقه بندی می شود؟؟؟

 2. با سلام بنده فارغ التحصیل مدیریت بازرگانی هستم می خواهم در حسابداری مشغول به کار شوم برای ی کارآموزی موسسات حسابداری مفید هستند واینکه در این موسسات من کار یاد خواهم گرفت یا نه برای اینکه من کار یاد بگیرم از کجا وبا چه نرم افزاری باید شروع کنم که از پابه یاد بگیرم

 3. با عرض ادب و احترام
  ضمن تشکر ویژه از زحمات و مطالب مفیدتون حضورتون عرض کنم که من عضو سایت هستم اما بعضی از مطالب رو نمیتونم دانلود و یا مشاهده کنم .اگر راهنماییم کنید بسیار ممنون میشم..

 4. با عرض ادب و احترام
  ضمن تشکر ویژه از زحمات و مطالب مفیدتون حضورتون عرض کنم که من عضو سایت هستم اما بعضی از مطالب رو نمیتونم دانلود و یا مشاهده کنم .اگر راهنماییم کنید بسیار ممنون میشم..

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید