نحوه تاثیر موجودی کالا برای کاهش درآمد مشمول مالیات بر ارزش افزوده

4
692 بازدید

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

به نام خدا و عرض سلام به شما دوستان عزیز ، امروز قصد دارم بخش های مقدماتی بسته آموزش فوق پیشرفته تکنیکهای مالیات بر ارزش افزوده را به شما ارائه کنم . شاید این مشکل تعداد زیادی از مشاغلی باشد که به علی الراس شدن واحد خود بسنده می کنند و به قول خودشان کار را با یک اعتراض و پرداخت ناچیز قیچی می کنند ، غافل از اینکه دو بازوی دیگر مالیات عملکرد یعنی مالیات بر ارزش افزوده و گزارشات فصلی ، عمل کننده قوی تری هستند و با گرفتن استعلام از حوزه مالیاتی ، کار بررسی و محاسبه جرائم را آغاز می کنند. مالیاتی که در مثلاً ۹۰ بصورت تشخیص علی الراس به مبلغ ۹۰۰ هزار تومان بسته شده است ، حالا با جریمه ۲۲۴ میلیونی مواجه شده است . تصویر کامل و واقعی این موضوع در داخل همین بسته آموزشی پیوست شده است .
می دانید منشا پیدایش این فرآیند از کجاست ؟ مطمناً از اداره دارایی از طریق خریدهای شما که بر فرض با چند کارخانه و یا فروشگاه دیگر بوده است و در دفاتر این کارخانجات اعلام شده است ، خیلی آسان می تواند با اعمال ضریب مشخص میزان فروش و درآمد مشول شما را محاسبه کند. و طبق مقررات جریمه ماده ۲۲ و ۲۳ مالیات بر ارزش افزوده بر روی این محاسبات اعمال می شود و با جمع هر دوره به یک مبلغ خیلی زیادی خواهند رسید.
مهمترین نکته ای شما برای کاهش درآمد مشمول نیاز دارید و می تواند غرق نجات شما در مواجه با چنین اتفاقی باشد ، دخالت میزان موجودی کالا در پایان دوره مالی است . یعنی اگر شما برفرض ۵۰۰۰ تومان در مجموع یکسال خرید مواد و مصالح داشته اید ، بلافاصله باید لیستی از میزان موجودی کالا در پایان همان سال ۱۳۹۰تنظیم کرد و پیوست برگه اعتراض خود نمایید . تا حد امکان باید سعی کنید میزان این موجودی با میزان موجودی مواد ابتدای دوره در سال ۹۱ منطبق باشد . حالا میزان فروش شما ۵۰۰۰ منهای موجودی پایان دوره ۹۰ ، خرید اصلی شما را نشان میدهد ،حالا شما با توجه به درصد سود مشخص می توانید میزان فروش را محاسبه کنید و با لیست کردن و نوشتن نحوه اعتراض و ارائه مدارارک به سمت کاهش درآمد حرکت می کنید.
[highlight]برای آشنایی با دیگر عناوین جذاب این آموزش فوق پیشرفته اینجا کلیک کنید[/highlight]

لینک های مرتبط با این مطلب را از طریق عناوین زیر دنبال کنید:

خطرات جرائم مالیات بر ارزش افزوده بر علی الراس شدن!

تکالیف مالیات بر ارزش افزوده برای عرضه کالاهای معاف

گواهینامه ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده چیست ؟

روش های نگهداری مدارک در نظام مالیات بر ارزش افزوده

نحوه برطرف کردن مغایرت در اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

آموزش گام به گام مالیات بر ارزش افزوده 

برای همه کاربران عزیز آرزوی موفقیت دارم .

میثم حاجی محمدی

 

دوستانی که درخواست مشاوره در زمینه استرداد و طرح اعتراض مالیات و عوارض بر ارزش افزوده می توانند روی گزینه زیر کلیک کنند : 

مشاوره مالیات و عوارض بر ارزش افزوده 

اسلایدر حسابداران ثروت آفرین

4 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید