مشاوره مالیاتی هوشمند = ۳۵۰۸۷

0
678

 35087

به نام خدا و با عرض سلام به همه دوستان وعلاقمندان پرشین حساب ، مشکل پاسخگویی آنی سوالات مالیاتی ، باعث نارضایتی تعداد زیادی از اشخاص در انجام تکالیف مالیاتی شده بود ، همین موضوع باعث شد  سازمان امور مالیاتی  دست به کار یک ابتکار خیلی جالب بزند . ایجاد سامانه آنلاین پاسخگویی به سوالات به نام ۳۵۰۸۷. البته سازمان امور مالیاتی کشور در همین راستا حرکت های بسیار سودمندی داشته و توانستهه است سامانه های هوشمند دیگری را برای افراد راه اندازی کند . یکی از این سامانه ها ] صدورو پرداخت قبوض مالیاتی بصورت آنلاین است . شما با ثبت نام در سامانه کد اقتصادی همزمان می توانید پس از دریافت نام و کد کاربری وارد سامانه پرداخت هوشمند شوید .

طرح های جامع مالیاتی که به نظر من مهمترین آن ایجاد اظهارنامه الکترونیکی بود ه است ، خیلی برای جامعه حسابداری و همه مودیان مالیاتی مفید بود و از اتلاف وقت هم تاثیرات زیادی داشته است . راه اندازی سامانه جدید پاسخگویی هم می تواند در آگاهی دادن مودیان و دیگر افراد  نقش مهمی ایفاکند . بهترین و دقیقترین توضیح درباره این سامانه ، در آدرس www.tax.gov.ir ارائه شده است ، بدلیل کاربردی بودن موضوع می توانید در این قسمت توضیحات مربوط به آن را مطالعه کنید .

مرکز پاسخگویی فنی سامانه های مالیاتی در چارچوب طرح جامع مالیاتی ، با هدف پاسخگویی سریع و رسیدگی موثر به درخواست کاربران سامانه های مالیاتی توسط سازمان امور مالیاتی کشور راه اندازی شد. به گزارش رسانه مالیاتی، در این مراسم که در محل ستاد سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد، دکتر علی عسکری رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان این که مرکز پاسخگویی فنی سامانه های مالیاتی یکی از زیرساخت های طرح جامع مالیاتی است، گفت: این مرکز با بهره گیری از تمامی روش های ارتباطی نوین ، امکان ارائه انواع خدمات پشتیبانی از سامانه های مالیاتی را فراهم و مدیریت می نماید. وی با اشاره به این که بدون این مرکز تقریبا تمام فرآیندهای طرح جامع در خصوص برقرار ارتباط با مودیان ابتر خواهد بود، افزود: در تمامی کشورهایی که سیستم های یکپارچه و متمرکز دارند ، چنین مراکزی برای پاسخگویی به مردم در نظر گرفته شده است و خوشبختانه ما نیز به منظور ارائه خدمات بهتر به مودیان اقدام به افتتاح این مرکز کردیم. در ادامه این مراسم نادر آریا مدیر طرح جامع مالیاتی با اشاره به این که در سال های اخیر استفاده از سامانه های الکترونیکی در سازمان امور مالیاتی کشور رو به گسترش است، اظهارداشت: از یک طرف در درون سازمان مواجه به سامانه های متعددی از جمله وصول و اجرا هستیم که وظایف و منابع مختلف مالیاتی را تحت پوشش قرار داده است از طرف دیگر سامانه های برون سازمانی از جمله بحث ثبت نام و تخصیص شماره اقتصادی، دریافت اظهارنامه و پرداخت مالیات رو به گسترش است که قطعا کار با این سامانه ها، سوالات متعددی را برای مودیان ایجاد خواهد کرد. وی خاطرنشان کرد: فراهم آوردن امکان دریافت مشکلات و درخواست کاربران سامانه های مالیاتی از سراسر کشور و امکان بهره گیری آن در هر زمان و از هر مکان، پاسخگویی سریع و رسیدگی موثر به درخواست کاربران توسط متخصصین مربوطه، دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات و رسیدگی به آن ، ایجاد امکان نظارت و مدیریت یکپارچه تماس و ارتباط به کاربران، ایجاد یک منبع دانشی جامع از درخواست ها و مشکلات کارابران سامانه های مالیاتی و تسهیل بهبود مستمر سامانه های مالیاتی از جمله خدمات این مرکز پاسخگویی هستند.

این مطلب را هم بخوانید:  دفاتر مالیاتی و نحوه تحریر  

گفتنی است، شماره تلفن های ۳۵۰۸۷ و ۳۵۰۲۷۰۰۰ پاسخگوی مودیان محترم و کارکنان سازمان امور مالیاتی در زمینه های سامانه نرم افزاری یکپارچه مالیاتی (ITS) ، سامانه ثبت نام الکترونیکی و صدور شماره اقتصادی ، سامانه دریافت اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی ، سامانه پرداخت الکترونیکی مالیات ، سامانه ارسال صورت معاملات و گزارش خرید و فروش ، سامانه صدور قبض مالیات و سخت افزار و شبکه می باشند.

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

شما با استفاده از این سامانه ، براحتی می توانید سوالات مشاوره ای خود را مطرح کرده و بدون کوچکترین ابهامی وظایف مالیاتی را انجام دهید .

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here