مدل کسب و کار حسابداری

0
262 بازدید

Successful-Business

هر حسابدار باید یک مدل کسب و کار داشته باشد

اگر مدل کسب و کار خود را تهیه نکنید فقط سردرگم ادامه می دهید

این یک فضای انرژی زا برای هر حسابداری محسوب می شود

آره دقیقا ۱۰ سال پیش بود که با ذوق و شوق وارد دوره کارآموزی شرکت زمزم شدم و با خودم گفتم اگر اینجا خوب عمل کنم حتما یا استخدام می شوم و یا اینکه استادی که معرف تیم ما بود من را جایی معرفی می کند. ولی بعد از مدتی فهمیدم که کار ما فقط انبارگردانی است و پیش خودم گفتم هر چقدر هم موفق شوم پس انباردار می شوم نه فایده ندارد و از قصد عملکردم را ضعیف تر کردم تا بیرون بیایم . خیلی زود متوجه پیداکردن یک برنامه شدم . برنامه ای که منطبق بر خواسته های خودم باشد و نتیجه خوبی بدست بیاورم . یک هفته ای مشغول اینکار شدم تا به یک برنامه دقیق برسم . ساعت تفریح ، مطالعه ، غذا و استراحت و کار و همه مشخص شد. یک ماه هم خوب جلو رفتم ولی بعد خیلی دقیق ادامه پیدا نکرد. تا اینکه به یک مشاور مراجعه کردم . جالبه بدانید اولین سوال مشاور این بود : آیا هدف داری؟ گفتم بله میخواهم یک حسابدار پولدار شوم بلافاصله پرسید چرخه پولدار شدنت کو؟ چه مسیری را برای خودت علامت گذاری کردی ؟ بعد از چندین جلسه این بار با یک مدل آشنا شدم مدلی که اگر چه نیاز به آموزش و مهارت داره ولی برای حسابدار شدن یک اهرم تعیین کننده است .

حتما بخوانید:  برای موفقیت در حسابداری اینطور عمل کرده اید؟

مدل کسب و کار حسابداری چیست؟

برای شروع کافی است یک کاغذ A3 را به ۶ بخش اصلی تقسیم بندی کنید. خیلی ساده و با مداد عنوان این شش را بخش را نامگذاری کنید:

  1. از حسابداری چه اطلاعاتی دارید؟
  2. راههایی که منجر به کسب درآمد در حسابداری می شوند کدامند؟
  3. ابزارهای مورد نیاز شما چیست؟
  4. برای رسیدن به درآمد حسابداریچه میزان سرمایه گذاری لازم دارید؟
  5. لینک های سودمند شما در این شغل کدامند؟
  6. هدف های شما کدامند تا رسیدن به هدف اصلی به شما کمک کنند؟

پیشنهاد میکنم یک روز برای این کار وقت بگذارید و البته می توانید چندین بار این مدل را تغییر دهید تا به مدل دلخواه خود برسید.

امیدوارم هیچ حسابداری مشکلی در ترسیم آینده شغلی خود نداشته باشد.

میثم حاجی محمدی

اسلایدر حسابداران ثروت آفرین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید