مجوز فعالیت سیزدهمین سبدگردان صادر شد

0
697

بازار بورس تهران

شرکت مشاور سرمایه گذاری ارزش پرداز آریان، مجوز سبدگردانی خود را از سازمان بورس دریافت کرد تا به زودی فعالیت خود را در بازار سرمایه آغاز کند.

سازمان بورس و اوراق بهادار روز شنبه، مجوز فعالیت سیزدهمین سبدگردان را در بازار سرمایه صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، شرکت مشاور سرمایه گذاری ارزش پرداز آریان، مجوز سبدگردانی خود را از سازمان بورس دریافت کرد تا به زودی فعالیت خود را در بازار سرمایه آغاز کند.

سبدگردان ها، شرکت‌هایی هستند که در قالب قراردادی مشخص و به‌ منظور کسب انتفاع برای سرمایه‌گذار معین تصمیم به خرید، فروش یا نگهداری اوراق بهادار، به نام سرمایه‌گذار می‌ کنند.

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

بر اساس این گزارش، با توجه به قانون بازار اوراق بهادار (مصوب آذرماه ۱۳۸۴) و نیز تاکید قانون برنامه پنج‌ ساله پنجم توسعه، اشخاصی که اقدام به ارائۀ خدمات سبدگردانی می‌کنند باید دارای مجوز فعالیت مربوطه از سازمان بورس و اوراق بهادار باشند. در واقع هم تأسیس و هم فعالیت شرکت‌های سبدگردان و ارائۀ خدمات سبدگردانی منوط به دریافت مجوزهای لازم است.

با شکل‌گیری این نهاد مالی جدید، هم زمینه مناسبی برای فعالان و متخصصان بازار سرمایه فراهم شده‌ است تا بتوانند با توجه به تجربه و تخصص خود امکان ارائه خدمات سبدگردانی را داشته ‌باشند و هم فرصت مناسبی برای افرادی است؛ که قصد سرمایه‌گذاری در حوزۀ بورس و اوراق بهادار را دارند اما فرصت و یا تخصص کافی برای ورود به این بازار را ندارند.

با توجه به این‌ که هم اکنون بیش از ۱۱۰ صندوق سرمایه‌گذاری دارای مجوز از سازمان بورس، در بازار اوراق بهادار فعالیت می‌ کنند، سرمایه‌ گذاران می‌ توانند بر اساس شرایط و نیاز خود، اقدام به سرمایه‌گذاری در هر کدام از صندوق‌ های سرمایه‌گذاری مذکور کنند و یا با انعقاد قرارداد سبد اختصاصی با هر کدام از شرکت‌های دارای مجوز فعالیت سبدگردانی، مدیریت دارایی اوراق بهادار خود را به افراد متخصص و با تجربه واگذار کنند.

این مطلب را هم بخوانید:  مهندسی دوباره ! (بخش سوم)

درحال حاضر به غیر از شرکت‌های کارگزاری دارای مجوز سبدگردانی، سه شرکت سبدگردان (کاریزما، آسمان و سرمایه ایرانیان)، پنج شرکت مشاور سرمایه‌گذاری (تأمین سرمایۀ نوین، آرمان آتی، دیدگاهان نوین، نیکی گستر و ارزش پرداز آریان) و پنج شرکت تأمین سرمایه (امین، ملت، آرمان، امید و نوین ) دارای مجوز فعالیت سبدگردانی هستند.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here