لیست حقوق ۵نفره دو ماه مهلت ارسال دارد

2
761

لیست حقوق

در پی طرح سئوالات متعدد از سوی کارفرمایان درخصوص آیین‌نامه طرز تنظیم و ارسال صورت مزد و حقوق ماهانه کارگران و کارکنان، سازمان تأمین‌اجتماعی اعلام کرد: کارگاه‌های مشمول قانون تأمین‌اجتماعی، حداکثر ظرف ۱۵ روز از تاریخ تأسیس و شمول به قانون تأمین‌اجتماعی، باید به شعبه تأمین‌اجتماعی واقع در حوزه عمل کارگاه مراجعه کنند و با استفاده از فرم‌هایی که در اختیار آنان قرار می‌گیرد، مشخصات کارگاه و کارگران خود را تکمیل و به شعبه ارائه کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، کارگاه‌هایی که کارگر جدید استخدام می‌کنند صرفنظر از ساعات کار کارگر باید حداکثر ظرف ۱۵ روز از تاریخ استخدام کارگر جدید، برای نامنویسی و دریافت شماره بیمه انفرادی وی اقدام کنند.
همچنین کارفرمایان باید در لیست ارسالی مزد و حقوق و مزایای کارگران و کارکنان، نام و نام خانوادگی کارفرما (یا مشخصات شرکت و نام و نام خانوادگی مدیرعامل شرکت)، شماره اختصاصی کارگاه که از طرف شعبه به کارفرما اعلام شده است، نام و نشانی دقیق کارگاه (یا کارگاه‌ها)، نام ماه و تعیین روزهایی که صورت مزد و حقوق برای آن مدت تهیه شده است، شماره ردیف، نام و نام خانوادگی بیمه‌شده طبق شناسنامه، کدملی و شماره اختصاصی بیمه‌شده که از طرف شعبه اعلام شده است، مبلغ حق‌بیمه سهم بیمه‌شده و جمع مبلغ حق‌بیمه سهم بیمه‌شده و سهم کارفرما را طبق فرم صورت مزد و حقوق درج کنند.
بر این اساس، مهلت تحویل لیست حقوق و دستمزد مربوط به هر ماه، تا آخرین روز ماه بعد بوده و درخصوص کارگاه‌های مشمول قانون معافیت از پرداخت حق‌بیمه سهم کارفرما تا میزان ۵ نفر کارگر تا آخرین روز دو ماه بعد است.
گفتنی است، اگر بیمه‌شده‌ای بر اثر بیماری نتواند در محل کار حضور یابد، کارفرما باید ایام بیماری را با ذکر تاریخ در ستون ملاحظات لیست حقوق و مزد توضیح دهد و اگر بیمه‌شده‌ای ترک خدمت کرده یا خدمت او پایان یافته باشد، کارفرما باید موضوع را در ستون مربوط به ترک کار در لیست حقوق و مزد درج نماید.
همچنین اگر بیمه‌شده مجدداً شروع به کار نماید کارفرما می‌بایستی شروع به کار آن را در ستون مربوطه در لیست حقوق و مزد درج نماید.

این مطلب را هم بخوانید:  دانلود رایگان: 5 فیلم ویدئویی آموزش حسابداری

منبع : پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی

 

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

برای دریافت PDF بخشنامه بیمه کمتر از ۵ نفر اینجا کلیک کنید .

2 دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید
  ۱- واسه ردکردن عیدی و پاداش آخر سال میبایست حق بیمه رو در لیست اسفند ماه اضافه نمود یا لیست جدیدی؟
  ۲- کارگاهایی که کمتر از۵ نفر نیرو دارن از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما معاف میباشند. این را در نرم افزار لیست بیمه به چه شکلی میبایست لحاظ نمود؟
  با تشکر فراوان

  • سلام هادی عزیز
   هم می توان در لیست اسفند رد کرد و هم جداگانه ، مهم برای بیمه ارائه عیدی و سنوات و تعلق گرفتن بیمه به آن است . در مورد معافیتها هم همه کارگاههای که کمتر از ۵ نفر هستند مشمول این قانون نمی باشند ، طبق بخشنامه هیات وزیران تنها ۳۵ ردیف فعالیتهای تولیدی ، صنعتی و فنی مشمول این معافیت می شوند و بایستی طبق قانون لیست خود را به سازمان بطور کامل ارسال کنند تا سازمان بیمه با تفکیک آنها به اداره دارایی ، پرداخت سهم کارفرما را بر عهده دولت قرارداده و از مبلغ بیمه کارفرما کسر کند ، جزئیات بیشتر بخشنامه پیوست همین پست قرارگرفته است.

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here