لطفاً AICPA را ترجمه کنید؟

0
853

Depositphotos_3333014_M

با سلام و عرض ادب محضر همه شما کاربران ، بد نیست شما دوستان و علاقمندان که حر فه ای های رشته خود را مبنای کارتان قرار داده اید و سعی در پیشرفت اصولی دارید با AICPA نیز آشنا شوید . البته صحبت من  در این بخش بیشتر مربوط به علاقمندان رشته حسابداری و مالی است . شاید خیلی از شما دوستان در منابع برخی از کتابها و در سایر مقاله های علمی این کلمه را دیده و یا شنیده باشید . حتی با ترجمه فارسی آن نیز آشنا باشید ، ولی در مورد جزئیات آن اطلاعات کاملی نداشته باشید، در این بخش خلاصه ای از انجمن حسابداران رسمی آمریکا مطالب را محضر شما بیان می کنم .

AICPA متشکل از کلمات  American Institute of Certified Public Accountants ، به معنی جامعه حسابداران رسمی آمریکا می باشد. این مجموعه از بزرگترین انجمن های حسابداری جهان است . این انجمن در ۱۲۸ کشور جهان شعبه دارد که نزدیک به ۳۸۶۰۰۰ نفر عضو در حال فعالیت می باشد. این واحد در سال ۱۸۷۷ با عنوان حسابداران عمومی آمریکا شروع به فعالیت نمود. از اهداف اصلی این سازمان می توان به ارائه استانداردهای حر فه ای و فنی ، بطور کلی  پذیرفته شده  برای حسابداران رسمی در زمینه های مختلف ، اشاره کرد . انجمن حسابداران آمریکا با ایجاد ابزار ها و منابع اطلاعاتی در زمینه حسابداری و حسابرسی ، توانسته است به عنوان یک سازمان کاملا” بی طرف و حر فه ای راهکارهای حسابرسی و حسابداری را ارائه می نماید.

همچنین از دیگر فعالیتهای AICPA ایجاد بورس های تحصیلی در نفاط مختلف جهان است . این موسسه فرصت های تحصیلی متعددی را برای دانشجویان حسابداری فراهم نموده است . ابتکار بسیار جالب این موسسه ایجاد یک پل ارتباطی میان دولت و دانشجویان حسابداری است . این وظیفه را دفاتر این انجمن در کشورها برعهده دارد.

این مطلب را هم بخوانید:  پنج ابزار طلایی تامین مالی برون ترازنامه ای را بدانید

مسیرهای شغلی در این انمن شامل چندین بخش است . از مهمترین این بخشها ، حسابداری و حسابرسی مالیاتی و مشاوره های مدیریتی می باشند. دیگر گرایشهای کاربردی تر عبارتند از :

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

  • خدمات قانونی و ارزش گذاری
  • مالیات
  • پیشگیری از تقلب ، تشخیص و برسی
  • حسابرسی
  • ایجاد کسبو کار صنعتی
  • مسایل دولتی
  • برنامه ریزی مالی شخصی

AICPA دارای دفاتر حقوقی و مشاوره است  . نام این دفاتر حقوقی ( OGC ) است که مسئول مشاور های عمومی و حقوقی به کمیته انجمن حسابداران است . وظیفه اصلی OGC ارائه دفاع حقوقی و قانونی در مورد پرونده های حسابرسی کمیته می باشد.

AICPA دارای کیفیت حسابرسی به نام CAQ  است ، که با تولید ویدئو های کوتاه آموزشی چگونگی ارزیابی صورت های مالی یک شرکت را توسط حسابرسان مستقل نشان می دهد. www.CAQForInvestors.org آدرس وبسایت مربوط به این ویدئو های آموزشی می باشد که در حقیقت می تواند راهنمای حسابرسی شرکتها برای سرمایه گذاری نیز باشد. در حقیقت CAQ یک مرکز کیفیت حسابرسی است که به عنوان یک سازمان فعال در زمینه سیاست های عمومی سرمایه گذاری فعالیت می کند ، هدف اصلی آن افزایش اعتماد سرمایه گذاران و عموم مردم در بازار سرمایه جهانی است .

در پایان لازم است عرض کنم شما علاقمندان علی الخصوص دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانید با ترجمه جدیدترین مقالات منتشر شده توسط AICPA خود را با پیشرفته ترین منابع مطالعاتی آشنا کنید.

امیدوارم توانسته باشم تا حدودی شما را با این سازمان فوق حرفه ای و بسیار با اهمیت در جهان ، آشنا کنم.

در صورت تمایل نظرات خود را ارسال کنید.

این مطلب را هم بخوانید:  قرارداد های اجاره به شرط تملیک سرمایه ایست یا عملیاتی؟

پاینده و سربلند باشید.

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here