فرقی ندارد: آقا با خانم یا خانم با آقا

2
731 بازدید

b (25)

این پست اختصاص به علاقمندان جذب پروژه های انفرادی دارد

به نام خدا و سلام

این جمله را بارها به دوستانی که تمایل به جذب پروژه های حسابداری دارند پیشنهاد می کنم و دوستانی که اجرا کرده اند نتیجه گیری خیلی خوبی را بدست آورده اند. و حالا یکبار دیگر تکرار می کنم : برای پرزنت حضوری حتما بصورت ۲ نفره و تا حد امکان با جنس مخالف خودتان حضور داشته باشید . اگر آقا هستید با یک خانم و اگر خانم هستید با یک آقا حالا چرا ؟

یکی از مهمترین اقدامات در پرزنت حضوری برنامه ریزی برای جذب صد در صد پروژه است. برای اینکار شما حتما باید این جلسه را خیلی عالی مدیریت کنید. مثلا شما می خواهید جهت معرفی به مجمع پزشکان شهرستان خودتان مراجعه کنید. حضور شما با یک شروع خوب رقم بخورد نتیجه گیری بهتری حاصل خواهد شد و تنها عامل قبل از ملاقات همین شروع کردن است .

حالا جواب چرا ! جواب این است که وقتی شما با فرد دیگری وارد یک مجموعه جهت معرفی می شوید نماد سازمانی تری نسبت به زمانی است که خودتان هستید و خودتان . بله شما از اول هم یک نفر بودید و طرف مقابل هم می داند ولی وقتی مثلا با یک خانم مراجعه می کنید می توانید اینطور در جلسه معرفی شوید که من حاجی محمدی هستم مشاور مالیاتی و خانم آریا منش هم مدیر برنامه های من هستند، حالا خیلی سریع و در اولین نگاه اینطور در ذهن طرف مقابل تصور می شود که شما فردی هستید با ترافیک کاری که یک خانم هم مدیر برنامه های شما هستند.

حالا زمینه مذاکره سنگین پیش می رود و در نوبت بعدی باید یک معرفی قدرتمند داشته باشید. قبل از شروع به هر صحبتی و کش دادن حال و احوال میتونید اینطور عنوان کنید : جازه بدهید قبل از شروع جلسه خودم و تیمم را به طور کامل خدمت شما معرفی کنم:

بنده حاجی محمدی هستم/مدیر گروه مشاوره حاجی محمدی کار اصلی من پیدا کردن اختلالات امور مالی است تا بحال در چند شرکت مهم بخصوص پرشین حساب فعالیت گسترده مشاوره داشته ام . توانایی اصلی من هم عبور شما از تونل وحشت جرائم است…….

خیلی نیازی به فوت وفن ندارید ولی رعایت نکات زیر شما را در جلسه همراهی می کند:

لباس آقا کت و شلوار مثلا سورمه ای و پوشش خانم هم می تواند با مانتو همرنگ

پوشش شما باید طوری باشد که این جلسه و امروز شما اختصاص به پرزنت این مجموعه دارد بسیار شیک و مرتب!

حتما باید لپ تاپ یا تبلت همراه شما باشد تا بتوانید رزومه خودتان را قبل از ارائه کاغذی و احتمالا فراموش کردن کارفرما در داخل مانیتور نشان دهید

کارت ویزیت شخصی با طراحی سبک

خیلی نیازی نیست جدی باشید و زمینه شوخی مودبانه را هم فراهم کنید

شما شروع کنده باشید و سپس شنونده

حل مشکل را با طرح سوال آغاز کنید و نه شنیدن ماجرا های طولانی

اگر شرکت ندارید و طرف مقابل هم می خواهد شما را بیرون از محل کار ملاقات کند حتما در یک کافی شاپ دنج قرار بگذارید

هواستان به زمان باشد و سعی نکنید جلسه شما طولانی باشد

به همراه هم اجازه صحبت کردن طبق هماهنگی بدهید مثلا آقای رضایی نکات خیلی خوبی از ارزش افزوده خدمت شما ارائه می دهد.

 

پست امروز می تواند در ادامه نتیجه گیری  مذاکرات به شما کمک کند ، امیدوارم ….

نظر شما برای من بسیار مهم خواهد بود / میثم حاجی محمدی

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید