راهنمای ارسال اظهارنامه آنلاین مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی

0
1875
راهنمای تسلیم اظهارنامه آنلاین مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی

دوستان خوب پرشین حساب سلام. امیدوارم از ماندن در خونه و در این روزهای سخت کرونایی خسته نشده باشین. سازمان امور مالیاتی برای راحتی کار حسابدارها و شرکت‌ها در ایام کرونا یک تصمیم خیلی مهم و کاربردی گرفته است. حتما شنیدید که اظهارنامه‌های کاغذی مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی حذف شده‌اند؛ در واقع ارسال اطلاعات به صورت آنلاین، به منزله تسلیم اظهارنامه به اداره امور مالیاتی است. البته این اتفاق تازه‌ای نیست؛ اما امسال به خاطر وجود کرونا، سازمان مالیاتی مهلت ارسال اظهارنامه‌ها را دو ماه تمدید کرده است. استفاده از سامانه «تسلیم اظهارنامه آنلاین مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی» و تمدید مهلت ارسال اظهارنامه‌ها فرصت خوبی در اختیار حسابدارها قرار خواهد داد. یک حسابدار حرفه‌ای از هر چالش برای خود یک فرصت می‌سازد. برای دریافت فایل راهنمای ارسال اظهارنامه عملکرد اشخاص حقوقی، تا آخر این پست با ما همراه باشید.

اولین نکته در مورد استفاده از این سامانه، ثبت نام در سامانه سازمان امور مالیاتی و دریافت نام کاربری و رمز عبور از این سامانه می‌باشد.

اظهارنامه عملکرد اشخاص حقوقی

همان‌گونه که مودیان نسبت به نظام مالیاتی حقوقی دارند، در مقابل این نظام وظایفی نیز دارند. یکی از مهم‌ترین این وظایف ارائه اظهارنامه عملکرد سالیانه آنهاست. اظهارنامه عملکرد مالیاتی، گزارشی از فعالیت‌های اقتصادی اشخاص طی یک سال بر اساس مدارک مستند و توصیفی از درآمدها و هزینه‌هایشان است.

مزایای ارسال اظهارنامه آنلاین

  • افزایش سرعت تکمیل و ارسال اظهارنامه
  • عدم نیاز به حضور در محل شرکت
  • ارسال اظهارنامه از هر محل و برای هر شخص حقوقی و در هر زمان
این مطلب را هم بخوانید:  نحوه محاسبه مالیات بر درآمد موسسات خیریه

کرونا و ارسال اظهارنامه عملکرد  اشخاص حقوقی

بیماری کرونا باعث شده بسیاری از مشاغل دورکار شوند؛ این مسئله در کنار همه مشکلاتی که برای گروهی از مشاغل ایجاد کرده، با توجه به آنلاین شدن ارائه اظهارنامه عملکرد، فرصت خوبی در اختیار حسابدارها قرار می‌دهد. شما می‌توانید با داشتن مستندات شرکتی که حسابدار آن هستید، با تمرکز کامل حتی در منزل خود، اظهارنامه عملکرد شرکت را تهیه و ارسال کنید. مهلت ارسال اظهارنامه عملکرد اشخاص حقوقی همه ساله تا ۳۱ تیر ماه است؛ اما سازمان امور مالیاتی در سال ۹۹ به دلیل بیماری کرونا و برای رعایت حال صاحبان مشاغل، زمان ارسال اظهارنامه سال ۹۸ را تا ۳۱ شهریور ماه تمدید کرده است. دقت کنید این تاریخ را با تاریخ مشخص شده برای اشخاص حقیقی اشتباه نگیرید! مهلت ارسال اظهارنامه عملکرد اشخاص حقیقی همه ساله تا ۳۱ خرداد ماه است؛ اما امسال زمان ارسال اظهارنامه سال ۹۸ تا ۳۱ مرداد ماه تمدید شده است.

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

فرصت طلایی برای حسابداران

شما حتی می‌توانید برای شرکت‌هایی که حسابدار آنها نبوده‌اید، اظهارنامه عملکرد آنلاین مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی تهیه و ارسال کنید. به این ترتیب علاوه‌بر افزودن بر تجربیات خود، تکمیل رزومه حسابداری و آشنایی با نکات ظریف ارائه اظهارنامه برای مشاغل مختلف، می‌توانید با جلب رضایت شرکت طرف مقابل، فرصت‌های شغلی جدیدی برای خود ایجاد کنید. جهت ارائه اظهارنامه برای سایر شرکت‌ها می‌توانید با استفاده از امکان ورود به سیستم حسابداری شرکت، به کمک نرم‌افزارهایی نظیر any desk، در ابتدا حساب‌ها را بررسی کنید؛ سپس اطلاعات لازم را استخراج کنید و در انتها اظهارنامه را تهیه و ارسال نمایید.

این مطلب را هم بخوانید:  جریمه غیر قابل بخشش اشخاص حقیقی چیست؟

این بهترین فرصت هست؛ شانس خودتان را امتحان کنید

سازمان امور مالیاتی کشور، فایل آموزش تصویری تکمیل اظهارنامه را بر اساس استاندارهای اظهارنامه آنلاین آماده کرده است که در ادامه شما می‌توانید با تکمیل فرم زیر این فایل راهنمای ارسال اظهارنامه عملکرد اشخاص حقوقی را دانلود نموده و کارتان را شروع کنید؛ اگر هم مشکلی داشتید در قسمت نظرات، مشکل خود را بنویسید تا ما راهکار آن را برای شما توضیح بدهیم.

اگر هم در تهیه اظهارنامه می‌خواهید به یک فرد حرفه‌ای تبدیل شوید، پیشنهاد جدی ما این است که فنون تکمیل و ارسال اظهارنامه مالیاتی را ببینید.

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here