۴۸ ساعت مشاوره به نرخ صفر صورت معاملات فصلی

14
3927

صورت معاملات فصلی

از ۶۸۰۰ ایمیل اخیرم که توانستم طی روزهای اخیر به ۲۰۰۰ ایمیل پاسخ دهم به  موضوعات مشابه زیادی برخورد کردم که مهمترین آن صورت معاملات فصلی بوده است. صورت معاملات فصلی یکی از مهمترین تکالیف مالیاتی در قالب گزارش است. شاید در نگاه اول ارسال صورت معاملات فصلی کارخیلی مشکلی نباشد ولی اینکه چه نوع اطلاعاتی را چگونه در سامانه بارگذاری مهمتر از یادگیری کار با سامانه صورت معاملات فصلی است.

همچنان تا الان ۴۸۰۰ ایمیل باز نشده دارم که قطعا تعداد زیادی از انها در ارتباط با صورت معاملات فصلی است.به همین دلیل تصمیم گرفتم که تا حد ممکن ابهامات و سوالات را پاسخ دهم. صورت معاملات فصلی و سامانه افلاین و انلاین ان دارای حساسیتهای خاصی است. این حساسیتها می تواند مسیر رسیدگی در دیگر پرونده های مالیاتی را تغییر دهد. در حقیقت برنامه ریزی ماده ۱۶۹ و ۱۶۹ مکرر و گزارشات فصلی در حقیقت قرارگرفتن مبنایی برای استعلامات دیگر حوزه های مالیاتی است. بنابراین وقتی یک مودی قراراست گزارشات تکمیلی خود را به دایره اطلاعات و خدمات اداره امور مالیاتی ارسال کند باید تمامی تلاش خود را بر رعایت اصول فرمت گزارش و تطابق با دیگر سوابق فعالیت خود در حوزه مالیاتی بکار گیرد.

ماجرای مشاوره با نرخ صفر صورت معاملات فصلی چیست؟

من در حد توانم تصمیم جدی گرفتم قبل از مهلت تعیین شده و تمدید شده ابهامات و سوالات مربوط به گزارشات فصلی در شرکت و موسسه دیگر دوستانی که ایمیل ارسال کردند را برطرف نمایم. ظرفیت مشاوره مستقیم و بدون هزینه من فقط ۲۰ نفر می باشد. چون در همین پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه یک دورهمی در دفترم ترتیب دادم که می توانم فقط پذیرای ۲۰ نفر از عزیزانی باشم که نام و مشخصات خود را رزرو کنند.و به پاس احترام به ارزش گذاری آموزشی تا ۴۸ ساعت دیگر یعنی روز شنبه یک روز قبل از آخرین مهلت گزارشات فصلی سال ۹۶ کلیه مشاوره های مالیاتی در رابطه با صورت معاملات فصلی را بدون هزینه مشاوره انجام خواهم داد.

این مطلب را هم بخوانید:  سنگین ترین جرایم مالیاتی را بشناسید! (قسمت دوم)

مواردی که در این دورهمی بررسی می کنیم عبارتند از :

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

 • معرفی ریشه صورت معاملات فصلی
 • چه افرادی و چرا باید گزارش صورت معاملات فصلی را ارسال کنند؟
 • کاربا سامانه آفلاین و آنلاین صورت معاملات فصلی چگونه است؟
 • حدنصاب چیست؟ و دقیقا چه نوع اطلاعاتی را شامل می شود؟
 • اشتباهات سنگین مودیان در صورت معاملات فصلی
 • شکل گیری جرایم مستقیم و غیرمستقیم صورت معاملات فصلی
 • نحوه رسیدگی به گزارش صورت معاملات فصلی
 • چه نکاتی در ارزش افزوده و صورت معاملات فصلی و عملکرد باید رعایت شود؟
 • چه نکاتی مختص تکلیف صورت معاملات فصلی است که ممکن است ایجاد دردسر نماید!
 • نحوه ویرایش اطلاعات و گزارش ؟
 • نحوه حذف و بارگذاری اطلاعات در پایگاه اکسس
 • نحوه ارسال صورت وضعیت پیمانکاران
 • نحوه درج صحیح اطلاعات در بخش واردات و صادرات
 • نحوه ارسال گزارشات حق العمل کاری در صورت معاملات فصلی

دورهمی پنج شنبه

صورت معاملات فصلی

جهت کسب اطلاع از این دورهمی(پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ساعت ۱۵ تهران) می توانید با تیم اموزشی مجموعه پرشین حساب تماس حاصل نمایید.

اگر در خارج از تهران ساکن هستید و حتی تهران مستقرید و فرصت حضور ندارید با کارشناسان هماهنگ شوید برای شما هم راهکار دارند

 • خانم براتی   ۰۹۲۱۷۱۱۲۹۸۰
 • آقای رهبران  ۰۹۲۱۵۲۷۴۳۹۴
 • خانم احمدی   ۰۹۲۱۶۴۵۰۸۴۵

اولین مشاوره را دریافت کنید : مغایرت گیری همزمان ۲ سامانه

یکی از مهمترین شروط در اظهارنامه عملکرد همسانی دو سامانه دیگر یعنی صورت معاملات فصلی و مالیات بر ارزش افزوده است . بنابراین

Evat Data= tax.gov Data و در نتیجه اداره دارایی هم این دو را در Report Data قرار می دهد . به دلیل مشکلات قانونی ما از ارائه این فایل یعنی صورت مغایرت حوزه مالیاتی معذوریم ولی فایل اکسلی آماده کردیم که دقیقاً همان کارایی را دارد و یکی از پر کاربردترین ابزارها در تدوین اظهارنامه عملکرد بود.

این مطلب را هم بخوانید:  ضوابط و شرایط استرداد اضافه مالیات و عوارض پرداختی(بخش دوم)

پس همیشه آنلاین بودن گفته های شما در جمله زیر خلاصه می شود:

اطلاعات ثبت شده در سامانه صورت معاملات فصلی = اطلاعات ثبت شده در سامانه مالیات و عوارض بر ارزش افزوده = اطلاعات ثبت شده در سیستم حسابداری و دفاتر قانونی

با اینکه اکثر دوستان این اصل را می دانند متاسفانه بازهم شاهد این مغایرت و عدم توجه به رفع اشکال می باشیم . در این بخش فایل اصلی ارائه می شود و در بخش بعدی نحوه مغایرت بصورت تصویری برای شما ارائه می شود.

صورت معاملات فصلی

دریافت فایل مغایرت دو سامانه مالیاتی

14 دیدگاه ها

 1. بإسلام خریدهای معاف من در گزارشات ١۶٩ با اظهارنامه ارزش افزوده مغایرت دارد، خواستم بدونم نحوه محاسبه جریمه به چه صورت میباشد؟

  • باسلام خدمت شما کاربر محترم
   با توجه به اینکه در یک جا شما اعلام نموده اید می توانید اظهارنامه ارزش افزوده را اصلاح نمایید تا مغایرت ایجاد شده بین اظهارنامه و گزارشات فصلی شما صفر گردد.جریمه عدم ارسال در گزارش اظهارنامه ارزش افزوده ۱% مبلغ معامله ارسال نشده می باشد.موفق باشید.

 2. با سلام و ادب
  با احترام به استحضار میرساند اینجانب به عنوان عضوی از جامعه حسابداری از آقای میثم حاج محمدی که واقعا باعث افتخار و قوت قلب به حسابداران هستند کمال تشکر و آرزوی موفقیت و پیشرفت کامل برایشان دارم.
  آقای محمدی بنده نزدیک به ۴ سال است که در واحد مالی شرکت های پیمانکاری مشغول به کار می باشم اما بدلیل عدم دسترسی به اطلاعات کامل نتوانسته ام در امور مربوط به مالیات و صورت های مالی آموزش کافی را داشته باشم و علاقه شدید به حسابداری دارم اما به دلیل مشکلات نتوانسته ام در دوره ها ثبت نام کنم از شما خواهشمندم که راهنمایی بفرمایید.

  • سلام کاربر گرامی
   سپاسگزارم
   ما برای دوستانی که نمی توانند حضور داشته باشند ویدئو کلاس ها را آماده کرده ایم که بتوانند در زمان مناسب مشاهده نمایند
   البته پیشنهاد میکنم زمان مفید خود را فدای کار نکنید و وقتی برای آموزش پیشرفت خودتان برنامه ریزی کنید
   شاد باشید

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here