راه پیشرفت در حسابداری این نیست!

13
2443

راه پیشرفت در حسابداری

راه پیشرفت در حسابداری

به نام خدا و سلام ، روزی که تصمیم گرفتم از کارمندی به سمت کار مستقل بروم در بهترین شرایط ممکن بودم و خیلی هم دور نبود، درست در اوج با حقوق بالا، مسکن در اختیار و ماشین همراه با راننده، زمانی که مدیر مالی ۲ پروژه بزرگ کشور ( آزاد راه همت – کرج و آزاد راه تهران کرج ) بودم و هم اکنون به عنوان مشاور مالی و مالیاتی در حال همکاری هستم. این نکته را خواستم عرض کنم که اگر شما هم میخواهید مستقل عمل کنید و جهش را در عملکرد شغلی خود پیاده سازی کنید موقعی اقدام به این کار کنید که پیشرفت خوبی را کسب کرده اید.متاسفانه اشتباه بزرگ برخی از دوستان درست برعکس این قضیه است: یا موقعی تصمیم به ترک کارکندی می گیرند که خسته شده اند و درآمد خوبی ندارند و یا اگر هم موقعیت خوبی مانند این مثال و یا بهتر از آن را داشتند تازه محکم در آغوش می گیرند و جدایی را کلاً فراموش می کنند.

 

در مصاحبه های استخدامی و یا مذاکرات دوستانه با بیشتر دوستان عزیزم، خیلی خوشحالم که به این نتیجه رسیده اند روتین بودن در حسابداری بی فایده است ولی در ادامه جمله بعدی که بازهم زیاد می شنوم ناراحت کننده است: خوب چاره ای نیست اینجا نباشیم چیکار کنیم؟ و بلافاصله از من و یا دیگر مشاورین می پرسند شما بگویید!

مهم نیست که چقدر مطالعه دارید و چقدر مغزتان پر است مهم این است که از موجودیهای مغزتان خیلی خوب استفاده کنید و بتوانید کاربردی بهره برداری کنید . در کنار آن تجربه هم اندوخته کنید . در یکی از همایش ها یک اشاره ای به نکات مهم جهش کردم و اکثر آنها گفتند از این حرفها زیاد شنیدند ولی کسی نیست که راه کارهای اجرا کردن و چگونگی صحیح آنها را آموزش بدهد.من یک قول همینجا می دهم اگر تمام راهکارها را هم در اختیار شما بگذارم، تا خود شما ایمان به کارتان نداشته باشید مطمئناً همه راهکارها بی تاثیر و کلبشه ای قلمداد خواهد شد.

این مطلب را هم بخوانید:  تعیین مبلغ بیمه ماده 38 در قراردادهای پیمانکاری

پاسخ این دوستان هم اشتباه است و هم صحیح . اشتباه از آن جهت که شنیده اند و خیلی هم می دانند ، حتی شاید در کارگاههای آموزشی جهش هم شرکت کرده اند ولی هیچگونه زحمتی برای اجرا و پیاده سازی آن انجام نداده اند . صحیح هم از آن جهت که شاید واقعاً در دوره های مشاوره ای شرکت داشتند و حرفهای تخیلی و خیلی بلند پروازانه شنیده باشند . شاید باور نکنید چندی پیش در یکی از پستها تستی از کاربران و نگرش انها گرفتم و به یک جامعه آماری از این نوع نگرش شدم. در ادامه پاسخ های صحیح را در قالب یک پست انتشار دادم و در انتهای همین مطلب هم برای مرور شما قرار گرفته است.

 

[box type=”warning” align=”aligncenter” ]خیلی موضوع ساده است! کافیست در یک کاغذ فهرستی از توانمندی ها و نقاط ضعف خود بنویسید و به خودتان رتبه و امتیاز دهید، نه اینکه منتظر امتیاز دادن دیگران به خود باشید. اگر نمره کمی کسب می کنید بدانید خیلی باید برای خودتان وقت بگذارید و اگر هم نمره خولب گرفته اید بدانید استعدادهای خودتان را فدای ترس کردهاید! آقا یا خانم حسابداری که مطالعه دارید ، کار بلد هستید ، کارشناسی ارشد و بالاترید ، با قوانین آشنایی دارید ، خودتان را دست کم نگیرید ، اعتماد بنفس خود را بالا ببرید ، در انجمن ها و محیط های شلوغ تخصصی شرکت کنید و حرف بزنید ، اگر علاقمند به فضای مجازی هستید حرف هایتان را در وبلاگ و وبسایت شخصی خودتان بنویسید .[/box]

باز هم متاسفانه عده زیادی از حسابداران کاملاً بی برنامه خودشان را بیکار می کنند و اعتقاد دارند وقتی بیکار شوند بیشتر تلاش می کنند خیر این تفکر اشتباهی است، این بی برنامه بودن تمرکز انها را برهم می ریزد و دچار استرس شدید می شوند ولی وقتی در اوج تصمیم می گیرند حتما برنامه ای دارند وحتما میدان بازارکار حسابداری خواهان حضور انها می باشد.

این مطلب را هم بخوانید:  چگونه به عنوان یک حسابدار هیات مدیره را پرزنت کنیم؟

امیدوارم این صحبتها تا حدودی بتواند دوستان عزیزی که خود را باور نکرده اند مفید واقع شود و اولین شوک را از همین امروز به سیستم کاری خود وارد کنند و دیگر یکنواخت مسیر را طی نکنند .

جهش کنید تا به موفقیت های که تا حالا باور نداشتید برسید ، اگر هم نظر یا کمکی نیاز دارید می توانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید.

 

میثم حاجی محمدی

 

 

۳ حرکت روزانه برای موفقیت در حسابداری

 

کارآموزی نردبان موفقیت در حسابداری

 

علائم موفقیت درحسابداری

 

معرفی کتاب شاه کلید شخصی حسابداری

 

آموزش حسابداری ویدئویی : جلسه ششم (بارم های اعتماد به نفس)

 

پاسخ به ۳۵ پرسش شغلی در حسابداری

 

 

13 دیدگاه ها

       ارسال نظر و سوال

       دیدگاه خود را وارد کنید
       Please enter your name here