جهت یادآوری : فقط تا آخر مرداد ۹۲ می توانید اظهارنامه ۹۱ را اصلاح کنید

0
552

625002_uGlaUr0c

به نام خدا و عرض سلام وادب محضر همه شما کاربران عزیز ، همانطوریکه می دانید گزینه اصلاح اظهارنامه از اول مرداد ماه توسط سازمان امور مالیاتی در سامانه ارسال الکترونیکی اظهارنامه عملکرد ۹۱ فعال شده است . تمامی مودیان ، اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی می توانند اصلاحات لازم را انجام دهند . تعداد خیلی زیادی از کاربران در ورود اطلاعات فردی اشتباهاتی را انجام داده بودند و اشتباهات محاسباتی به نسبت آن کمتر است .

به هر حال تمامی کاربران عزیز[highlight] تا پایان روز ۳۱ مرداد امسال می توانند عملیات اصلاح سازی[/highlight] را انجام دهند و بلافاصله باید از طریق پست به همراه یک نامه آن را به حوزه مالیاتی مربوط پست نمایند .
نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که در اصلاح آیتم های محاسبه ای و عددی دقت کنید ، اگر واقعاً یکی از این موارد مغایرت با اسناد و دفاتر و مستندات شما به اشتباه در اظهارنامه عملکرد ۹۱ ثبت شده است ، تغییر دهید و از تغییراتی که مغایر با دفاتر شماست خودداری کنید .

[box type=”warning” align=”aligncenter” ]اگر هم به ناچار آیتمی را در جدول های اظهارنامه باید تغییر بدهید و پس از ارسال متوجه شده اید که اشتباه ثبت شده است ، سند اصلاحی و تغییرات در ثبت سند حسابداری را فراموش نکنید . حتماً سند اصلاحی و ثبت ها را تغییر دهید . چون کوچکترین مغایرت دراظهارنامه و اعمال نکردن اصلاحات در دفاتر و اسناد حسابداری ممکن است مشکلات زیادی را در بررسی حوزه مالیاتی ایجاد نماید و برگ تشخیص مالیات شما مغایر با واقعیت گزارش شود .[/box]

این مطلب را هم بخوانید:  پیام تبریک نوروزی پرشین حساب

امیدوارم که اصلاحاتی را که لازم است انجام دهید و با دفاتر خود کاملاً هماهنگ باشید .

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

موفق و سربلند باشید .

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here