تیک قانونی بر روی کدام هزینه ها زده می شود؟

2
969

MEED_Cost_Indices

به نام خدای مهربان و با سلام به همه شما کاربران ارجمند،

در راستای آشنایی بیشتر شما با کتاب قانون مالیاتهای مستقیم ، لازم دیدم مواد قانونی پرکاربرد را برای شما گلچین کنم و مطالبی را درمورد آن بنویسم . یکی از مواردی که همه حسابداران و تمام دوستانی که مشغول فعالیت در رشته های مرتبط مالی هستند آگاهی از لیست تاییدیه هزینه های ارائه شده به سازمان امور مالیاتی کشور است. منظور من این است که یک حسابدار یا مسئول مالی در تنظیم دفاتر و گزارشات به اداره دارایی باید به چه نکاتی توجه داشته باشد و موارد ماده ۱۴۷ و ۱۴۸ قانون مالیاتهای مستقیم را رعایت نماید.

ماده ۱۴۷ هزینه های قابل قبول برای تشخیص درآمد مشمول مالیات را تشریح می کند : این هزینه ها عبارت است از هزینه هایی که در حدود متعارف متکی به مدارک بوده و منحصرا” مربوط به تحصیل درآمد موسسه در دوره مالی مربوط با رعایت حد نصاب های مقرر باشد.قبل از اینکه به توضیح در مورد این ماده قانونی بپردازیم اجازه بدید نکته ای کلی را برای شما بیان کنم .

[box type=”warning” align=”aligncenter” ]نکته اینجاست که شاید شما با مطالعه کتاب قانون مالیاتهای مستقیم و تسلط بر تمام مواد این کتاب در اجرای مقررات دچار تناقض با تصمیمات سازمان امور مالیاتی شوید، این به این معنی نیست که تصمیمات سازمان جدا از قانون است ، معنی آن این است که مطالعه و آگاهی از مطالعه این کتاب باید همراه با تجربه کردن اجرای مواد قانونی در تعامل با سازمان امور مالیاتی باشد.[/box]

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

در مورد همین ماده قانونی ، ماده ۱۴۷ و ۱۴۸ شما با مطالعه آن به راحتی متوجه لیست هزینه ها می شوید و سعی در اجرای آن دارید ، ولی سازمان مالیاتی مواردی دیگری که شاید در کتاب به صورت دیگری عنوان شده مد نظر داشته باشد.

این مطلب را هم بخوانید:  آیا می دانید پرداخت مالیات پس از سررسید چه جریمه ای دارد ؟

[box type=”success” align=”aligncenter” ] این آگاهی را می توانید تنها با مراجعه به واحد مالیاتی و دریافت آخرین بخشنامه ها  از سوی سازمان امور مالیاتی کشور کسب کنید و از نحوه اجرای آ نیز به درستی اطلاعات مهمی به دست بیاورید. [/box]

شاید شما این تجربه را داشته باشید که در موقع گرفتن برگ تشخیص  از سوی اداره دارایی رقم مالیات مندرج در برگه سال مالی مورد نظرتان، شما را خیلی متعجب کند و بلافاصله نسبت به آن اعتراض داشته باشید. همه افراد چه اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند مشمول این حادثه شوند علت چه چیزی می تئاند باشد؟

[box type=”warning” align=”aligncenter” ]نپذیرفتن یک سری از هزینه های ارائه شده نسبت به درآمد کسب شده از سوی سازمان امور مالیاتی و حوزه رسیدگی کننده به دفاتر شما یکی از اصلی ترین دلایل بالا رفتن مبلغ مالیات و در برخی موارد شدیدتر رد کلیه دفاتر قانونی به شمار می رود.[/box]

برخی از هزینه های قابل قبول سازمان امور مالیاتی مندرج در ماده ۱۴۸ قانون مالیاتهای مستقیم عبارتند از :

  • مخارج سوخت ، برق ، روشنایی ، مخابرات و ارتباطات
  • وجوه پرداختی بابت انواع بیمه مربوط به عملیات و دارایی موسسه
  • حق الامتیاز پرداختی و همچنین حقوق و عوارض و مالیات هایی که به واسطه نوع فعالیت  به شهرداریها و وزارتخانه ها و موسسات دولتی پرداخت می شود.
  • کرایه محل فعالیت در صورتی که استیجاری باشد.
  • پرداخت هزینه های استخدامی شامل حقوق ، مزایا مستمر نقدی و غیر نقدی ، هزینه های سفر مدیران و کارکنان
  • هزینه های تحقیقاتی و پژوهشی ، خرید کتاب و نشریات مرتبط با  نحوه فعالیت
  • هزینه های فرهنگی و ورزشی و….
این مطلب را هم بخوانید:  توقیف اموال مدیران در قبال بدهی مالیاتی

و خیلی موارد مشخص در ماده ۱۴۸ ، شما با آگاهی از جزئیات موارد لیست شده در این ماده قانونی به خوبی می توانید گزارشات و دفاتر بدون عیب و نقصی را سازمان امور مالیاتی کشور ارائه نمایید.

به امید موفقیت و پیروزی همه شما کاربران .

در صورت داشتن نظرات آن را برای ما ارسال کنید.

متشکرم

 

2 دیدگاه ها

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here