چگونه یک کار حسابداری را قیمت گذاری کنید؟

6
3464

کارحسابداری

کارحسابداری به مجموعه پروژه های کوچک و مقطعی گفته می شود که معمولاْ در مواقع حساس بازار بسیار خوبی دارند. کارحسابداری می تواند نقطه شروع پروژه های بزرگتر و یک بهانه برای ایجاد ارتباط تنگاتنگ قلمداد شود. پس شما باید بسیار باهوش باشید تا در گام اول یک کارحسابداری خوب را از ان خود کنید. افرادی که با کار حسابداری به شکوفایی و پیشرفت خوبی رسیده اند همیشه در این ۳ اقدام تسلط کافی دارند:

درست اجرا می کنند

درست انتخاب می کنند

درست پیشنهاد می دهند

انتخاب درست چیست؟

درست اجرا کردن و درست پیشنهاد دادن از یک منبع خیلی خوب باید تغذیه شود و آن هم انتخاب درست است. شاید کمتر در شغل حسابداری به این سوال توجه کرده باشید : مشتریانی که به شما پروژه هایشان را واگذار کنند، کجا هستند؟ و ساده ترین پاسخ هم شنیده اید، تمامی مدیران شرکتها و موسسات ، فروشگاه ها و واحدهای تجاری نیاز به یک مجری حسابداری دارند. ولی پس چرا عده خاصی و یا شرکت های محدودی پروژه های چندین شرکت را در دست گرفته اند و تعداد زیادی از افراد با استعداد هنوز یک پروژه هم جذب نکرده اند .

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

 ناتوانی جذب پروژه ، عدم شناسایی نوع بازار است

افراد فعال مالی بیشتر صاحبان شرکت های حسابداری و خدمات مالی به علاوه حسابداران چند شغلی هستند. دوستان عزیزی که بصورت گسترده در بازار کار حسابداری گرایشهای متنوعی را پوشش می دهند. تکنیک امروز شامل آن دسته از دوستانی که به دنبال افزایش درآمد و مشتری یابی گسترده هستند و در فروش خدمات تخصصی خود بازاریابی می کنند.

کارحسابداری

تخصص خود را مکانیزه کنید! 

شما حسابدارید و تخصص هم دارید ولی باید به این نکته توجه کنید که آیا این دانش می تواند نیاز یک کارفرمایی که با مشکلات مالیاتی دست و پنجه نرم می کند را برآورده کنید! دقیقا مثل پزشک عمومی که با مطالعه چندین ساله تازه جایگاه عمومی دارد و اگر افراد بیماری خاصی داشته باشند دیگر باید به متخصص داخلی و یا همان بیماری مراجعه کنند.

این مطلب را هم بخوانید:  10نکته تاثیر گذار در تحریر دفتر مشاغل( درآمد و هزینه )

حالا اگر واقعا به فکر درآمدزایی بیشتر و کارحسابداری خاص هستید پس باید ببینید عمومی هستید و یا متخصص، اینکه اگر فردی جریمه مثلا مالیات بر ارزش افزوده شده است  و نیاز به مشاوره قبل از هیات حل اختلاف دارید میتوانید کاری برایش انجام دهید یانه؟ یا در آخر سال که بازار عیب یابی داغ داغ است میتوانید در بستن حسابها و تهیه صورتهای مالی شرکتها یاری برسانید؟ تحریر دفاتر و علی الراس هم نقل و نبات بازار کار حسابداری است، آیا می توانید پرتوان در میدان حاضر جواب باشید؟

شاید خیلی از شما تاثیر و بکار گیری فرمول کلمه رایگان را ندانید و یا خودتان به عنوان مشتری دل خوشی از این کلمه نداشته باشید . بله ممکن است من و شما ذهنیت خیلی خوبی از بازاریابی کلمه و جملات رایگان نداشته باشیم و یا با بکاربستن آن در امور تبلیغاتی ، نتیجه خیلی خوبی عاید ما نشده باشد. ولی حقیقت چیز دیگری را نشان می دهد و آن نحوه کاربرد روش های پیاده سازی این کلمه است . یعنی اینکه شما چگونه و در چه موقعیتی و با چه هدفی ، از خدمات و حتی مشاوره رایگان امتیاز و منفعت کسب کنید . صحبت امروز ما بیشتر درباره جذب کارحسابداری است . ما فرض می کنیم شما مدیر یک شرکت مالی و یا مدیر مالی چند شرکت و مجموعه کوچک و بزرگ هستید . در ادامه قصد دارید تعداد مشتریان خود و شرکتتان را افزایش دهید و از رقیبان خود سبقت بگیرید .

پاسخ صحیح به این سوالات  می تواند در جذب کارحسابداری  تاثیر گذار باشد و شما را در بازاریابی حسابداری برتر کند:

 • چه بخشی از خدمات را دقیقاً رایگان عرضه کنید؟
 • مشتریان هدف شما چه کسانی هستند؟ مثلا پیمانکار و یا بازرگان؟
 • چه هزینه ای  را برای تبلیغات رایگان صرف می کنید؟
 • بازخورد تبلیغات رایگان در کجا منعکس می شود؟
 • برنامه ریزی شما در صورت بوجود آمدن تاثیر مثبت  تبلیغات چیست؟
 • خدمات رقیبان خود را زیر ذره بین ببرید ؟
 • بازار را متشنج نکنید
این مطلب را هم بخوانید:  در کار حسابداری مواد اپراتور زا استعمال نکنید!

برای کارحسابداری لیست یا فهرست تعیین کنید

یک نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید ، مشخص کردن نوع خدمات است و می تواند اولین قدم در سازنده تر شدن نحوه جذب مشتری باشد . بطور مثال شما به عنوان دارنده یک شرکت معروف و یا معمولی  ، حتی به عنوان فردی که بصورت سیار در بازار کار حسابداری فعالیت می کنید باید فهرستی از مجموعه خدمات خود داشته باشید تا بتوانید  پیشنهاد و نظر خود در برخورد با مشتریان را اصولی پیش ببرید . رعایت این نکته خیلی مهم و ضروری است . مثلاً شما طبق قرارداد و یا توضیحاتی که به کاربران خود می دهید می توانید این طور خدمات خود را طبقه بندی کنید :

کاربران به ۳بخش شماره ۱ و شماره ۲ و شماره ۳ تقسیم می شوند : بخش اول دارندگان بنگاه های کوچک و یا فروشگاه های کوچکتر باشند . بخش دوم دارندگان بنکداران ، عمده فروشان و فروشگاه های بزرگ و دارای شعبه باشند و بخش سوم هم شرکتهای منحل شده و تازه تاسیس قرار بگیرند . حالا شما برای هر بخش قیمت می دهید . طبقه بندی هر سال مالی خدمات شما به این شکل می تواند فهرست گردد:

 • مشاوره در نحوه تشکیل پرونده مالیاتی و ثبت شرکت برای کسب و کارهای نوپا
 • پیاده سازی نرم افزار حسابداری بصورت کامل
 • اصلاح  نرم افزار مستقر در محل فعالیت و استانداردسازی کدها
 • کنترل اسناد حسابداری و تنظیم صورت های مالی
 • تنظیم و ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده بصورت ۳ ماهه
 • تنظیم و گزارش گزارشات فصلی معاملات بصورت ۳ ماهه
 • محاسبه و یا اصلاح چرخه تولید و بهای تمام شده
 • تنظیم اسناد و کنترل پرفرم واردات و صادرات
 • تحریر دفاتر قانونی
 • تنظیم اظهارنامه عملکرد
 • مشاوره مالی
 • مشاوره مالیاتی
این مطلب را هم بخوانید:  آموزش رایگان : ارسال اینترنتی لیست حقوق 96 تکنیک خاصی ندارد!

البته لیست شما می تواند آبدیت شود، بستگی به مانور میزان فعالیت شما دارد ، اینکه در همه گرایشهای  حسابداری مشغول به فعالیت هستید و یا تنها در یکی از بخشها به عنوان مثال بازرگانی فعالیت دارید. مهمترین آیتم در این فهرست تعیین قیمت بی چون و چرا است . حالا شما با قراردادن این فهرست در یک کاتالوگ با عکس های جذاب ، خدمات خود را در برابر مشتریان ارزش گذاری می کنید . بعد از این مرحله شما می توانید زمان مشخصی را انتخاب کنید و برای روند خود برنامه ریزی کنید . بازهم یک مثال برای شما میزنم تا بهتر پاسخ به سوالات بالا را متوجه شوید .

فرض کنید شما یک شرکت حسابداری با ۹ مشتری و کاربر هستید . می توانید بعد از چاپ و ارائه کاتولوگ به همه مشتریان خود ، بخشی از فعالیت خود را در یک بازه زمانی رایگان ارائه دهید . مثلاً گزارشات فصلی در دوره ۲ و ۳  رایگان است . و یا کسانی که به تازگی با شما قرارداد منعقد می کنند ، متوجه این موضوع شوند که مشاوره مالی و پشتیبانی اسناد حسابداری ۳ ماه پس از پایان قرارداد بصورت رایگان ادامه دارد . یا کدینگ نرم افزار حسابداری بعد از پیاده سازی آن کاملاً رایگان است .

شما هم می توانید به جمع حسابداران پر مشغله بپیوندید

یک فرصت خاص در یک کارگاه خاص!در کارگاه تخصصی چگونه به یک کارخدمات مالی قیمت دهیم ؟ شما با تکنیکهای پیشنهاد قیمت بیشتر اشنا می شوید . مدرس این کارگاه آقای میثم حاجی محمدی هستند.با توجه به ظرفیت محدود پیشنهاد می کنیم هر چه سریعتر جهت ثبت نام با شماره های انتهایی بنر هماهنگی نمایید.

امیدوارم با رعایت نکات ارائه شده بازار گرم و خیلی خوبی را در تیرماه از آن خود کنید.

6 دیدگاه ها

 1. با سلام خدمت استاد حاجی محمدی امیدوارم این دوره ها به صورت وبینار هم برگزار بشه که خیل عظیم حسابدارن علاقمند و پرشور هم بتوانند استفاده کنند.

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here