مهلت ارسال ارزش افزوده تابستان ۹۹

0
3320
مهلت ارسال ارزش افزوده تابستان 99

با سلام به شما همراهان گرامی پرشین حساب. در این مطلب به آخرین مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده تابستان ۹۹  پرداخته‌ایم.

مهلت ارسال ارزش افزوده تابستان ۹۹

طبق ماده ۲۱ قانون مالیات برارزش افزوده مودیان مالیاتی باید اظهارنامه ارزش افزوده هر فصل  را حداکثر ظرف پانزده روز از تاریخ انقضاء هر دوره، به ترتیب مقرر تسلیم و مالیات متعلق به دوره را پس از کسر مالیات‌هایی که پرداخت کرد‌ه‌اند، در مهلت مقرر مذکور، به حسابی خزانه داری کل کشور واریز کنند. فقط فصل زمستان که با تعطبلات عید نوروز برخورد دارد تا ۳۱ روز بعد فرصت دارد. در حال حاضر به علت بیماری کرونا در چند دوره مهلت ها تمدید شد. که توسط ادارات مربوطه در صورت وجود تمدید اطلاع رسانی خواهد شد در غیر این صورت قانون حکمفرماست یعنی آخرین مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده تابستان ۹۹ حداکثر تا پایان ۱۵ مهر۹۹ می‌باشد.

مودیان محترم تا ۱۵ مهرماه فرصت دارند اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره تابستان ۹۹ خود را با مراجعه به سامانه مالیات بر ارزش افزوده به نشانی evat.ir به صورت الکترونیکی ارائه و مالیات متعلق را پرداخت کنند. فعالان اقتصادی در صورت عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی، مشمول جرایم متعلق خواهند شد. شما می‌توانید با کلیک بر روی جرائم مالیات بر ارزش افزوده از تمام جرائم مربوط به این ماده قانونی مطلع شوید.

این مطلب را هم بخوانید:  سازمان امور مالیاتی دستورالعمل خوداظهاری 92 را ابلاغ کرد

مهلت ارسال اظهارنامه عملکرد سال ۹۸ اشخاص حقیقی 

طبق ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم، اشخاص حقیقی باید اظهارنامه مالیاتی مربوط به فعالیت‌های شغلی خود را در یک­ سال مالیاتی را تا آخر خرداد ماه سال بعد به اداره امور مالیاتی محل شغل خود تسلیم و مالیات ‌متعلق را به نرخ مذکور در ماده (۱۳۱) این قانون پرداخت نمایند. یعنی مهلت تسلیم اظهارنامه عملکرد اشخاص حقیقی که سال مالی آن‌ها مطابق سال شمسی یعنی از اول فروردین تا بیست‌و‌نهم اسفند است تا ۳۱ خرداد سال بعد می‌باشد. اما در سال ۹۹ به خاطر شرایط فعلی کشور یعنی شیوع ویروس کرونا این مهلت تا دو ماه تمدید شده است. با این حساب مهلت ارسال اظهارنامه عملکرد سال ۹۸ اشخاص حقیقی تا ۳۱ مرداد سال ۹۹ می‌باشد.

مهلت ارسال اظهارنامه عملکرد سال ۹۸ اشخاص حقوقی 

طبق ماده ۱۱۰ قانون مالیات‌های مستقیم، اشخاص حقوقی باید اظهارنامه و ترازنامه و حساب سود و زیان متکی به دفاتر و اسناد و مدارک خود را حداکثر تا چهار ماه پس از سال مالیاتی تسلیم و مالیات متعلق را پرداخت کنند. یعنی مهلت تسلیم اظهارنامه عملکرد اشخاص حقوقی که سال مالی آن‌ها مطابق سال شمسی یعنی از اول فروردین تا بیست‌و‌نهم اسفند است تا ۳۱ تیرماه سال بعد می‌باشد. اما در سال ۹۹ به خاطر شرایط فعلی کشور یعنی شیوع ویروس کرونا این مهلت تا دو ماه تمدید شده است. با این حساب مهلت ارسال اظهارنامه عملکرد سال ۹۸ اشخاص حقوقی تا ۳۱ شهریور سال ۹۹ می‌باشد.

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

مهلت تسلیم گزارش حسابرسی مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار سال ۹۹

مهلت تسلیم گزارش حسابرسی موضوع ماده ۲۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار سال ۹۹ حداکثر تا پایان روز سه شنبه ۱۳۹۹/۷/۱۵ تعیین و مهلت ارائه صورت های مالی حسابرسی شده موضوع ماده ۲۷۲ قانون مالیاتهای مستقیم نیز با توجه به تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مربوطه، همراه با اظهارنامه مالیاتی و یا حداکثر ظرف سه ماه پس از مهلت انقضای اظهارنامه می‌‌باشد.

این مطلب را هم بخوانید:  با انحلال یا اعلام عدم فعالیت برنده میشوید یا بازنده؟

 

سربلند باشید

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here