تمدید مهلت ارسال الکترونیکی اطلاعات معاملات فصل بهار تا ۳۱ مرداد

17
1309

13920124130248287378874

با توجه به همزمان شدن ارسال گزارشات خرید و فروش ۳ ماهه اول سال ۱۳۹۲ با ارسال اظهارنامه الکترونیکی عملکرد ۹۱ ، ترافیک خیلی شدیدی را برای کاربران در ورد به این سامانه و همچنین ادارات امور مالیاتی در سراسر کشور ایجاد کرد . با توجه به بوجود آمدن این مشکلات ، بسیاری از اشخاص به دلیل ترافیک بسیار بالای فضای اینترنت فقط موفق به ارسال اظهارنامه عملکرد شده و گزارشات فصلی بهار ۹۲ را ارسال ننموده اند . از این رو رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور دستور العملی اعلام کرد : تمدید مهلت ارسال الکترونیکی اطلاعات معاملات فصل بهار تا ۳۱ مرداد ۹۲  .

متن کامل این دستور العمل بدین شرح می باشد :

 

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور دستورالعملی اعلام کرد : تمدید مهلت ارسال الکترونیکی اطلاعات معاملات فصل بهار تا ۳۱ مرداد رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور دستورالعملی ، مهلت ارایه و ارسال الکترونیکی اطلاعات معاملات فصل بهار ۱۳۹۲ را تا پایان مردادماه سال جاری تمدید کرد . به گزارش رسانه مالیاتی ایران ، در این دستورالعمل آمده است : به اطلاع کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی موضوع بند (الف ) و (ب) ماده ۹۵ قانون مالیات های مستقیم می رساند ، با توجه به همزمانی ارسال اطلاعات اظهارنامه های مالیاتی و ثبت نام مودیان محترم مالیاتی با مهلت ارسال اطلاعات معاملات فصل بهار ۱۳۹۲ و به منظور اجرای طرح تکریم مودیان مالیاتی و نیز تسهیل در انجام وظایف قانونی ، مهلت ارایه وارسال صورت معاملات فصل بهار ۱۳۹۲ به صورت الکترونیکی از طریق برخط( ONLINE ) و غیر برخط ( OFFLINE ) ، تا پایان مرداد ماه سال جاری ( ۳۱/۵/۱۳۹۲ ) تمدید می شود . همچنین ، براساس این دستورالعمل ، مبلغ ۱۰ درصد حد نصاب معاملات کوچک به میزان ۰۰۰/۸۰۰/۸ ریال اعلام می گردد که مودیان محترم مالیاتی می توانند در اجرای مفاد بند (۴-۵ ) دستورالعمل اصلاحی براساس مبلغ مذکور اقدام نمایند .

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

این مطلب را هم بخوانید:  درباره تئوری محدودیت چه می دانید؟

17 دیدگاه ها

 1. با سلام اگر گزارش خرید و فروش سه ماهه چهارم ۹۲ را باتاخیر فرستاده باشیم آیا مشمول جریمه می شویم ؟ به چه مبلغ ؟ باتشکر

 2. سلام
  میخواستم بدونم در صورت معاملات فصلی باید فاکتور به فاکتور ثبت کرد مثلا اگر من ۱۰۰ فاکتور با مبالغ بالا تر از ۸۸۰ تومان داشتم باید تک تک ثبت کنم یا به صورت تجمیعی و به نام یک شرکت ؟

 3. بخشنامه تمدید مهلت صورت معاملات فصلی سال ۹۲و۹۱ تا ۲۸ اسفند ماه ۹۲
  بخشنامه ۱۵۳۳۵/۲۰۰/ص مورخ ۹۲/۸/۲۸(تمدید مهلت ارسال اطلاعات معاملات فصلی سال ۱۳۹۱(بهار،تابستان،پائیز،زمستان)و سه فصل اول سال۱۳۹۲(بهار،تابستان،پاییز) موضوع ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم از طریق سامانه الکترونیکی یا لوح فشرده تا تاریخ ۲۸/۱۲/۱۳۹۲

  پیرو دستورالعمل های شماره ۲۴۴۶۸/۲۰۰/ص مورخ ۲۷/۱۰/۱۳۹۰، ۳۹۵۴/۲۰۰ مورخ ۷/۳/۱۳۹۲ و ۷۱۵۱/۲۰۰ مورخ ۲۲/۴/۱۳۹۲ در خصوص اجرای ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم و با عنایت به درخواست برخی از مؤدیان مالیاتی، به اطلاع می رساند:

  به منظور تکریم مؤدیان محترم مالیاتی و تسهیل در انجام وظایف قانونی مؤدیان مذکور مهلت تسلیم و ارسال یا تکمیل فهرست اطلاعات معاملات چهار فصل سال ۱۳۹۱(بهار،تابستان،پائیز،زمستان)و سه فصل اول سال۱۳۹۲(بهار، تابستان،پاییز) تا تاریخ ۲۸/۱۲/۱۳۹۲ تمدید می گردد.

  کلیه مؤدیان محترم مالیاتی مشمول مقررات مذکور که تاکنون نسبت به انجام تمام یا بخشی از تکالیف قانونی خود عمل ننموده اند مکلفند با مراجعه به سامانه سازمان امور مالیاتی به نشانیWWW.tax.gov.ir نسبت به ارسال یا تکمیل اطلاعات معاملات فصلی خود از طریق سامانه مذکور به صورت الکترونیکی و یا تحویل لوح فشرده(تکمیل شده از طریق نرم افزار غیر برخط (Offline) به ادارات کل امور مالیاتی ذیربط اقدام نمایند.
  بدیهی است عدم انجام تکالیف قانونی موجب تعلق جرائم مالیاتی خواهد شد که وفق مفاد قانون مالیاتهای مستقیم، قابل بخشش نمی باشد.

  علی عسکری
  رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور

 4. باسلام-بنده با چند تا از ممیزین و همچنین واحد اطلاعات خدمات بابت هزیه های اداری عمومی صحبت کردم گفتن وقتی جزء خرید بیارین اگه دفاتر به هر دلیلی رد شود تمام هزینه ها به عنوان خرید علیه خودتون استفاده میشه(چون جزیی است وتجمیعی میارین وقابل تفکیک نیست) معقولانه نیست- اما بعضیا میگن اگه نیارین جریمه میشین-واقعا موندم چکار کنم لطفاه راهنمایی کنین

  • سلام آرش جوهری عزیز
   شما در گزارش به دارایی مبالغ زیر ۸۸۰هزار تومن را تجمعی رد می کنید ولی اسناد و مدارک آنرا نگه می دارید و هنگام رسیدگی ارائه می دهید بنابراین دلیلی ندارد اگر در گزارش ۱۶۹ مکرر بصورت تجمعی ارائه کردید فردا دچار مشکل شوید .

 5. دروود وسلامتی شما

  در گزارش فصلی هزینه هایی که مانند هزینه پست و تلفن وغیره که ناچیز بوده و ارزش افزوده دارد چگونه اورده شود پیشاپیش از پاسخ شما سپاسگزارم

  • سلام به شما ، ممنونم ، ببینید اگر مبلغ ناچیز است زیر حد نصاب اعلام کنید و اگر هم رقم درشت است اعلام کنید خیلی مطمئن تر است .
   موفق باشید .

 6. سلام باتشکر از اطلاعات به روز و عالی تون-در معاملات فصلی شرکتی که صادرات دارد کد شرکت خارجی رو باید چی بزنیم؟هیچ کدی هم نداریم؟

  • سلام کاربر گرامی سرکار خانم سپیده
   از حسن توجه شما متشکریم ، شما ابتدا وارد سامانه معاملات فصلی در سایت Tax.gov.ir شوید و در پس از انتخاب نوع معاملات ( صادرات و واردات ) بجای شناسه ملی ۱۰ تا صفر و یا ۱۰ تا ۱ بگذارید ، کد مورد نظر را به شما می دهد . قسمت کد اقتصادی را هم خالی بگذارید .
   موفق باشید .

 7. سوال دیگر این که اگر در شرکتی که پیمانکاری غیر عمرانی انجام میدهدو در صورت وضعیت های فصل بهارش قطعات مصرفی نداشته باشدو فقط حق الزحمه تعمیرات دریافت کرده باشد در این صورت چگونه اقدام میشود

 8. سلام.در واقع اگر از این مبلغ کمتر شود نیازی به ارسال معاملات آن فصل نیست.و نیازی نیست اطلاعاتی در سیستم انلاین ثبت شود به این معنا که مشمول ما نمی شود .سپاس گذارم

  • سلام کاربر محترم ، این کاملاً اشتباه است ، طبق قوانین مبلغ کمتر از حد نصاب هم باید ثبت و گزارش شود ، با این تفاوت که بصورت تفکیک نیاز نیست و در سامانه آنلاین و آفلاین با استفاده از گزینه مورد نظر قابل ارائه می باشد .

  • یعنی ۱۰ درصد ۸میلیون و هشتصد هزار تومان که می شود ۸۸۰ هزار تومان . زیر این مبلغ در سال ۹۲ نیازی به ارائه بصورت تفکیک نیست .

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here