هرگز به خدمات حسابداری تخفیف ندهید!

12
1777

خدمات حسابداری

میثم حاجی محمدی – کارشناس مالی و مالیاتی

خدمات حسابداری در عمل یعنی اعتماد طرف مقابل به ما جهت اجرای کلیه امور مالی و حتی مالیاتی. این اعتماد براحتی رقم نمی خورد. یعنی در خدمات حسابداری شما ابتدا تمام تلاش خود را بکار می برید تا طرف مقابل اجرای خدمات مالی را واگذار نماید حال اگر شما با دریچه تخفیف وارد میدان شوید بجای حس خوب یک حس بد ایجاد می کنید.در خدمات حسابداری شما باید بطور قاطع و مستند قیمت دهید، یعنی حتما جزییات قیمت گذاری شما مشخص باشد و اگر هم تخفیفی مطرح می شود بر اساس مدل همکاری است نه جذب پروژه !

در دهه اخیر با توجه به نیاز شرکتهای تجاری به اجرای قوانین سازمان امور مالیاتی و افزایش تعداد آنها در بازارهای اقتصادی کشور ، در خواست مدیران شرکتها برای انجام امور مالی و کنترل آن  ، همچنین کسب درآمد بالا برای برخی از شرکتهای حسابداری ، علت اصلی افزایش شرکتهای مالی  در بازار مشاغل شده است ولی متاسفانه برخی از شرکتها تصور می کنند کار خدمات حسابداری روال بازرگانی دارد و با ارائه تخفیفات می توانند پروژه های بیشتری را جذب کنند در صورتی یک عادت غلط است و متاسفانه این عادت به حسابدارانی که بصورت انفرادی کار خدمات مالی را بصورت تجمعی انجام می دهند سرایت کرده و یکی از عوامل عدم موفقیت آنها در بازارکار محسوب می شود.

معمولا فردی که حسابدار یک شرکت بوده و بواسطه آن و با تلاش خود توانسته حسابدار پاره وقت  چند شرکت دیگر شود. ازدیاد این چرخه و امکان از دست دادن کارهای مالی دیگر افراد و موسسات ، نیاز به تاسیس شرکت حسابداری و انجام سفرشات بصورت گروهی ، انگیزه اصلی صاحبان شرکت های حسابداری شده است .

این مطلب را هم بخوانید:  7 راه توسعه کسب‌وکار حسابداری در اقتصاد بحرانی

همچنین افزایش روز افزون چنین شرکتهایی باعث بوجود آمدن بازار رقابت و از دید من لیگ برتر این رشته  شده است .حال افراد و موسساتی در صدر جدول این لیگ قراردارند که رفتار حرفه ای را همراه با اجرای حرفه ای پیش می برند،قطعاً شک نداشته باشید تخفیف راه حل خوبی برای افزایش تعداد خدمات حسابداری نیست و به جز کاهش و بی اعتمادی عواقب دیگری ندارد. خدمات حسابداری قالب های متنوعی دارد که مهمترین آن به این صورت شکل گرفته است:

  مقیم کردن حسابدار در شرکت مشتریان و کنترل حسابها از طریق نظارت برعملکرد حسابدار مقیم

 دریافت کلیه اسناد مشتریان در شرکت حسابداری و انجام فعالیتها از طریق  نیروهای مستقر در شرکت

سرکشی و نظارت پاره وقت به شرکتهایی که نیروی حسابدار دارند (مدیر مالی پاره وقت )

اجرای خدمات حسابداری در قالب بسته یکساله مخصوص شرکتهایی که تازه تاسیس هستند

تمامی این حالت ها دارای مزایا و محاسن مخصوص به خود می باشد. در بازار کنونی با توجه به حجم فعالیت و گردش مالی شرکت مشتریان در مورد یکی از دوحالت فوق تصمیم گیری می شود. نحوه جذب حسابداران در این موسسات مالی بیشتر از طریق کارآموزی شروع شده و به مرور به عنوان حسابداران مقیم و یا حسابدار مستقر در شرکت حسابداری مشغول انجام امورات می شوند.

دلیل اصلی و مهم در موفقیت شرکتها و موسسات حسابداری مانند دیگر مشاغل  در بازار کار فقط یک چیز است : مشتری مداری نه تخفیف خدمات. متاسفانه این موضوع در خارج تهران در مدل های بدتری شایع است و یک امتیاز در بدست آوردن بازارکار محسوب می شود.

این مطلب را هم بخوانید:  خانم یا آقا بودن در استخدام حسابدار بی تاثیر است!

مدیران این دسته از شرکتها با انجام امور مالی مشتریان بطور صحیح و جوابگویی سریع و به موقع به واحدهای مالیاتی می توانند خیال مشتریان و کارفرمایان خود را از همه لحاظ راحت کرده و باعث تبلیغ قوی آنان در بازارهای حسابداری گردند.

عدم موفقیت اصلی این شرکتها ، پاسخگو نبودن به موقع به گزرشات  مشتریان و ناهماهنگی با واحد مالیاتی مربوط به آنها می باشد ، که در شرایط این چنینی احتمال رد شدن دفاتر شرکتهای طرف قرارداد با آنها خیلی زیاد می گردد.

امید وارم نکته ای که مطرح کردم بتواند شما را در توسعه خدمات حسابداری یاری دهد و بتوانید با هوشمندی در مسیر درآمدزایی خدمات مالی گام بردارید.

خوشحال خواهم شد نظرتان را پس از مطالعه اینت پست در قیمت دیدگاه ها منتشر فرمایید.

12 دیدگاه ها

       ارسال نظر و سوال

       دیدگاه خود را وارد کنید
       Please enter your name here