کار حسابداری را خوشمزه تر کنید!

4
1016

best-pizza-papa-johns-39

به نام خدا و سلام

در دنیای بسیار بزرگ حسابداری ، هر روز ایده ها و تکنیک های جدیدتری در حال ارائه شدن می باشد . اما صحبت امروز ما درباره دیدگاه های کارفرمایان محترم و نحوه جذب یک حسابدار کارآزموده است .

شاید یک ابهام هنوز در این جامعه بزرگ به چشم بخورد و آن این است که چرا با این همه فارغ التحصیل رشته حسابداری و حسابدارانی با مدارک غیر مرتبط، هنوز هم کارفرمایان در تنگنای جذب نیروی کار قرار دارند. چندی پیش با یکی از مدیران صنعتی صحبتی داشتم و از من سوالاتی پرسید که خیلی عجیب نیست. سوالات ایشان این بود که حسابداری صنعتی چیست؟ چرا هر حسابداری از عهده اجرای آن بر نمی آید؟ آیا دوره ای وجود دارد که خودم آموزش ببینم ؟

پاسخ سوال این مدیر و دیگر کارفرمایان خیلی دور از انتظار نیست وقتی انتظارات بیجا مانع پیشرفت می شود می توان به راحتی اثرات مخرب آن را در بازار کار مشاهده کرد!

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

شاید در حال حاضر شرکت های مالی وحسابداری فعالیت گسترده ای را در معرفی نیروی های انسانی حسابداری انجام دهند ، ولی چیزی که حائز اهمیت است ، توجه به نیازهای محیطی و شرایط کار کارفرکایان است . یکی از دلائل عدم موفقیت برخی از حسابداران در محیط های کار همین تناقض بسیار مهم است .

پس سعی کنید تواناییها و اطلاعات خود را با شرایط کاربردی محیط کار تیک کنید ، تا هرگونه مغایرت احتمالی در اجرای کار را برطرف کنید . امروزه کارفرمایان هم تا حدودی با دنیای حساب آشنایی پیدا کرده و حتی قوانین مالیاتی و قانون کار را بهتر از یک حسابدار می شناسند ، ولی با این وجود هم هآنها اعتقاد به این جمله دارند که کار را باید به کاردان سپرد .

این مطلب را هم بخوانید:  چگونگی تاثیر یک اشتباه در حسابداری مقدماتی بر مالیات شرکت

با ارائه نرم افزار های حسابداری ویژه مدیران و افراد غیر حسابدار ، تا حدی نیازهای کارفرمایان برطرف شده و لی در مراحل گسترده و حالت های غیر فروشگاهی نمی توان به این موضوع تکیه کرد و حضور یک حسابدار بیش از پیش احساس می شود . طی تحقیقات و مذاکراتی که با بعضی از کارفرکایان فروشگاه های بزرگ و شرکت های بازرگانی و صنعتی انجام دادم ، اکثر آنها تاکید زیادی بر روند صحیح امور مالی و ارائه گزارشات مالی داشتند . پرداخت هزینه در قبال انجام درست کارها و داشتن تجربه و مشاوره های مالیاتی انتظارات بیشتر آنها بود .

trade-in-your-house-1

در چند سال اخیر زمینه کارکردن مستقیم حسابداران تازه کار در بازار کار براحتی فراهم شده و مدیران مجموعه های مختلف هم در این مورد اظهار رضایت داشتند چون این حسابداران از طرف یک حسابدار و یا مدیر مالی با تجربه پشتیبانی می شدند .
نکته مهم انجام این مصاحبه برای دوستان تازه وارد به بازار کار حسابداری این بود که کارفرما یان از یک مورد خیلی ناراضی بودند و آن بدقولی در پشتیبانی و ارائه گزارشات از طرف مدیران مالی بود ، نکته اینجاست که اکثر حسابداران تازه وارد تلاشی برای استقلال کاری نکرده اند و به تبع آن نتوانسته اند انتظارات را به تنهایی برآورده کنند و متکی به دستورات مدیر مالی خود بوده اند .

یک بخش جالب در این مصاحبه این بود که یک مدیر کارخانه ام دی اف از حسابدارش رضایت کامل داشت و وقتی دلیلش را سوال کردم متوجه شدم که حسابدارش ۶ ماه فارغ التحصیل کارشناسی حسابداری است و با پشتیبانی یکی از حسابرسان وارد مجموعه شده بود ، بعد از گذشت تنها ۶ ماه او یک مدیر مالی و حسابدار کارپشته شده بود و تمامی مسائل را شخصا ” و با سوال کردن از دیگر دوستان با تجربه انجام می داد .

این مطلب را هم بخوانید:  چگونگی احتساب خدمت سربازی در سوابق بیمه ای

پس اگر می خواهید در بازار کار مستقل عمل کنید و دررده حسابداران باتجربه قراربگیرید ، خودتان برای این جایگاه تلاش کنید و با انجام همه کارهای تخصصی و دادن گزارشات به کارفرما بتوانید موفق شوید . مدیران مالی و حسابداران مجرب می توانند مشاوران خوبی در کنار شما باشند و با نظارت کلی بر کار شما اشکالات را برسی کنند .

امید است با بکارگیری همه تواناییهایتان به موفقیت برسید .

4 دیدگاه ها

      ارسال نظر و سوال

      دیدگاه خود را وارد کنید
      Please enter your name here