اظهارنامه عملکرد رستوران داران

مالیات اشخاص حقیقی رستوران داران

دوستان عزیز پرشین حساب سلام. یکی از تکالیف بسیار مهم اشخاص حقیقی که همه ساله باید تا پایان خرداد ماه (البته اظهارنامه عملکرد سال ۹۸ تا پایان مردادماه ۹۹ تمدید شده است.) انجام دهند و به سازمان امور مالیاتی ارسال کنند اظهارنامه مالیاتی می‌باشد از این رو صاحبان مشاغل جهت استفاده از بخشودگی های  مالیاتی، دریافت معافیت ها و کاهش میزان جرایم قانونی باید اظهارنامه مالیاتی را طبق استانداردهای مصوب و روش های مورد قبول سازمان امور مالیاتی کشور ارسال نمایند با توجه به گستردگی مشاغل اشخاص حقیقی، در این مقاله قصد داریم نحوه ارسال اظهارنامه عملکرد را از دید جامعه رستوران داران و دغدغه های آنها مورد برسی قرار دهیم. قبل از اینکه به صورت تخصصی به اظهارنامه مالیاتی رستوران داران بپردازیم بهتر است نگاه اجمالی به تعریف اظهارنامه و روشهای محاسبه مالیات و هم‌چنین گروه مالیاتی که رستوران داران در آن قرار دارند بپردازیم.

اظهارنامه مالیاتی چیست؟

اظهارنامه مالیاتی یعنی عملیاتی که در طول یک سال مالی انجام داده ایم مثل درآمد، هزینه‌ها، دارایی‌ها، بدهی‌ها، سرمایه و همچنین اطلاعاتی از قبیل اطلاعات هویتی و مکانی افراد حقیقی و حقوقی در فرم هایی مشخص شده از طرف دارایی را پر کنیم و به اداره امور مالیاتی ارسال نمائیم.

روش های محاسبه مالیات

  • روش محاسبه علی‌الرأس مالیات 

در این روش نماینده اداره مالیات با توجه به شناخت نسبی که بر شغل و همچنین بازدید از محل کسب صاحبان مشاغل انجام میدهد مبلغی را به صورت علی‌الرأس تعیین می‌نماید این روش معایبی همچون دقیق نبودن ، وقت گیر بودن ، هزینه فراوانی را متحمل اداره دارایی می‌نماید.

  • روش خود اظهاری مالیاتی

در این روش مودیان با پر کردن فرم‌هایی مشخص که اداره دارایی در اختیار آنها گذاشته است عملکرد یکساله خود را طبق قوانین و مقررات سازمان دارایی به صورت خود اظهاری به اداره دارایی ارسال می‌کنند.

گروه بندی اشخاص حقیقی

صاحبان مشاغل گروه اول مالیاتی اشخاص حقیقی

  • مودیانی که مجموع مبلغ فروش کالا و خدمات سال قبل یا ده برابر درآمد ( به پیشنهاد و تصویب سران قوا به ۶۰ برابر تغییر یافت و منتظر آیین نامه اجرایی آن توسط ساطمان امور مالیاتی باید بود )  مشمول مالیات قطعی شده (قبل از کسر معافیت) طبق آخرین برگ مالیات قطعی (مجموع اصلی و متمم) عملکرد سال ۱۳۹۱ و به بعد که تا تاریخ پایان دی‌ماه سال قبل از شروع سال مالیاتی ابلاغ‌شده باشد، هرکدام بیشتر از مبلغ سی میلیارد ریال (۳ میلیارد تومان) باشد. بنابراین کسانی که درآمد بالای ۳ میلیارد تومان در یک سال داشته‌اند در گروه اول قرار می‌گیرند.
  • صاحبان مشاغل گروه دوم مالیاتی اشخاص حقیقی 

مودیانی که به لحاظ حجم فعالیت «مجموع مبلغ فروش کالا و خدمات سال قبل یا ده برابر درآمد مشمول مالیات قطعی شده (قبل از کسر معافیت) طبق آخرین برگ مالیات قطعی (مجموع اصلی و متمم) عملکرد سال ۱۳۹۱ و به بعد که تا تاریخ پایان دی‌ماه سال قبل از شروع سال مالیاتی ابلاغ‌شده باشد، هرکدام بیشتر از مبلغ ده میلیارد ریال (یک میلیارد تومان) و تا سی میلیارد ریال (۳ میلیارد تومان) باشد. پس اگر مجموع درآمد شما بین یک تا سه میلیارد تومان باشد، در گروه دوم قرار می‌گیرید.

صاحبان مشاغل گروه سوم مالیاتی اشخاص حقیقی

مودیانی که در گروه اول و دوم قرار ندارند در گروه سوم قرار میگیرند به عبارتی مودیانی که درآمد آنها در یکسال کمتر از یک میلیارد تومان باشد در گروه سوم قرار می‌گیرند.

گروه مالیاتی رستوران داران 

قبل از اصلاح قانون مالیات در ماده ۹۶ رستوران داران در گروه دوم قرار داشتند اما بعد از تغییر قانون مالیات های بسته به حجم فعالیت و درآمدی که مشاغل کسب می‌کنند در گروه مورد نظر قرار می‌گیرند.

در این خصوص در این مقاله ما رستوران داران را در گروه دوم قرار داده ایم.

نحوه ارسال اظهارنامه عملکرد رستوران داران در گروه دوم 

البته قبل از شروع آموزش نحوه ارسال اظهارنامه عملکرد رستوران داران، باید رستوران داران در نظام مالیاتی ایران از طریق سایت www.tax.gov.ir  ثبت نام کرده باشند و نام کاربری و رمز عبور برای انجام عملیات تکالیف مالیاتی اختصاص خود را دریافت کرده باشند و در حال حاضر رستوران داران و اشخاصی امکان ارسال اظهارنامه را دارند که نام کاربری و رمز عبور داشته باشند.برای راهنمایی در مورد چگونگی این کار به این آدرس و برای دریافت آن باید به این آدرس مراجعه کنید.

رستوران داران عزیز جهت تهیه اظهارنامه مالیاتی عملکرد می بایست به سایت طرح جامع مالیاتی با نشانی www.tax.gov.ir   مراجعه و از قسمت اظهارنامه های مالیاتی، اظهارنامه مالیاتی مورد نیاز خود را دانلود کنند.

بعد از دریافت نرم افزار و نصب آن در سیستم مانند شکل زیر وارد صفحه نخست می‌شوید.

مالیات اشخاص حقیقی رستوران داران

برای ایجاد اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺟﺪﯾﺪ، ﺑﺮ روی ﮔﺰﯾﻨﻪ”اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺟﺪﯾﺪ”ﮐﻠﯿﮏ ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ.

اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی گروه دوم به دو نوع تقسیم می‌شود:

۱ ) اظهارنامه انفرادی

اظهارنامه انفرادی برای اشخاصی است که مالکیت کسب‌ و کار خود را به ‌طور کامل در اختیار داشته و به ‌صورت انفرادی به مدیریت آن مشغول هستند و اظهارنامه مشارکتی، برای مؤدیانی است که مالکیت کسب ‌و کار آن‌ها به ‌صورت شریکی با یک یا چند نفر دیگر است.

در ابتدا اظهارنامه عملکرد را برای رستوان دارانی که به صورت انفرادی فعالیت دارند را آموزش می‌دهیم.

پس از کلیک بر روی اظهارنامه جدید و وارد کردن مشخصات خود و وارد کردن کد رهگیری پیش ثبت‌نام، پنجره ایی مانند شکل زیر برای شما نمایش داده می‌شود که به تشریح این صفحه می‌پردازیم.

اولین سوال این است که شما به عنوان رستوران دار در سامانه ثبت نام الکترونیکی ثبت نام کرده اید و وضعیت شما ۴۵ باشد و  فعال می‌باشد یا نه که این مورد را می‌توانید از طریق سایت اداره داریی پیگیری کرده و وضعیت خود را مشاهده نمایید.

  • سال عملکرد که باید سال ۱۳۹۸ را انتخاب کنبد.
  • در قسمت نوع فعالیت چون اشخاص حقیقی رستوران داران در این قسمت وجود ندارد شما رستوران داران محترم باید گزینه سایر شامل هیچ کدام از مشاغل فوق نمی باشم را انتخاب کنید.
  • در قسمت کد ملی شما باید کد ملی صاحب رستوران دار را وارد کنید و یا کد ملی که در موضق ثبت نام در نظام معاملاتی وارد کرده اید را در این قسمت وارد کنید.
  • نام کاربری ، کلمه عبور در هنگام ثبت نام در اختیار شما قرار داده شده است.
  • کد رهگیری پیش ثبت نام در موقع قبت نام در اختیار شمارقرار داده شده است که در این قسمت باید وارید کنید.
این مطلب را هم بخوانید:  در هفته حسابدار از 1 تا 10 چه نمره ای به عملکرد خود می دهید؟

مهمترین بخش این صفحه مربوط به این قسمت می‌باشد که آیا شریک دارید و یا خیر شرایط زیرا سولات و بخش های این دو مورد با هم متفاوت می باشد و بسته به انتخاب شما تغییر می‌کنند.

در قسمت آخر باید یکی از گروه های فوق را انتخاب کنید که نسبت به درآمد که در سال جاری و یا سال گذشته کسب کرده اید باید یکی از گزینه ها را انتخاب کنید.

مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی رستوران داران

اﻧﺘﺨﺎب ﭘﺮوﻧﺪهﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﻣﻮدی

در ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺑﻌﺪ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﭘﺮوﻧﺪه ﻫﺎی ﻣﻮﺟﻮد ﻣﻮدی ﺑﺮ اﺳﺎس ﮐﺪﻣﻠﯽ وارد ﺷﺪه در ﺻﻔﺤﻪ ﻗﺒﻞ ﻧﻤﺎﯾﺶ داده ﻣﯽ ﺷﻮد. ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ اﻗﺎﻣﺘﮕﺎه ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ ﻣﻮدی ﺑﺮ اﺳﺎس ﮐﺪ رﻫﮕﯿﺮی ﭘﯿﺶ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم وارد ﺷﺪه در ﻣﺮﺣﻠﻪ ﻗﺒﻞ ﺟﻬﺖ اﻃﻼع ﻧﻤﺎﯾﺶ داده ﻣﯽ ﺷﻮد. ﻻزم ﺑﻪ ﺗﻮﺿﯿﺢ اﺳﺖ ﺗﻌﯿﯿﻦ ﮐﺪ واﺣﺪ ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ، ﮐﻼﺳﻪ ﭘﺮوﻧﺪه و ﮔﺮوه ﻣﺸﻤﻮل ﻣﻮدی ﺑﺮ اﺳﺎس اﻧﺘﺨﺎب ردﯾﻒ ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ و ﮔﺮوه ﻣﺸﻤﻮل ﻣﻮدی در ﺻﻔﺤﻪ اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺟﺪﯾﺪﺻﻮرت ﻣﯽ ﭘﺬﯾﺮد و در ﻣﺮاﺣﻞ ﺑﻌﺪ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻧﺨﻮاﻫﺪ ﺑﻮد. ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ در اﻧﺘﺨﺎب ردﯾﻒ ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ دﻗﺖ ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ.

ﻧﮑﺘﻪ: در ﻟﯿﺴﺖ ﻧﻤﺎﯾﺶ داده ﺷﺪه، ﺳﻄﺮی ﮐﻪ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ساﻣﺎﻧﻪ ﯾﮑﭙﺎرﭼﻪ ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ در اوﻟﻮﯾﺖ اﻧﺘﺨﺎب ﻗﺮار داﺷﺘﻪ و ﻧﻤﺎﯾﺶ دو ﺻﻔﺮ در اﻧﺘﻬﺎی ﮐﺪ واﺣﺪ ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ و ﻧﯿﺰ ﻋﺪم ﻧﻤﺎﯾﺶ ﺷﻤﺎره ﮐﻼﺳﻪ ﭘﺮوﻧﺪه ﻣﺸﮑﻠﯽ را اﯾﺠﺎد ﻧﻤﯽ ﻧﻤﺎﯾﺪ.

مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی رستوران دارانﺻﻔﺤﻪ۱

دراﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ ﺑﺨﺸﯽ از ﻣﺸﺨﺼﺎت ﺷﺨﺺ ﺣﻘﯿﻘﯽ ( رستوران دار ) ﺑﻪ ﺻﻮرت اﺗﻮﻣﺎﺗﯿﮏ از ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم درﯾﺎﻓﺖ ﻣﯽ ﺷﻮد و ﺑﺨﺶ دﯾﮕﺮ آن ﺑﺎﯾﺴﺘﯽ ﺗﻮﺳﻂ ﻣﻮدی ﺗﮑﻤﯿﻞ ﮔﺮدد. ﻻزم ﺑﻪ ذﮐﺮ اﺳﺖ ورود اﻃﻼﻋﺎت ﺑﺨﺶ ﻫﺎی ﺳﺘﺎره دار اﻟﺰاﻣﯽ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. در ﻏﯿﺮ اﯾﻨﺼﻮرت در ﻫﻨﮕﺎم ارﺳﺎل اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺑﺎ ﭘﯿﻐﺎم ﺧﻄﺎﯾﯽ ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ ﺿﺮورت ﺗﮑﻤﯿﻞ اﯾﻦ ﺑﺨﺶ ﻫﺎ ﻣﻮاﺟﻪ ﺧﻮاﻫﯿﺪ ﺷﺪ.
در ﺻﻮرﺗﯽ ﮐﻪ ﻣﻮدی در ﺣﯿﻦ ﺗﮑﻤﯿﻞ اﻃﻼﻋﺎت اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﻧﯿﺎز ﺑﻪ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻣﺸﺨﺼﺎت ﺧﻮد ﮐﻪ ﻗﺒﻼ آن را در ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽﺛﺒﺖ ﻧﻤﻮده اﺳﺖ ﭘﯿﺪا ﮐﻨﺪ، ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﭘﺲ از اﻧﺠﺎم ﺗﻐﯿﯿﺮات ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ ﺧﻮد در ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽﺑﺎ ﮐﻠﯿﮏ ﺑﺮ روی ﮐﻠﯿﺪ “درﯾﺎﻓﺖ اﻃﻼﻋﺎت از ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم” ﻣﻮﺟﻮد در ﺻﻔﺤﻪ اول، اﯾﻦ ﺗﻐﯿﯿﺮات را در اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺧﻮد اﻋﻤﺎل ﻧﻤﺎﯾﺪ.
ﻻزم ﺑﺬﮐﺮ اﺳﺖ ﺑﺎ ﺟﺎﺑﺠﺎ ﺷﺪن ﺑﯿﻦ ﺻﻔﺤﺎت، اﻃﻼﻋﺎت وارده ذﺧﯿﺮه ﻣﯽ ﮔﺮدﻧﺪ و در زﻣﺎن ﺑﺴﺘﻦ ﭘﻨﺠﺮه ورود اﻃﻼﻋﺎت، ﺗﻤﺎﻣﯽ اﻃﻼﻋﺎت وارد ﺷﺪه ﺗﺎ آن زﻣﺎن ذﺧﯿﺮه ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﺷﺪ.
ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ درآﻣﺪ و ﻫﺰﯾﻨﻪ ای ﻧﺪاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ، در ﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ در ﺟﺪول ﺳﻮاﻻت اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ ﺳﻮال آﯾﺎ در ﺳﺎل ﻣﻮردﻧﻈﺮ ، در ﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﻣﻮدی در ﮐﻞ ﺳﺎل ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ درآﻣﺪی و ﻫﺰﯾﻨﻪ ای داﺷﺘﻪ اﯾﺪ را ﺧﯿﺮ اﻧﺘﺨﺎب ﮐﻨﺪ، ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﻣﺪت ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ را ﺻﻔﺮ اﻧﺘﺨﺎب ﻧﻤﺎﯾﺪ.

مالیات بر درآمد مشاغل رستوران داران

ﺻﻔﺤﻪ۲

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ اﻗﺎﻣﺘﮕﺎه ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ(واﺣﺪ ﮐﺴﺒﯽ) و ﺣﺴﺎب ﻫﺎی ﺑﺎﻧﮑﯽ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺷﻐﻠﯽ وارد ﻣﯽ ﮔﺮدد.
در ﺻﻮرﺗﯽ ﮐﻪ اﺳﺘﺎن ﻣﺤﻞ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ (واﺣﺪ ﮐﺴﺒﯽ) و اداره ﮐﻞ اﻣﻮر ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﺛﺒﺖ ﺷﺪه در ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﺗﻄﺎﺑﻖ ﻧﺪاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ، در ﻫﻨﮕﺎم ﺑﺴﺘﻦ ﻓﺮم ورود اﻃﻼﻋﺎت اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﭘﯿﺎﻣﯽ ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ اﯾﻦ ﻋﺪم اﻧﻄﺒﺎق ﻧﻤﺎﯾﺶ داده ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ. در اﯾﻦ ﺣﺎﻟﺖ اﮔﺮ ﻣﻮدی در ورود اﯾﻦ اﻃﻼﻋﺎت در ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم اﺷﺘﺒﺎه ﮐﺮده ﺑﺎﺷﺪ ﺑﺎﯾﺴﺘﯽ اﺑﺘﺪا آن را در ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم اﺻﻼح ﻧﻤﻮده و ﺳﭙﺲ ﺑﺎ ﮐﻠﯿﮏ ﺑﺮ روی ﮐﻠﯿﺪ”درﯾﺎﻓﺖ اﻃﻼﻋﺎت از ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم”ﻣﻮﺟﻮد در ﺻﻔﺤﻪ اول ﻓﺮم ورود اﻃﻼﻋﺎت اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ اﯾﻦ ﺗﻐﯿﯿﺮ را در اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺧﻮد ﻧﯿﺰ اﻋﻤﺎل ﻧﻤﺎﯾﺪ. در ﻏﯿﺮاﯾﻨﺼﻮرت ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ آن ﺑﺎ ﺧﻮد ﺷﺨﺺ ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد.
ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﭘﻼک ﺛﺒﺘﯽ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ اﻗﺎﻣﺘﮕﺎه ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ ﻗﺎﺑﻞ ﺛﺒﺖ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ.
ﺟﺪول ﺣﺴﺎب ﻫﺎی ﺑﺎﻧﮑﯽ از ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﺑﺎرﮔﺰاری ﻣﯽ ﮔﺮدد. در ﺻﻮرت ﻧﯿﺎز ﺑﻪ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻓﯿﻠﺪﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻏﯿﺮ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ، ﻣﯽ ﺑﺎﯾﺴﺖ از ﻃﺮﯾﻖ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺗﻐﯿﯿﺮ اﯾﻦ اﻃﻼﻋﺎت اﻗﺪام و ﺳﭙﺲ ﺑﺎ ﮐﻠﯿﮏ ﺑﺮ روی ﮐﻠﯿﺪ “درﯾﺎﻓﺖ اﻃﻼﻋﺎت از ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم”اﻃﻼﻋﺎت را ﺑﺎرﮔﺰاری ﻧﻤﻮد.

مالیات بر درآمد مشاغل رستوران داران

ﺻﻔﺤﻪ۳

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ ﻣﻮدی ﺑﺎﯾﺴﺘﯽ اﻃﻼﻋﺎت اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ ﺧﻮد ﻣﺎﻧﻨﺪ وﺿﻌﯿﺖ درآﻣﺪ و ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺧﻮد در ﺳﺎل ﻣﻮردﻧﻈﺮ، وﺿﻌﯿﺖ ﺷﺨﺼﯽ و اﺟﺎری ﺑﻮدن ﻣﮑﺎن ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ، اﺗﺤﺎدﯾﻪ ، ﺻﻨﻒ و دﯾﮕﺮ اﻃﻼﻋﺎت اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ را وارد ﻧﻤﺎﯾﺪ.
ﺗﻮﺟﻪ ﺷﻮد در ﺻﻮرت ﭘﺎﺳﺦ ﺑﻠﯽ ﺑﻪ ﻫﺮ ﯾﮏ از ﺳﻮاﻻت اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ، ﺻﻔﺤﻪ ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ ﻧﻤﺎﯾﺶ و ﺟﺪول ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ ﺟﻬﺖ ﺗﮑﻤﯿﻞ ﻓﻌﺎل ﻣﯽ ﮔﺮدد.

مالیات بر درآمد مشاغل رستوران داران

ﺻﻔﺤﻪ۴

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ رستورن داران ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺠﻮزﻫﺎی ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺧﻮد را وارد ﻧﻤﺎﯾﺪ. در ﺻﻮرت ﻋﻀﻮﯾﺖ رستوران دار درﯾﮏ اﺗﺤﺎدﯾﻪ ﯾﺎ اﺗﺎق اﺻﻨﺎف و اﻋﻼم آن ﺑﺨﺶ اﻃﻼﻋﺎت اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ ( صفحه ۳ ) ﻣﻮدی ﺑﺎﯾﺴﺘﯽ اﻃﻼﻋﺎت ﭘﺮواﻧﻪ ﮐﺴﺐ/ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺧﻮد را در ﺟﺪول ﺷﻤﺎره ۱ اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ ﺗﮑﻤﯿﻞ ﻧﻤﺎﯾﺪ. ﻻزم ﺑﻪ ﺗﻮﺿﯿﺢ اﺳﺖ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺠﻮزﻫﺎی ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻧﯿﺰ از ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ  ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﺑﺎرﮔﺰاری و ﻏﯿﺮ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺑﻮده و ﺟﻬﺖ ﺗﻐﯿﯿﺮ آن ﻣﯽ ﺑﺎﯾﺴﺖ از ﻃﺮﯾﻖ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم اﻗﺪام و ﺳﭙﺲ ﺑﺎ ﮐﻠﯿﮏ ﺑﺮ روی ﮐﻠﯿﺪ “درﯾﺎﻓﺖ اﻃﻼﻋﺎت از ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم”اﻃﻼﻋﺎت را ﺑﺎرﮔﺰاری ﻧﻤﻮد. اﻗﻼم ﻧﻮع ﻣﺠﻮز، ﺗﺎرﯾﺦ ﺷﺮوع ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری و ﺗﺎرﯾﺦ اﻧﻘﻀﺎء ﻣﺠﻮز ﻗﺎﺑﻞ ورود اﻃﻼﻋﺎت ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

مالیات بر درآممد مشاغل رستوران داران

ﺻﻔﺤﻪ۵

در ﺻﻮرت اﺟﺎری ﺑﻮدن ﻣﺤﻞ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ رستوران دار و اﻋﻼم آن در ﺑﺨﺶ اﻃﻼﻋﺎت اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ (‌صفحه ۳ ) ﺟﺪول زﯾﺮ ﺟﻬﺖ ورود اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺎﻟﮏ/ﻣﺎﻟﮑﯿﻦ، ﻣﺸﺨﺼﺎت ﻗﺮارداد اﺟﺎره و ﻣﺸﺨﺼﺎت ﻣﻠﮏ ﻣﻮرد اﺟﺎره ﻓﻌﺎل ﻣﯽ ﮔﺮدد.

مالیات بر درآمد مشاغل رستوران داران

ﺻﻔﺤﻪ ۶

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ باید ﻣﻮﺟﻮدی ﻣﻮاد و ﮐﺎﻻ ﺷﺎﻣﻞ موجودی که در از سال گذشته در انبار موجود بوده، خریدها و تولیداتی که در طی سال انجام داده اید و همچنین ﻓﺮوش و ﻣﺼﺮف ﻃﯽ دوره در ﮐﺎدرﻫﺎی ﺳﻔﯿﺪ وارد ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ و ﺑﺮاﺳﺎس آن ﺑﺨﺶ ﻫﺎی دﯾﮕﺮ ﺷﺎﻣﻞ ﺑﻬﺎی ﺗﻤﺎم ﺷﺪه ﭘﺎﯾﺎن دوره و ﻣﺠﻤﻮع ﻣﺒﺎﻟﻎ ﺟﺪول ﺗﻮﺳﻂ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﮔﺮدﯾﺪ و ﻣﺒﺎﻟﻎ ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ ﺑﻪ ﺟﺪول ﺗﺮازﻧﺎﻣﻪ اﻧﺘﻘﺎل داده ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﺷﺪ.
در ﺻﻮرت ﺗﮑﻤﯿﻞ اﯾﻦ ﺟﺪول در اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺳﺎل ﮔﺬﺷﺘﻪ ، ﺳﺘﻮن ﺧﺎﻟﺺ ﻣﻮﺟﻮدی ﺳﺎل ﻗﺒﻞ، ﺑﺎرﮔﺰاری ﮔﺮدﯾﺪه و ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

ﺻﻔﺤﻪ۷

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎی ﻗﺎﺑﻞ ﮐﺴﺮ از درآﻣﺪ ﻣﺸﻤﻮل ﻣﺎﻟﯿﺎت وارد ﻣﯽ ﮔﺮدد. در ﺻﻮرت وﺟﻮد ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎی درﻣﺎﻧﯽ و ﺳﺎﯾﺮﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎی ﻗﺎﺑﻞ ﮐﺴﺮ از درآﻣﺪ ﻣﺸﻤﻮل ﻣﺎﻟﯿﺎت، ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﺳﺎل ﻋﻤﻠﮑﺮد، ﻣﻮدی ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﻣﺒﺎﻟﻎ را در اﯾﻦ ﺟﺪول وارد ﻧﻤﺎﯾﺪ.

ﺻﻔﺤﻪ۸

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ درآﻣﺪﻫﺎی ﻣﻌﺎف وارد ﻣﯽ ﮔﺮدد. ﻃﺒﻖ ﻗﺎﻧﻮن و ﻣﻘﺮرات ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﺑﻌﻀﯽ از درآﻣﺪﻫﺎی اﺷﺨﺎص ﻣﻌﺎف از ﻣﺎﻟﯿﺎت ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ ﻟﺬا ﭼﻨﺎﻧﭽﻪ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻫﺎی ﮐﺴﺒﯽ ﺷﻤﺎ از ﻣﻮارد ﻣﺬﮐﻮر در اﯾﻦ ﺟﺪول ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ، ﻗﺴﻤﺖ ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ را ﺑﺎ رﻋﺎﯾﺖ ﻣﻮاد ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ ذﮐﺮ ﺷﺪه ﺗﮑﻤﯿﻞ ﻧﻤﺎﺋﯿﺪ. درآﻣﺪﻫﺎی ﻣﻌﺎف از ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺎﻟﯿﺎت، ﻫﺮ ﻧﻮع درآﻣﺪی اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺮاﺳﺎس ﻣﻔﺎد ﻗﺎﻧﻮن ﻣﺎﻟﯿﺎت ﻫﺎی ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ از ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺎﻟﯿﺎت ﻣﻌﺎف اﺳﺖ ﻣﺎﻧﻨﺪ درآﻣﺪﻫﺎی ﺣﺎﺻﻞ از ﺗﻌﻠﯿﻢ و ﺗﺮﺑﯿﺖ ﻏﯿﺮاﻧﺘﻔﺎﻋﯽ ﻣﻮﺿﻮع ﻣﺎده ۱۳۴ ق م م درآﻣﺪ ﻧﺎﺷﯽ از ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻫﺎی ﮐﺸﺎورزی و داﻣﭙﺮوری ﻣﻮﺿﻮع ﻣﺎده ۸۱ ق م م و دﯾﮕﺮ ﻣﻮاردی ﮐﻪ در اﯾﻦ ﺟﺪول ذﮐﺮ ﺷﺪه اﺳﺖ

درآﻣﺪﻫﺎی ﻣﻌﺎف درﺟﺪول ﺑﺨﺶ ب ﻣﺤﺎﺳﺒﺎت ﻣﺎﻟﯿﺎت، ﺣﺎﺻﻞ ﺟﻤﻊ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎ و درآمدهای معاف مربوط به جدول ۱-۳ و ۲-۳ می‌باشد.

صفحه ۹

ﻣﻮدی ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﮐﻤﮏ ﻫﺎی ﭘﺮداﺧﺘﯽ ﺑﺮاﺳﺎس ﻣﺎده ۱۷۲ ق م م ﺣﺴﺎب ﻫﺎی ﭘﺬﯾﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه در ﻗﺎﻧﻮن ﺑﻮدﺟﻪ و ﺳﺎﯾﺮ ﮐﻤﮏ ﻫﺎی ﭘﺮداﺧﺘﯽ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﺳﺎل ﻋﻤﻠﮑﺮد را وارد ﻧﻤﺎﯾﺪ .
ﺳﺘﻮن درﺻﺪ ﻗﺎﺑﻞ ﻗﺒﻮل از درآﻣﺪ ﻣﺸﻤﻮل ﻣﺎﻟﯿﺎت، ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﺑﻪ اﻋﺸﺎر ﻧﯿﺰ وارد ﺷﻮد و ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﺳﺘﻮن ﮐﻤﮏ ﻫﺎی ﻣﺎﻟﯽ ﭘﺮداﺧﺘﯽ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺧﻮدﮐﺎر ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﻣﯽ ﮔﺮدد.

ﺻﻔﺤﻪ۱۰

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ﻫﺎ و ﺑﺨﺸﻮدﮔﯽ ﻫﺎی ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﻣﻮدی وارد ﻣﯽ ﮔﺮدد.

در ﺻﻮرﺗﯽ ﮐﻪ ﻣﻮدی در ﺑﺨﺶ اﻃﻼﻋﺎت اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ ( صفحه ۳ ) در ﺟﻮاب اﯾﻦ ﺳﺌﻮال ﮐﻪ آﯾﺎ دارای ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ و ﺑﺨﺸﻮدﮔﯽ ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﺑﻮده اﯾﺪ؟ ﮔﺰﯾﻨﻪ ﺑﻠﯽ را اﻧﺘﺨﺎب ﮐﻨﺪ اﯾﻦ ﺟﺪول ﺟﻬﺖ ﺗﮑﻤﯿﻞ اﻃﻼﻋﺎت ﻓﻌﺎل ﻣﯽ ﮔﺮدد

این مطلب را هم بخوانید:  شیوه متفاوت مانده گیری از حسابها

صفحه ۱۱

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ درآﻣﺪﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻣﺎﻟﯿﺎت آﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﻃﻮر ﻣﻘﻄﻮع ﻗﺒﻼ ﭘﺮداﺧﺖ ﺷﺪه اﺳﺖ، ﺷﻤﺎره رﺳﯿﺪ ﭘﺮداﺧﺖ و ﺷﻤﺎره رﺳﯿﺪ ﺗﺴﻠﯿﻢ اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺗﮑﻤﯿﻞ ﻣﯽ ﮔﺮدد.

صفحه ۱۲

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ ﻣﻮدی ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ اﻃﻼﻋﺎت اﻣﻮال و داراﯾﯽ ﻫﺎی ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺷﻐﻠﯽﺧﻮد را وارد ﻧﻤﺎﯾﺪ.

صفحه ۱۳

اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ در ﺑﺮﮔﯿﺮﻧﺪه ﺻﻮرت ﺧﻼﺻﻪ وﺿﻌﯿﺖ درآﻣﺪ و ﻫﺰﯾﻨﻪ، ﺷﺎﻣﻞ ﺟﻤﻊ ﻓﺮوش و درآﻣﺪﻫﺎ، ﺟﻤﻊ ﺧﺮﯾﺪ و ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. ﮐﺎدرﻫﺎی ﺳﻔﯿﺪ رﻧﮓ ﺗﻮﺳﻂ ﻣﻮدی ﭘﺮ ﺷﺪه و در ﻧﻬﺎﯾﺖ ﺳﻮد ( زیان ) وﯾﮋه ﺗﻮﺳﻂ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﻣﯽ ﮔﺮدد.

صفحه ۱۴

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ ﻣﺤﺎﺳﺒﺎت ﻣﺎﻟﯿﺎت اﻧﺠﺎم ﻣﯽ ﮔﺮدد و ﻣﺒﻠﻎ ﻗﺎﺑﻞ ﭘﺮداﺧﺖ ﺑﺮای ﻣﻮدی ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﻣﯽ ﮔﺮدد. ﻣﻘﺎدﯾﺮ ﮐﺎدرﻫﺎی رﻧﮕﯽ ﯾﺎ از ﺟﺪاول دﯾﮕﺮ ﺗﮑﻤﯿﻞ ﻣﯽ ﮔﺮدﻧﺪ ﯾﺎ ﻣﺤﺎﺳﺒﺎﺗﯽ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ و ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺗﻮﺳﻂ ﻣﻮدی ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ. (ﺑﺮای ﻣﺜﺎل ﻣﺒﻠﻎ ﺳﻮد ( زیان ) وﯾﮋه از ﺟﺪول ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ اﻧﺘﻘﺎل ﻣﯽ ﯾﺎﺑﺪ) ﺑﺮای ورود ﻣﻘﺎدﯾﺮی ﮐﻪ از ﺟﺪاول دﯾﮕﺮ ﻣﻨﺘﻘﻞ ﻣﯽ ﮔﺮدﻧﺪ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﯿﺪ ﺑﺎ ﮐﻠﯿﮏ ﺑﺮ روی ﮐﻠﯿﺪ ﻣﻘﺎﺑﻞ آﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﺟﺪول ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﮐﺮده و ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ورود اﯾﻦ ارﻗﺎم اﻗﺪام ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ. ﭘﺲ از ورود اﯾﻦ ﻣﻘﺎدﯾﺮ ﺑﻪ ﺻﻮرت اﺗﻮﻣﺎﺗﯿﮏ ﺑﻪ اﯾﻦ ﺑﺨﺶ ﻣﻨﺘﻘﻞ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.

ﺑﺮﻃﺒﻖ ﻗﻮاﻧﯿﻦ ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ، ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ﻣﺎده ۱۰۱ ق م م ﺣﺪاﮐﺜﺮ ﺑﻪ ﻣﯿﺰان ۲۵۸،۰۰۰،۰۰۰ ریال ﺑﺮای ﺳﺎل ﻋﻤﻠﮑﺮد ۱۳۹۸ می‌باشد ﮐﻪ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﭘﯿﺶ ﻓﺮض اﯾﻦ رﻗﻢ در ﻣﮑﺎنﻣﺮﺑﻮﻃﻪ درج ﮔﺮدﯾﺪه اﺳت.

لازم به توضیح است سقف استفاده از ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ﻣﺎده ۱۰۱ ق م م ﺗﻮﺳﻂ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﮐﻨﺘﺮل ﻣﯽ ﮔﺮدد. ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ ﻣﻮدی در واﺣﺪ ﮐﺴﺒﯽ ﮐﻪ ﺑﺨﻮاﻫﺪ ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ﺑﯿﺸﺘﺮی اﺳﺘﻔﺎده ﻧﻤﺎﯾﺪ، ﻣﯽ ﺑﺎﯾﺴﺖ اﺑﺘﺪا اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ آن واﺣﺪﮐﺴﺒﯽ را ارﺳﺎل ﻧﻤﺎﯾﺪ. ﻣﺎﺑﻘﯽ ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ در دﯾﮕﺮ اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎ ﺑﻪ ﺗﺮﺗﯿﺐ اراﺋﻪ، اﻋﻤﺎل ﮔﺮدﯾﺪه و ﭘﺲ از ﺻﻔﺮ ﺷﺪن ﺑﺎﻗﯽ ﻣﺎﻧﺪه ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ، ﺑﻪ ﻣﻮدی ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ﺗﻌﻠﻖ ﻧﻤﯽ ﮔﯿﺮد. ﺟﻬﺖ اﻃﻼع از ﻣﯿﺰان ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ اﺳﺘﻔﺎده ﺷﺪه در اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪﻫﺎی ارﺳﺎل ﺷﺪه ﻗﺒﻠﯽ اﯾﻦ آﯾﮑﻮن ﻗﺮار داده ﺷﺪه اﺳﺖ.

ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺟﻬﺖ اﺳﺘﻔﺎده ﺑﺎﻗﯽ ﻣﺎﻧﺪه ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ در دﯾﮕﺮ واﺣﺪﻫﺎی ﮐﺴﺒﯽدر ﺻﻮرت وﺟﻮد، ﻣﯿﺰان ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ﻣﺎده ۱۰۱ در اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ، ﻧﻤﯽ ﺗﻮاﻧﺪ از درآﻣﺪ ﻣﺸﻤﻮل ﻣﺎﻟﯿﺎت ﻗﺒﻞ از ﮐﺴﺮ ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ﻣﺎده ۱۰۱ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﺎﺷﺪ.

در ﺻﻮرت اﺷﺘﺒﺎه ﻣﻮدی در ﺧﺼﻮص ﺗﺮﺗﯿﺐ ﺛﺒﺖ اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎ ﺟﻬﺖ درﯾﺎﻓﺖ ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ، ﻣﻮدی ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﺑﺮای اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎی ﻗﺒﻠﯽ ارﺳﺎل ﺷﺪه، اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ/اﺻﻼﺣﯽ ﺛﺒﺖ ﻧﻤﺎﯾﺪ. ﺑﻪ اﯾﻦ ﺗﺮﺗﯿﺐ ﮐﻪ اﺑﺘﺪا ﺑﺮای اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﻗﺒﻠﯽ ارﺳﺎل ﺷﺪه، اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ/اﺻﻼﺣﯽ ﺛﺒﺖ و ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ آﻧﺮا ﮐﺎﻫﺶ داده، ﺗﺎ ﺑﺮای اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺟﺎری ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ﻗﺎﺑﻞ اﺳﺘﻔﺎده اﻓﺰاﯾﺶ ﯾﺎﺑﺪ.

ﺻﻔﺤﻪ ۱۵

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ ﺑﺎﯾﺴﺘﯽ ﻣﺸﺨﺼﺎت ﺗﻬﯿﻪ ﮐﻨﻨﺪه اظهارنامه ( دارنده امضای مجاز) ﻣﺸﺨﺼﺎت ﻣﺪﯾﺮ/رﺋﯿﺲ اﻣﻮر ﻣﺎﻟﯽ ﻣﻮدی وارد ﮔﺮدد.

۲ ) اظهارنامه مشارکتی

ﻣﻮدﯾﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﻣﺸﻤﻮل ﮔﺮوه دوم ﻫﺴﺘﻨﺪ و ﭘﯿﺶ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ ﺧﻮد را ﺑﻪ ﺻﻮرت ﻣﺸﺎرﮐﺘﯽ اﻧﺠﺎم داده اﻧﺪ ﺑﻪ ﻫﻨﮕﺎم اراﺋﻪ اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺑﺎﯾﺴﺘﯽ ﭘﺲ از ورود اﻃﻼﻋﺎت ﺧﻮد (‌مودی اصلی ) در ﺑﺨﺶ ﻫﺎی در ﻧﻈﺮ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه در ﺑﺨﺸﯽ ﮐﻪ ﭘﺮﺳﯿﺪه ﺷﺪه اﺳﺖ “آﯾﺎ ﺷﺮﯾﮏ دارﯾﺪ؟”، ﮔﺰﯾﻨﻪ “ﺑﻠﯽ”را اﻧﺘﺨﺎب ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ. در ﻏﯿﺮاﯾﻨﺼﻮرت ﭘﯿﻐﺎم ﺧﻄﺎﯾﯽ ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ ﻋﺪم ﺗﻄﺎﺑﻖ اﻃﻼﻋﺎت وارد ﺷﺪه ﺑﺎ اﻃﻼﻋﺎت ﭘﯿﺶ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ ﻧﻤﺎﯾﺶ داده ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ. در ﺑﺨﺶ ﺑﻌﺪی، ﻣﻮدی ﻣﺸﻤﻮل، ﮔﺰﯾﻨﻪ “ﮔﺮوه دوم”را اﻧﺘﺨﺎب ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ.

مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی رستوران داران

اﻧﺘﺨﺎب ﭘﺮوﻧﺪه ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﻣﻮدی

در ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺑﻌﺪ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﭘﺮوﻧﺪه ﻫﺎی ﻣﻮﺟﻮد ﻣﻮدی ﺑﺮ اﺳﺎس ﮐﺪﻣﻠﯽ وارد ﺷﺪه در ﺻﻔﺤﻪ ﻗﺒﻞ ﻧﻤﺎﯾﺶ داده ﻣﯽ ﺷﻮد. ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ اﻗﺎﻣﺘﮕﺎه ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ ﻣﻮدی ﺑﺮ اﺳﺎس ﮐﺪ رﻫﮕﯿﺮی ﭘﯿﺶ ﺛﺒﺖﻧﺎم وارد ﺷﺪه در ﻣﺮﺣﻠﻪ ﻗﺒﻞ ﺟﻬﺖ اﻃﻼع ﻧﻤﺎﯾﺶ داده   ﻣﯽ‌ﺷﻮد. ﻻزم ﺑﻪ ﺗﻮﺿﯿﺢ اﺳﺖ ﺗﻌﯿﯿﻦ ﮐﺪ واﺣﺪ ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ، ﮐﻼﺳﻪ ﭘﺮوﻧﺪه و ﮔﺮوه ﻣﺸﻤﻮل ﻣﻮدی ﺑﺮ اﺳﺎس اﻧﺘﺨﺎب ردﯾﻒ ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ و ﮔﺮوه ﻣﺸﻤﻮل ﻣﻮدی در ﺻﻔﺤﻪ اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺟﺪﯾﺪﺻﻮرت ﻣﯽ‌ﭘﺬﯾﺮد و در ﻣﺮاﺣﻞ ﺑﻌﺪ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻧﺨﻮاﻫﺪ ﺑﻮد. ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ در اﻧﺘﺨﺎب ردﯾﻒ ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ دﻗﺖ ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ.

ﻧﮑﺘﻪ:در ﻟﯿﺴﺖ ﻧﻤﺎﯾﺶ داده ﺷﺪه، ﺳﻄﺮی ﮐﻪ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ  ( سامانه یکپارچه مالیاتی ) ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ در اوﻟﻮﯾﺖ اﻧﺘﺨﺎب ﻗﺮار داﺷﺘﻪ و ﻧﻤﺎﯾﺶ دو ﺻﻔﺮ در اﻧﺘﻬﺎی ﮐﺪ واﺣﺪ ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ و ﻧﯿﺰ ﻋﺪم ﻧﻤﺎﯾﺶ ﺷﻤﺎره ﮐﻼﺳﻪ ﭘﺮوﻧﺪه ﻣﺸﮑﻠﯽ را اﯾﺠﺎد ﻧﻤﯽ‌ﻧﻤﺎﯾﺪ.

مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی رستوران داران

ﺻﻔﺤﻪ۱

دراﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ ﺑﺨﺸﯽ از ﻣﺸﺨﺼﺎت ﺷﺨﺺ ﺣﻘﯿﻘﯽ ﺑﻪ ﺻﻮرت اﺗﻮﻣﺎﺗﯿﮏ از ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ درﯾﺎﻓﺖ ﻣﯽ ﺷﻮد و ﺑﺨﺶ دﯾﮕﺮ آن ﺑﺎﯾﺴﺘﯽ ﺗﻮﺳﻂ ﻣﻮدی ﺗﮑﻤﯿﻞ ﮔﺮدد. ﻻزم ﺑﻪ ذﮐﺮ اﺳﺖ ورود اﻃﻼﻋﺎت ﺑﺨﺶ ﻫﺎی ﺳﺘﺎره دار اﻟﺰاﻣﯽ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. در ﻏﯿﺮ اﯾﻨﺼﻮرت در ﻫﻨﮕﺎم ارﺳﺎل اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺑﺎ ﭘﯿﻐﺎم ﺧﻄﺎﯾﯽ ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ ﺿﺮورت ﺗﮑﻤﯿﻞ اﯾﻦ ﺑﺨﺶ ﻫﺎ ﻣﻮاﺟﻪ ﺧﻮاﻫﯿﺪ ﺷﺪ.
در ﺻﻮرﺗﯽ ﮐﻪ ﻣﻮدی در ﺣﯿﻦ ﺗﮑﻤﯿﻞ اﻃﻼﻋﺎت اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﻧﯿﺎز ﺑﻪ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻣﺸﺨﺼﺎت ﺧﻮد ﮐﻪ ﻗﺒﻼ آن را در ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم درج ﻧﻤﻮده اﺳﺖ، داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﭘﺲ از اﻧﺠﺎم ﺗﻐﯿﯿﺮات ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ ﺧﻮد در ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﺑﺎ ﮐﻠﯿﮏ ﺑﺮ روی ﮐﻠﯿﺪ “درﯾﺎﻓﺖ اﻃﻼﻋﺎت از ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم” ﻣﻮﺟﻮد در ﺻﻔﺤﻪ اول، اﯾﻦ ﺗﻐﯿﯿﺮات را در اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺧﻮد اﻋﻤﺎل ﻧﻤﺎﯾﺪ.
ﻻزم ﺑﻪ ذﮐﺮ اﺳﺖ ﺑﺎ ﺟﺎﺑﺠﺎ ﺷﺪن ﺑﯿﻦ ﺻﻔﺤﺎت، اﻃﻼﻋﺎت وارده ذﺧﯿﺮه ﻣﯽ ﮔﺮدﻧﺪ و در زﻣﺎن ﺑﺴﺘﻦ ﭘﻨﺠﺮه ورود اﻃﻼﻋﺎت، ﮐﻠﯿﻪ اﻃﻼﻋﺎت وارد ﺷﺪه ﺗﺎ آن زﻣﺎن ذﺧﯿﺮه ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.

در ﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﻣﻮدی در ﮐﻞ ﺳﺎل ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ درآﻣﺪ و ﻫﺰﯾﻨﻪ ای ﻧﺪاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ، در ﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ در ﺟﺪول ﺳﻮاﻻت اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ ﺳﻮال آﯾﺎ در ﺳﺎل ﻣﻮردﻧﻈﺮ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ درآﻣﺪی و ﻫﺰﯾﻨﻪ ای داﺷﺘﻪ اﯾﺪ را ﺧﯿﺮ اﻧﺘﺨﺎب ﮐﻨﺪ، ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﻣﺪت ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ را ﺻﻔﺮ اﻧﺘﺨﺎب ﻧﻤﺎﯾﺪ.

مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی رستوران داران

صفحه ۲

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ اﻗﺎﻣﺘﮕﺎه ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ و ﺣﺴﺎب ﻫﺎی ﺑﺎﻧﮑﯽ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺷﻐﻠﯽ وارد ﻣﯽ ﮔﺮدد.

در ﺻﻮرﺗﯽ ﮐﻪ اﺳﺘﺎن ﻣﺤﻞ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ و اداره ﮐﻞ اﻣﻮر ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﺛﺒﺖ ﺷﺪه در ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﺗﻄﺎﺑﻖ ﻧﺪاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ، در ﻫﻨﮕﺎم ﺑﺴﺘﻦ ﻓﺮم ورود اﻃﻼﻋﺎت اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﭘﯿﺎﻣﯽ ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ اﯾﻦ ﻋﺪم اﻧﻄﺒﺎق ﻧﻤﺎﯾﺶ داده ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ. در اﯾﻦ ﺣﺎﻟﺖ اﮔﺮ ﻣﻮدی در ورود اﯾﻦ اﻃﻼﻋﺎت در ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم اﺷﺘﺒﺎه ﮐﺮده ﺑﺎﺷﺪ ﻣﯽ ﺑﺎﯾﺴﺖ اﺑﺘﺪا آن را در ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم اﺻﻼح ﻧﻤﻮده و ﺳﭙﺲ ﺑﺎ ﮐﻠﯿﮏ ﺑﺮ روی ﮐﻠﯿﺪ”درﯾﺎﻓﺖ اﻃﻼﻋﺎت از ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم” ﻣﻮﺟﻮد در ﺻﻔﺤﻪ اول ﻓﺮم ورود اﻃﻼﻋﺎت اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ اﯾﻦ ﺗﻐﯿﯿﺮ را در اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺧﻮد ﻧﯿﺰ اﻋﻤﺎل ﻧﻤﺎﯾﺪ. در ﻏﯿﺮاﯾﻨﺼﻮرت ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ آن ﺑﺎ ﺧﻮد ﺷﺨﺺ ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد.
ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﭘﻼک ﺛﺒﺘﯽ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ اﻗﺎﻣﺘﮕﺎه ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ ﻗﺎﺑﻞ ﺛﺒﺖ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. ﺟﺪول ﺣﺴﺎب ﻫﺎی ﺑﺎﻧﮑﯽ از ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﺑﺎرﮔﺰاری ﻣﯽ ﮔﺮدد. در ﺻﻮرت ﻧﯿﺎز ﺑﻪ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻓﯿﻠﺪﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻏﯿﺮ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ، ﻣﯽ ﺑﺎﯾﺴﺖ از ﻃﺮﯾﻖ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺗﻐﯿﯿﺮ اﯾﻦ اﻃﻼﻋﺎت اﻗﺪام و ﺳﭙﺲ ﺑﺎ ﮐﻠﯿﮏ ﺑﺮ روی ﮐﻠﯿﺪ “درﯾﺎﻓﺖ اﻃﻼﻋﺎت از ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم”اﻃﻼﻋﺎت را ﺑﺎرﮔﺰاری ﻧﻤﻮد.

مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی رستوران داران

صفحه ۳

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ ﻣﻮدی ﺑﺎﯾﺴﺘﯽ اﻃﻼﻋﺎت اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ ﺧﻮد ﻣﺎﻧﻨﺪ وﺿﻌﯿﺖ درآﻣﺪ و ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺧﻮد در ﺳﺎل ﻣﻮردﻧﻈﺮ، وﺿﻌﯿﺖ ﺷﺨﺼﯽ و اﺟﺎری ﺑﻮدن ﻣﮑﺎن ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ، اﺗﺤﺎدﯾﻪ ، ﺻﻨﻒ و دﯾﮕﺮ اﻃﻼﻋﺎت اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ را وارد ﻧﻤﺎﯾﺪ.
ﺗﻮﺟﻪ ﺷﻮد در ﺻﻮرت ﭘﺎﺳﺦﺑﻠﯽﺑﻪ ﻫﺮ ﯾﮏ از ﺳﻮاﻻت اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ، ﺻﻔﺤﻪ ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ ﻧﻤﺎﯾﺶ و ﺟﺪول ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ ﺟﻬﺖ ﺗﮑﻤﯿﻞ ﻓﻌﺎل ﻣﯽ ﮔﺮدد.

مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی رستوران داران

صفحه ۴

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ ﻣﻮدی ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺠﻮزﻫﺎی ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺧﻮد را وارد ﻧﻤﺎﯾﺪ. در ﺻﻮرت ﻋﻀﻮﯾﺖ ﻣﻮدی درﯾﮏ اﺗﺤﺎدﯾﻪ ﯾﺎ اﺗﺎق اﺻﻨﺎف و اﻋﻼم آن در ﺑﺨﺶ اﻃﻼﻋﺎت اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ (‌صفحه ۳ ) ﻣﻮدی ﺑﺎﯾﺴﺘﯽ اﻃﻼﻋﺎت ﭘﺮواﻧﻪ ﮐﺴﺐ/ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺧﻮد را در ﺟﺪول ﺷﻤﺎره ۱ اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ ﺗﮑﻤﯿﻞ ﻧﻤﺎﯾﺪ.

ﻻزم ﺑﻪ ﺗﻮﺿﯿﺢ اﺳﺖ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺠﻮزﻫﺎی ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻧﯿﺰ از ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﺑﺎرﮔﺰاری و ﻏﯿﺮ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺑﻮده و ﺟﻬﺖ ﺗﻐﯿﯿﺮ آن ﻣﯽ ﺑﺎﯾﺴﺖ از ﻃﺮﯾﻖ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم اﻗﺪام و ﺳﭙﺲ ﺑﺎ ﮐﻠﯿﮏ ﺑﺮ روی ﮐﻠﯿﺪ “درﯾﺎﻓﺖ اﻃﻼﻋﺎت از ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم”اﻃﻼﻋﺎت را ﺑﺎرﮔﺰاری ﻧﻤﻮد. اﻗﻼم ﻧﻮع ﻣﺠﻮز، ﺗﺎرﯾﺦ ﺷﺮوع ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری و ﺗﺎرﯾﺦ اﻧﻘﻀﺎء ﻣﺠﻮز ﻗﺎﺑﻞ ورود اﻃﻼﻋﺎت ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

این مطلب را هم بخوانید:  مهمترین نکات قانون مالیات های مستقیم !

مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی رستوران داران

صفحه  ۵

در ﺻﻮرت اﺟﺎری ﺑﻮدن ﻣﺤﻞ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻣﻮدی و اﻋﻼم آن در ﺑﺨﺶ اﻃﻼﻋﺎت اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ ( صفحه ۳ ) ﺟﺪول زﯾﺮ ﺟﻬﺖ ورود اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺎﻟﮏ/ﻣﺎﻟﮑﯿﻦ، ﻣﺸﺨﺼﺎت ﻗﺮارداد اﺟﺎره و ﻣﺸﺨﺼﺎت ﻣﻠﮏ ﻣﻮرد اﺟﺎره ﻓﻌﺎل ﻣﯽ ﮔﺮدد.

مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی رستوران داران

صفحه ۶

در ﺑﺨﺶ ﺑﺎﻻﯾﯽ اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ اﻃﻼﻋﺎت ﻫﻮﯾﺘﯽ ﺷﺮﮐﺎ از ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽﺑﺎرﮔﺰاری ﻣﯽ ﮔﺮدد. ﺗﻮﺟﻪ ﺷﻮد اﻃﻼﻋﺎت ﺷﺮﮐﺎ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺗﺎرﯾﺦ ﺷﺮوع ﺷﺮاﮐﺖ در ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ و ﺳﺎل ﻋﻤﻠﮑﺮد اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺑﺎرﮔﺰاری ﻣﯽ ﮔﺮدد. ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ در ﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﺗﺎرﯾﺦ ﺷﺮوع ﺷﺮاﮐﺖ ﺑﻌﻀﯽ ﺷﺮﮐﺎ ﺑﺰرﮔﺘﺮ از ﺳﺎل ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺑﺎﺷﺪ، آن ﺷﺮﮐﺎ در اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺑﺎرﮔﺰاری ﻧﻤﯽ ﮔﺮدﻧﺪ.

در ﺻﻮرت ﻧﯿﺎز ﺑﻪ ﺗﻐﯿﯿﺮ اﻃﻼﻋﺎت ﻫﻮﯾﺘﯽ ﻫﺮ ﯾﮏ از ﺷﺮﮐﺎ ﺑﺎﯾﺴﺘﯽ اﺑﺘﺪا اﯾﻦ ﺗﻐﯿﯿﺮات را در ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽﺛﺒﺖ ﻧﻤﻮده و ﺳﭙﺲ ﺑﺎ ﮐﻠﯿﮏ ﺑﺮ روی ﮐﻠﯿﺪ درﯾﺎﻓﺖ اﻃﻼﻋﺎت از ﺳﺎﻣﺎﻧﻪﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﻣﻮﺟﻮد در ﺻﻔﺤﻪ اول اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ اﻗﺪام ﺑﻪ اﻋﻤﺎل اﯾﻦ ﺗﻐﯿﯿﺮات در اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺧﻮد ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ.
ﺿﻤﻨﺎ ﺑﺎ ﮐﻠﯿﮏ ﺑﺮ روی ﻫﺮ ﺳﻄﺮ از ﺟﺪول ﺷﺮﮐﺎ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﯿﺪ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ وﯾﺮاﯾﺶ ﺑﺮﺧﯽ از اﻗﻼم اﻃﻼﻋﺎﺗﯽ ﺷﺮﯾﮏ ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ در ﺑﺨﺶ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺻﻔﺤﻪ اﻗﺪام ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ. ﺟﻬﺖ ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﺻﺤﯿﺢ ﺳﻬﻢ ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ﻣﺎده ۱۰۱ ق م م ﺑﺎﯾﺴﺘﯽ ﻓﯿﻠﺪﻫﺎی ﺟﻨﺴﯿﺖ، ﻧﺤﻮه ﺷﺮاﮐﺖ )اﺧﺘﯿﺎری/ﻗﻬﺮی( و در ﺻﻮرت ﺷﺮاﮐﺖ ﻫﻤﺴﺮ،ﺷﻤﺎره ﻣﻠﯽ ﺷﻮﻫﺮرا ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺻﺤﯿﺢ وارد ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ.

ﻓﯿﻠﺪ ﺷﻤﺎره ﻣﻠﯽ ﺷﻮﻫﺮ در ﺻﻮرت ﺷﺮاﮐﺖ ﻓﻘﻂ ﺑﺮای ﺧﺎﻧﻤﯽ ﮐﻪ ﺑﺎ ﻫﻤﺴﺮش ﺷﺮﯾﮏ اﺳﺖ ﻗﺎﺑﻞ ورود ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ.
در ﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﭘﺮوﻧﺪه ﻣﺸﺎرﮐﺘﯽ و ﮐﻠﯿﻪ ﺷﺮﮐﺎ در ﻗﯿﺪ ﺣﯿﺎت ﺑﺎﺷﻨﺪ، ﻧﺤﻮه ﺷﺮاﮐﺖ ﻣﯽ ﺑﺎﯾﺴﺖ اﺧﺘﯿﺎری ﺛﺒﺖ ﮔﺮدد.
در ﺧﺼﻮص ﺷﺮاﯾﻄﯽ ﮐﻪ ﯾﮑﯽ از ﺷﺮﮐﺎ ﻓﻮت ﻧﻤﻮده ﺑﺎﺷﺪ ﺷﺮاﯾﻂ زﯾﺮ ﺑﺮﻗﺮار اﺳﺖ:

در ﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﯾﮑﯽ از ﺷﺮﮐﺎ ﻗﺒﻞ از ﺳﺎل ۱۳۹۸ فوت ﻧﻤﻮده ﺑﺎﺷﺪ، ﻣﻮدی ﻣﺘﻮﻓﯽ ﻣﯽ ﺑﺎﯾﺴﺖ در ﻟﯿﺴﺖ ﺷﺮﮐﺎ ﺑﺎ درﺻﺪ ﺳﻬﻢ ﺻﻔﺮ و ﺗﺎرﯾﺦ ﻓﻮت وﺟﻮد داﺷﺘﻪ و ﺑﻘﯿﻪ ﺷﺮﮐﺎی ﺣﺎﺿﺮ در ﺷﺮاﮐت ( ﻧﻮع ﺷﺮاﮐﺖ اﺧﺘﯿﺎری ) ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ وراث ﻣﻮدی ﻓﻮت ﺷﺪه ( ﻧﻮع ﺷﺮاﮐﺖ ﻗﻬﺮی ) ﻣﯽ ﺑﺎﯾﺴﺖ اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﻣﺸﺎرﮐﺖ ﺑﺮای ﮐﻞ ﺳﺎل ﯾﮏ اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺗﺴﻠﯿﻢ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ.

در ﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﯾﮑﯽ از ﺷﺮﮐﺎ در ﺳﺎل ۱۳۹۹ ﻓﻮت ﻧﻤﻮده ﺑﺎﺷﺪ، ﻃﺒﻖ ﺳﻨﻮات ﮔﺬﺷﺘﻪ اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﻣﺸﺎرﮐﺖ اﺧﺘﯿﺎری ﺗﺴﻠﯿﻢ ﻣﯽ ﺷﻮد.

مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی رستوران داران

صفحه ۷

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ ﻣﻮﺟﻮدی ﻣﻮاد و ﮐﺎﻻ ﺷﺎﻣﻞ ﺑﻬﺎی ﺗﻤﺎم ﺷﺪه اول دوره، ﺧﺮﯾﺪ/ﺗﻮﻟﯿﺪ و ﻓﺮوش/ﻣﺼﺮف ﻃﯽ دوره و ﻧﯿﺰ ﺧﺎﻟﺺ ﻣﻮﺟﻮدی ﺳﺎل ﻗﺒﻞ ﺗﻮﺳﻂ ﻣﻮدی در ﮐﺎدرﻫﺎی ﺳﻔﯿﺪ وارد ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ و ﺑﺮاﺳﺎس آن ﺑﺨﺶ ﻫﺎی دﯾﮕﺮ ﺷﺎﻣﻞ ﺑﻬﺎی ﺗﻤﺎم ﺷﺪه ﭘﺎﯾﺎن دوره و ﻣﺠﻤﻮع ﻣﺒﺎﻟﻎ ﺟﺪول ﺗﻮﺳﻂ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﮔﺮدﯾﺪ و ﻣﺒﺎﻟﻎ ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ ﺑﻪ ﺟﺪول ﺗﺮازﻧﺎﻣﻪ اﻧﺘﻘﺎل داده ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﺷﺪ.
در ﺻﻮرت ﺗﮑﻤﯿﻞ اﯾﻦ ﺟﺪول در اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺳﺎل ﮔﺬﺷﺘﻪ ، ﺳﺘﻮن ﺧﺎﻟﺺ ﻣﻮﺟﻮدی ﺳﺎل ﻗﺒﻞ، ﺑﺎرﮔﺰاری ﮔﺮدﯾﺪه و ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

صفحه ۸

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ درآﻣﺪﻫﺎی ﻣﻌﺎف وارد ﻣﯽ ﮔﺮدد. ﻃﺒﻖ ﻗﺎﻧﻮن و ﻣﻘﺮرات ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﺑﻌﻀﯽ از درآﻣﺪﻫﺎی اﺷﺨﺎص ﻣﻌﺎف از ﻣﺎﻟﯿﺎت ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ ﻟﺬا ﭼﻨﺎﻧﭽﻪ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻫﺎی ﮐﺴﺒﯽ ﺷﻤﺎ از ﻣﻮارد ﻣﺬﮐﻮر در اﯾﻦ ﺟﺪول ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ، ﻗﺴﻤﺖ ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ را ﺑﺎ رﻋﺎﯾﺖ ﻣﻮاد ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ ذﮐﺮ ﺷﺪه ﺗﮑﻤﯿﻞ ﻧﻤﺎﺋﯿﺪ.درآﻣﺪﻫﺎی ﻣﻌﺎف از ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺎﻟﯿﺎت، ﻫﺮ ﻧﻮع درآﻣﺪی اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺮاﺳﺎس ﻣﻔﺎد ﻗﺎﻧﻮن ﻣﺎﻟﯿﺎت ﻫﺎی ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ از ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺎﻟﯿﺎت ﻣﻌﺎف اﺳﺖ ﻣﺎﻧﻨﺪ درآﻣﺪﻫﺎی ﺣﺎﺻﻞ از ﺗﻌﻠﯿﻢ و ﺗﺮﺑﯿﺖ ﻏﯿﺮاﻧﺘﻔﺎﻋﯽ ﻣﻮﺿﻮع ﻣﺎده ۱۳۴ ق م م درآﻣﺪ ﻧﺎﺷﯽ از ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻫﺎی ﮐﺸﺎورزی و داﻣﭙﺮوری ﻣﻮﺿﻮع ﻣﺎده ۱۸۱ ق م م و دﯾﮕﺮ ﻣﻮاردی ﮐﻪ در اﯾﻦ ﺟﺪول ذﮐﺮ ﺷﺪه اﺳﺖ.درآﻣﺪﻫﺎی ﻣﻌﺎف درﺟﺪول ﺑﺨﺶ ب ﻣﺤﺎﺳﺒﺎت ﻣﺎﻟﯿﺎت، ﺣﺎﺻﻞ ﺟﻤﻊ درآﻣﺪﻫﺎی ﻣﻌﺎف ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ اﯾﻦ ﺟﺪاولﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

صفحه ۹

ﻣﻮدی ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﮐﻤﮏ ﻫﺎی ﭘﺮداﺧﺘﯽ ﺑﺮاﺳﺎس ۱۷۲ ق م م  ﺣﺴﺎب ﻫﺎی ﭘﺬﯾﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه در ﻗﺎﻧﻮن ﺑﻮدﺟﻪ و ﺳﺎﯾﺮ ﮐﻤﮏ ﻫﺎی ﭘﺮداﺧﺘﯽ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﺳﺎل ﻋﻤﻠﮑﺮد را وارد ﻧﻤﺎﯾﺪ.
ﺳﺘﻮن درﺻﺪ ﻗﺎﺑﻞ ﻗﺒﻮل از درآﻣﺪ ﻣﺸﻤﻮل ﻣﺎﻟﯿﺎت، ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﺑﻪ اﻋﺸﺎر ﻧﯿﺰ وارد ﺷﻮد و ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﺳﺘﻮن ﮐﻤﮏ ﻫﺎی ﻣﺎﻟﯽ ﭘﺮداﺧﺘﯽ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺧﻮدﮐﺎر اﻧﺠﺎم ﻣﯽ‌ﮔﺮدد.

صفحه ۱۰

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ﻫﺎ و ﺑﺨﺸﻮدﮔﯽ ﻫﺎی ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﻣﻮدی وارد ﻣﯽ ﮔﺮدد.

در ﺻﻮرﺗﯽ ﮐﻪ ﻣﻮدی در ﺑﺨﺶ اﻃﻼﻋﺎت اﺧﺘﺼﺎﺻی (‌صفحه ۳ ) در ﺟﻮاب اﯾﻦ ﺳﺌﻮال ﮐﻪ آﯾﺎ دارای ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ و ﺑﺨﺸﻮدﮔﯽ ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﺑﻮده اﯾﺪ؟ ﮔﺰﯾﻨﻪ ﺑﻠﯽ را اﻧﺘﺨﺎب ﮐﻨﺪ اﯾﻦ ﺟﺪول ﺟﻬﺖ ﺗﮑﻤﯿﻞ اﻃﻼﻋﺎت ﻓﻌﺎل ﻣﯽ ﮔﺮدد.

صفحه ۱۱

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ درآﻣﺪﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻣﺎﻟﯿﺎت آﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﻃﻮر ﻣﻘﻄﻮع ﻗﺒﻼ ﭘﺮداﺧﺖ ﺷﺪه اﺳﺖ، ﺷﻤﺎره رﺳﯿﺪ ﭘﺮداﺧﺖ و ﺷﻤﺎره رﺳﯿﺪ ﺗﺴﻠﯿﻢ اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺗﮑﻤﯿﻞ ﻣﯽ ﮔﺮدد.

صفحه ۱۲

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ ﻣﻮدی ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ اﻃﻼﻋﺎت اﻣﻮال و داراﯾﯽ ﻫﺎی ﻣﺮﺑﻮطﺑﻪ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺷﻐﻠﯽ ﺧﻮد را وارد ﻧﻤﺎﯾﺪ.

صفحه ۱۳

اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ در ﺑﺮﮔﯿﺮﻧﺪه ﺻﻮرت ﺧﻼﺻﻪ وﺿﻌﯿﺖ درآﻣﺪ و ﻫﺰﯾﻨﻪ، ﺷﺎﻣﻞ ﺟﻤﻊ ﻓﺮوش و درآﻣﺪﻫﺎ، ﺟﻤﻊ ﺧﺮﯾﺪ و ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. ﮐﺎدرﻫﺎی ﺳﻔﯿﺪ رﻧﮓ ﺗﻮﺳﻂ ﻣﻮدی ﭘﺮ ﺷﺪه و در ﻧﻬﺎﯾﺖ ﺳﻮد (‌زیان ) وﯾﮋه ﺗﻮﺳﻂ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﻣﯽ ﮔﺮدد.ﻣﻮﺟﻮدی ﮐﺎﻻ در اول و ﭘﺎﯾﺎن دوره از ﺟﺪول ﻣﻮﺟﻮی ﻣﻮاد و ﮐﺎﻻ ﻣﻨﺘﻘﻞ ﻣﯽ ﮔﺮدد.

صفحه ۱۴

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ درآﻣﺪ ﻣﺸﻤﻮل ﻣﺎﻟﯿﺎت ﻗﺒﻞ از ﮐﺴﺮ ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ﻣﺎده ۱۰۱ ق م م  اﻧﺠﺎم ﻣﯽ ﮔﺮدد. ﻣﻘﺎدﯾﺮ ﮐﺎدرﻫﺎی رﻧﮕﯽ ﯾﺎ از ﺟﺪاول دﯾﮕﺮ ﺗﮑﻤﯿﻞ ﻣﯽ ﮔﺮدﻧﺪ و ﯾﺎ ﻣﺤﺎﺳﺒﺎﺗﯽ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ و ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺗﻮﺳﻂ ﻣﻮدی ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ. (ﺑﺮای ﻣﺜﺎل ﻣﺒﻠﻎ ﺳﻮد(زﯾﺎن) وﯾﮋه از ﺟﺪول ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ اﻧﺘﻘﺎل ﻣﯽ ﯾﺎﺑﺪ) ﺑﺮای ورود ﻣﻘﺎدﯾﺮی ﮐﻪ از ﺟﺪاول دﯾﮕﺮ ﻣﻨﺘﻘﻞ ﻣﯽ ﮔﺮدﻧﺪ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﯿﺪ ﺑﺎ ﮐﻠﯿﮏ ﺑﺮ روی ﮐﻠﯿﺪ ﻣﻘﺎﺑﻞ آﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﺟﺪول ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﮐﺮده و ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ورود اﯾﻦ ارﻗﺎم اﻗﺪام ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ. ﭘﺲ از ورود اﯾﻦ ﻣﻘﺎدﯾﺮ ﺑﻪ ﺻﻮرت اﺗﻮﻣﺎﺗﯿﮏ ﺑﻪ اﯾﻦ ﺑﺨﺶ ﻣﻨﺘﻘﻞ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.

صفحه ۱۵

در اﯾﻦ ﺑﺨﺶ ﭘﺲ از اﻧﺘﺨﺎب ﻫﺮ ﯾﮏ از ﺷﺮﮐﺎ از ﺟﺪول ﺑﺎﻻی ﺻﻔﺤﻪ ( از ﻃﺮﯾﻖ ﮐﻠﯿﮏ ﺑﺮ روی ﻧﺎم ﺷﺮﯾﮏ ﻣﻮردﻧﻈﺮ ) ﺑﺎﯾﺴﺘﯽ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺗﮑﻤﯿﻞ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺎﻟﯽ آن ﺷﺮﯾﮏ در ﺟﺪول ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺻﻔﺤﻪ اﻗﺪام ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ. ﻣﺤﺎﺳﺒﺎت اﯾﻦ اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﮐﻠﯿﻪ ﺷﺮﮐﺎ و ﺑﻪ ﻧﺴﺒﺖ درﺻﺪ ﺳﻬﻢ آﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﺻﻮرت اﺗﻮﻣﺎﺗﯿﮏ اﻧﺠﺎم ﻣﯽ ﮔﯿﺮد.

ﺑﺮﻃﺒﻖ ﻗﻮاﻧﯿﻦ ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ، ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ﻣﺎده ۱۰۱ ق م م  ﺣﺪاﮐﺜﺮ ﺑﻪ ﻣﯿﺰان ۲۵۸،۰۰۰،۰۰۰ ریال ﺑﺮای ﺳﺎل ﻋﻤﻠﮑﺮد ۱۳۹۸ ﻣﯽ‌ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﭘﺲ از ﻣﺸﺨﺺ ﻧﻤﻮدن وﺿﻌﯿﺖ ﺷﺮاﮐﺖ در ﺟﺪول ﻣﺸﺨﺼﺎت ﻫﻮﯾﺘﯽ ﺷﺮﮐﺎ در اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ، اﯾﻦ ﻣﺒﻠﻎ ﺑﻪ ﺻﻮرت اﺗﻮﻣﺎﺗﯿﮏ ﺑﺮای ﻫﺮ ﺷﺮﯾﮏ ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﻣﯽ‌ﮔﺮدد.

ﻻزم ﺑﻪ ﺗﻮﺿﯿﺢ اﺳﺖ ﺳﻘﻒ اﺳﺘﻔﺎده از ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ﻣﺎده ۱۰۱ ق م م ﺗﻮﺳﻂ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﮐﻨﺘﺮل ﻣﯽ‌ﮔﺮدد. ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ ﻣﻮدی در واﺣﺪ ﮐﺴﺒﯽ ﮐﻪ ﺑﺨﻮاﻫﺪ ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ﺑﯿﺸﺘﺮی اﺳﺘﻔﺎده ﻧﻤﺎﯾﺪ، ﻣﯽ ﺑﺎﯾﺴﺖ اﺑﺘﺪا اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ آن واﺣﺪﮐﺴﺒﯽ را ارﺳﺎل ﻧﻤﺎﯾﺪ. ﻣﺎﺑﻘﯽ ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ در دﯾﮕﺮ اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎ ﺑﻪ ﺗﺮﺗﯿﺐ اراﺋﻪ، اﻋﻤﺎل ﮔﺮدﯾﺪه و ﭘﺲ از ﺻﻔﺮ ﺷﺪن ﺑﺎﻗﯽ ﻣﺎﻧﺪه ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ، ﺑﻪ ﻣﻮدی ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ﺗﻌﻠﻖ ﻧﻤﯽ‌ﮔﯿﺮد. ﺟﻬﺖ اﻃﻼع از ﻣﯿﺰان ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ اﺳﺘﻔﺎده ﺷﺪه در اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪﻫﺎی ارﺳﺎل ﺷﺪه ﻗﺒﻠﯽاﯾﻦ آﯾﮑﻮن ﻗﺮار داده ﺷﺪه اﺳﺖ. ﻫﻤ‌‌‌‌‌ﭽﻨﯿﻦ ﺟﻬﺖ اﺳﺘﻔﺎده ﺑﺎﻗﯽ ﻣﺎﻧﺪه ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ در دﯾﮕﺮ واﺣﺪﻫﺎی ﮐﺴﺒﯽ در ﺻﻮرت وﺟﻮد، ﻣﯿﺰان ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ﻣﺎده ۱۰۱ در اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ، ﻧﻤﯽﺗﻮاﻧﺪ از درآﻣﺪ ﻣﺸﻤﻮل ﻣﺎﻟﯿﺎت ﻗﺒﻞ از ﮐﺴﺮ ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ماده ۱۰۱ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﺎﺷﺪ.

در ﺻﻮرت اﺷﺘﺒﺎه ﻣﻮدی در ﺧﺼﻮص ﺗﺮﺗﯿﺐ ﺛﺒﺖ اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎ ﺟﻬﺖ درﯾﺎﻓﺖ ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ، ﻣﻮدی ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﺑﺮای اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎی ﻗﺒﻠﯽ ارﺳﺎل ﺷﺪه، اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ/اﺻﻼﺣﯽ ﺛﺒﺖ ﻧﻤﺎﯾﺪ. ﺑﻪ اﯾﻦ ﺗﺮﺗﯿﺐ ﮐﻪ اﺑﺘﺪا ﺑﺮای اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﻗﺒﻠﯽ ارﺳﺎل ﺷﺪه، اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ/اﺻﻼﺣﯽ ﺛﺒﺖ و ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ آﻧ‌ﺮا ﮐﺎﻫﺶ داده، ﺗﺎ ﺑﺮای اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ ﺟﺎری ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ﻗﺎﺑﻞ اﺳﺘﻔﺎده اﻓﺰاﯾﺶ ﯾﺎﺑﺪ.

صفحه ۱۶

در اﯾﻦ ﺻﻔﺤﻪ از اظهارنامه ﺑﺎﯾﺴﺘﯽ ﻣﺸﺨﺼﺎت ﺗﻬﯿﻪ ﮐﻨﻨﺪه اﻇﻬﺎرﻧﺎﻣﻪ اشخاص حقیقی (دارﻧﺪه اﻣﻀﺎی ﻣﺠﺎز) ﻣﺸﺨﺼﺎت ﻣﺪﯾﺮ/رﺋﯿﺲ اﻣﻮر ﻣﺎﻟﯽ و ﺣﺴﺎﺑﺮس ﻣﻮدی وارد ﮔﺮدد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بنر همکاری با ما
بنر اینستاگرام
بنر سوالات تخصصی
دانلود رایگان کتاب چگونه از حسابداری در مسیر تهران اصفهان به ۸ میلیون تومان درآمد رسیدم؟
بنر دانلود رایگان فیلم‌های آموزشی
بنر دانلود رایگان جدیدترین جدول حقوق و دستمزد
بنر تولید محتوا
بنر کانال تلگرام