از تحریر دفاتر قانونی چه میدانید؟

0
1008

tfcqyglt

تا حالا  یکبار اقدام به نوشتن دفاتر قانونی کردید ؟
آیا میدونید اطلاعات مورد نیاز  مالی شما چه جوری حمع بندی کنید و وارد دفاتر کنید ؟
از نوشتن دفاتر ترس دارید ؟
یا اینکه با خودتون میگید ولش کن یه چیزی مینویسم که فقط جریمه عدم ارائه دفاتر نشیم؟
شایدم بگید اصلا نمینویسم بذار علی الراس بشیم!
و خیلی چیزای دیگه …

نوشتن دفاتر کاری نداره. فقط باید بر ترستون یا باورهای غلطتون غلبه کنید.
حتما تا حالا براتون پیش اومده که وقتی کاری رو که بقیه فکر میکردن نمیتونید انجامش بدید یا اینکه خودتون اینجوری فکر میکردید رو انجام بدید ، اونموقع آدم یه لذت خاصی رو تجربه میکنه. لذت توانستن و خودی نشون دادن و کسب اعتماد به نفس. دوست داری باز این احساس رو تجربه کنی ؟
میدونی وقتی دفاتر یک شرکت رو خودت آماده میکنی و به تمام مسائل اشراف داری و وقتی دفاترت رسیدگی میشه و قبول میشه چه لذتی داره؟
چرا این فرصت رو از خودتون بگیرید و دفاترتون رو برای نوشتن به یکی دیگه بسپارید؟

میدونید اگر دفاترتون قبول نشه برای اثبات و پایمال نشدن حقتون باید چقدر پیگیری و اعتراض کنید و به هیئت حل اختلاف مالیاتی بروید و در نهایت هم احتمال کمی داره بتونید حرفتون رو ثابت کنید؟

شایدم همینجوری مدارکتون رو آماده کنید و با خودتون فکر کنید ممیز تو مسائل ریز نمیشه! اما اینطور نیست و ممیزین مسئول رسیدگی در جزئیات ریز میشوند و دنبال سرنخی هستند که از دفاتر ایراد بگیرند. پس بهتره مدارک و دفاترتون از روی اصول تهیه شده باشه.
آیا میدونید ممیزین غیر از مدارکتون به چه مسائل دیگه ای برای قبولی دفاترتون توجه میکنند؟

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

این مطلب را هم بخوانید:  آقا و خانم حسابدار لطفاً این نکات را جدی بگیر!

در مواردی مثل رد شدن دفاتر حسابداری تشخیص مالیات به صورت علی الراس صورت میگیره .در خصوص تشخیص علی الراس مالیات به این صورته که ممیز مسئول رسیدگی  خودش بر اساس میزان فروش یا درآمد شرکت یا شخص حقیقی یا حقوقی میزان مالیات متعلقه رو براساس یک ضریب تعیین میکنه و علاوه بر اون جریمه رد دفاتر هم بهتون تعلق میگیره.

بر اساس ماده ۱۹۳ قانون مالیاتهای مستقیم عدم ارائه دفاتر ۲۰% و رد دفاتر هم ۱۰% مالیات مشمول جریمه میشوند.
بر اساس ماده ۱۸۹ قانون مالیاتهای مستقیم هم اگر سه سال متوالی ترازنامه و حساب سود و زیان دفاتر و مدارک مورد قبول قرار گرفته باشد و مالیات هر سال را در سال ارایه اظهارنامه بدون مراجعه به هیات های حل اختلاف مالیاتی پرداخت کرده باشید معادل ۵% اصل مالیات سه سال مذکور علاوه بر استفاده از مزایای مقرر در ماده ۱۹۰ این قانون به عنوان جایزه خوش حسابی از محل وصولی های جاری پرداخت یا در حساب سنوات بعد آنان منظور خواهد شد که جایزه مزبور از پرداخت مالیات معاف خواهد بود.

پس بهتره همه چیز رو از اول بصورت اصولی و درست یاد بگیرید تا هم توانایی و مقام خودتون رو بالا ببرید و هم به شرکت در اثبات حق و حقوقاتش و بهره وری و پیشرفت مالی کمک کنید و وظیفه خودتون رو بعنوان یک حسابدار و مسئول امور مالی به درستی انجام بدید. و درنهایت از احساس خوبی که بابت این موفقیت بهتون دست میده لذت ببرید.

حالا چکار کنیم ؟ از کجا یاد بگیریم؟             Untitled

فقط کافیه در “کارگاه اصول و فنون تحریر دفاتر قانونی (پلمپ)” شرکت کنید و به سیر تا پیاز دفترنویسی مسلط بشوید و لذت یک تجربه جدید، مفید و کاربردی رو تجربه کنید.

این مطلب را هم بخوانید:  دانلود رایگان فایل صوتی معافیت مالیاتی

برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید 

کارگاه اصول و فنون تحریر دفاتر قانونی (پلمپ)

 

مریم قنبری

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here