از بورس اوراق بهادار برای تحلیل صورتهای مالی استاندارد کمک بگیرید

9
1186

Untitled

در آرشیو گزارشات حسابرسی ، شرکت مورد نظر خودتان را جستجو کنید

به نام پروردگار بی همتا و عرض سلام و ادب به همه شما کاربران عزیز و ارجمند ، شاید یکی از ملزومات موفقیت در رشته حسابداری توانایی تحلیل و بررسی انواع گزارشات مالی و به دنبال آن اجرای تکنیکی جریانات حسابداری شرکهاست ، یعنی حسابداری که قصد مشاوره دادن به دیگر شرکتها و یا اشخاص را دارد باید چندین گزارش حسابرس مستقل را با دقت مطالعه کند و با نحوه تجزیه و تحلیل صورتهای مالی آشنایی و تسلط پیدا کند .

همچنین دانشجویانی که قصد دارند در مورد صورتهای مالی انواع شرکت ها اعم از پیمانکاری ، بازرگانی ، صنعتی و خدماتی تحقیقات بیشتری کنند و با نحوه انواع گزارش حسابرسی آشنا شوند نیاز به مطالعه عمقی و جزء به جزء صورتهای مالی استاندارد دارند . با توجه دسترسی خیلی مشکل به انواع گزارشات حسابرسی واقعی توسط حسابداران ، راه حل آسانتری برای این منظور پیشنهاد می شود .

سازمان بورس اوراق بهادار انواع گزارشات حسابرسی را در اختیار شما می گذارد

شما برای آشنایی بیشتر با این منابع بسیار مهم می توانید وارد سایت سازمان بورس اوراق بهادار به نشانی www.seo.ir   شوید و در قسمت اطلاعات و آمار روی گزینه گزارش مالی شرکتها کلیک کنید که در ادامه تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود که حالا شما می توانید منبع مورد نظر خودتان را پیدا کنید . شما باید در این آدرس ها منابع را جستجو کنید :

Untitled2

 • نوع صنعت
 • گروه
 • نام شرکت
 • نوع گزارش
 • سال گزارش

با مشخص کردن نوع صنعت ، سمت و سوی بقیه گزینه مشخص خواهد شد ، مثلاً شما با انتخاب صنعت رایانه و فعالیتهای وابسته به آن می توانید به راحتی شرکتهایی که در این گروه قرار دارند را ببینید و انتخاب کنید ، پس از انتخاب نام شرکت دلخواه خود ، می توانید نوع گزارشات را تعیین کنید که معمولاً در سه بخش طبقه بندی شده است که شما با توجه به نیاز و نوع تجزیه و تحلیلی که می خواهید می توانید تصمیم گیری کنید ، این ۳ بخش کلی عبارتند از :

 1. گزارش حسابرسی مستقل و بازرسی قانونی به انضمام صورتهای مالی
 2. گزارش هیات مدیره به مجمع عمومی عادی
 3. گزارش توجیهی افزایش سرمایه
این مطلب را هم بخوانید:  مهمترین نکات قانون مالیات های مستقیم !

اگر در ابتدای راه هستید و می خواهید فعلاً بر تجزیه و تحلیل صورتهای مالی و گزارشات حسابرسی مسلط شوید می توانید بر روی گزینه شماره ۱ کلیک کرده و گزارش حسابرس مستقل ، گزارش صورتهای مالی به همراه یادداشتهای توضیحی را بررسی کنید . شما با استفاده از یادداشتهای توضیحی در گزارشات حسابرسی می توانید به نتایج خیلی خوبی در ترازنامه و صورت سود و زیان دست پیدا کنید . علی الخصوص می توانید در این شرکت ها ، نوع گزارشات و تاییدیه شرکت های پیمانکار صنعتی را انتخاب کرده و با جزئیات ارائه صورت وضعیتها به خوبی آشنا شوید.

امیدوارم با مراجعه به این سایت از امکانات خوب آن به نفع خود بهره ببرید و بتوانید انواع صورتهای مالی شرکت های مختلف را زیر نظر بگیرید .

برای همه شما عزیزان آرزوی توفیق روز افزون دارم .

میثم حاجی محمدی

9 دیدگاه ها

     ارسال نظر و سوال

     دیدگاه خود را وارد کنید
     Please enter your name here