1402987173_slide1

بازاری جدید پیش روی حسابداران !

با راه اندازی برنامه ریزی جدید سازمان مالیات بر ارزش افزوده مرحله ششم مشمولین مالیات بر ارزش افزوده مشخص شد.

حالا کمی تلاش و برنامه ریزی از سوی شما را می طلبد که خیلی سریع به کمک این مشمولین بشتابید و البته درآمدزایی خوبی را برای خود راه بیندازید. بخشنامه زیر کاملا جزئیات این مرحله را برای شما مشخص می کند . اول این بخشنامه را دقیق بخوانید تا در ادامه روش های کسب درآمد را خدمت شما بیان کنیم .

قابل توجه صاحبان چلوکبابي ها، سالن هاي غذا خوري،
سفره خانه هاي سنتي و ساير اغذيه فروشي هاي زنجيره اي
فراخوان ثبت نام، آموزش و اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده از ابتداي سال 94

بنا به اختيارات حاصل از مقررات ماده «18» قانون ماليات بر ارزش افزوده، بدينوسيله فعالان اقتصادي( عرضه كنندگان كالا و ارائه دهندگان خدمات) مشمول مرحله ششم ثبت نام نظام ماليات بر ارزش افزوده به منظور آموزش و اجراي مقررات موضوع اين قانون به شرح زير تعيين و اعلام مي‌گردد.

مشمولين مرحله ششم ثبت نام

اشخاص حقوقي و همچنين حقيقي (صرفنظر از مبلغ فروش سالانه) موضوع ماده «95» قانون ماليات هاي مستقيم که به فعاليت هاي زير اشتغال دارند:

– چلوكبابي‌ها، سالن هاي غذاخوري و سفره خانه هاي سنتي؛
– اغذيه فروشي هاي زنجيره اي با مالکيت واحد و يا نام و نشان و عنوان تجاري واحد فارغ از مساحت محل کسب و کار و نوع مجوز؛

‌تذكر بسيار مهم:

فعالان اقتصادي كه واجد شرايط مراحل اول تا پنجم ثبت نام و اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده بوده اند، حتي در صورت انطباق با شرايط مشموليت مرحله ششم ثبت نام اين نظام مالياتي جزء مؤديان مشمول مراحل قبلي ثبت نام و اجراي قانون محسوب و مكلف به اجراي مقررات از تاريخ شمول فراخوان مربوط، خواهند بود.

حتما بخوانید:  کم تجربه گی حسابداران در ثبت دارایی در جریان تکمیل(با مثال)

مهلت و نحوه انجام ثبت نام

1- از فعالان اقتصادي فراخوان شده دعوت مي‌گردد از تاريخ درج اطلاعيه در جرايد، به سامانه اينترنتي معاونت ماليات بر ارزش افزوده به نشاني www.evat.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام در اين نظام مالياتي اقدام تا مقدمات لازم از جمله آموزش فعالان اقتصادي و … جهت اجراي قانون فراهم شود. ضمناً راهنماي چگونگي ثبت نام از طريق سامانه مزبور قابل دسترسي مي باشد.

2- در صورت نياز به آموزش قانون و مقررات ماليات بر ارزش افزوده مؤديان مي توانند با مراجعه به سامانه ياد شده يا به ادارات كل امور مالياتي استان و شهرستان ذيربط براي آموزش ثبت نام نمايند، تا اقدام لازم براي آموزش آنها به صورت رايگان به عمل آيد.

3- اتحاديه هاي صنفي ذيربط نيز در صورت نياز اعضاي آنان جهت آموزش مي توانند فهرست اعضاء خود را به ادارات كل امور مالياتي ذيربط اعلام تا اقدامات لازم جهت آموزش آنان انجام شود.

4- تاريخ اجراي ساير تكاليف مقرر در قانون از جمله طي فرايند دريافت گواهينامه ثبت نام ،وصول ماليات و عوارض ارزش افزوده از خريداران ، ارائه اظهارنامه و واريز ماليات وعوارض بر ارزش افزوده به حساب هاي تعيين شده توسط سازمان امور مالياتي كشور از ابتداي سال 1394 خواهد بود.

آموزش مالیات

2 نظر

 1. با سلام .
  برای اینکه حسابدارها و مشاغل (نظیر آنچه در مقاله بالا اشاره فرمودید )باهم جوین شوند چه باید کرد ؟
  من چطور میتونم با اندکی آموزش بیشتر و اینکه سه سال تجربه کاری پشتش هست حسابداری پاره وقت کنم ؟؟

  اگه محبت کنید هم لینک آموزش هم لینک معرفی کارگاه و کلاس و تجربه ارزشمندتون را در اختیارمون بگذارید سپاس گزار میشم.

  ممنون ازسایت پر بار و عالی

  • با سلام خدمت شما دوست عزیز. تیم پرشین حساب آماده هرگونه مشاوره مالیاتی و پشتیبانی در خصوص انجام عملیات حسابداری به حسابداران و مدیران مالی عزیز می باشد.کارشناسان محترم این گروه با تلاش روزافزون خود سعی کرده اند با تهیه سی دی های آموزشی و برگزاری کلاس های خصوصی گامی در جهت رشد حرفه حسابداری بردارند. جهت مراجعه به سایت وخرید محصول به لینک زیر مراجعه فرماییدفروشگاه سایت پرشین حساب
   و نیز جهت مشاوره یا ثبت نام در دوره های آنلاین میتوانید با شماره های 36628211 – 36633255 – 031 تماس حاصل فرمایید.
   همچنین از طریق جست وجو در سایت از مقاله ها و فایل های آموزشی میتوانید استفاده نمایید.

ارسال نظر و سوال

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید