مشاوره مالیاتی و آموزش حسابداری

فاکتور خرید

30
موسوی asked 7 days ago

با سلام و خسته نباشید آیا فاکتورهای خرید ملزومات و نوشت افزار که فاقد ارزش افزوده است باید در اظهارنامه ارزش افزوده لحاظ شود؟

Leilahp54 replied 5 days ago

خیر ملزومات در اظهارنامه افزوده لحاظ نمی‌گردد فقط بسته به شرکت ممکن است برای بعضی از ملزومات استهلاک در نظر گرفته شود که این مورد هم در اظهارنامه عملکرد مورد استفاده قرار میگیرد و اظهارنامه ارزش افزوده شامل خرید و فروش طی سه ماه برای هر فصل می باشد.

1 Answers
مرضیه خیری عضو سایت answered 5 days ago

سلام دوست عزیز. با توجه به بخشنامه ۲۸۰۰۴ و بند ۳ این بخشنامه مشمول ارزشافزوده نخواهد بود و به استناد مفاد ماده ۱۷ قانون، مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداختی مودیان مشمول اجرای قانون بابت  تحصیل دارایی های ثابت ( از قبیل احداث ساختمان ، خرید ماشین آلات و تجهیزات ، وسائط نقلیه ، اثاثه و ملزومات اداری) که برای فعالیت های اقتصادی خود و به استناد صورتحساب های صادره پرداخت می نمایند . با رعایت تبصره های ذیل ماده مذکور از مالیات و عوارض متعلقه بابت  عرضه کالاها و خدمات غیر معاف توسط آن ها قابل کسر و یا تهاتر بود