۱ تمرین عملی جلوگیری از تنبلی مغز حسابدار

0
252 بازدید

حسابدار

 

میثم حاجی محمدی

سلام دوست گرامی

تا حالا به این موضوع بطور عمیق فکر کردید که چرا نمی توانید؟ می دانید که کار حسابداری به جز درجا زدن و باصطلاح قدیمی تر ها جاری کردن آب باریکه چیزی ندارد، ولی نمی توانید تحرک خیلی خوبی داشته باشید ولی در عین حال خیلی علاقمند به تغییر هم هستید.

تنبلی مغز حسابدار

موضوعی است که امروز می خواهم توضیحاتی در رابطه با آن منتشر کنم. البته این نکته را یادآوری کنم که تنبلی مغز مطالعاتی است که دانشمندان در کلیه رشته ها و حتی زندگی افراد درباره آن تحقیق کرده اند ولی من با توجه به رشته تخصصی خودم نکات را متناسب با عملکرد حسابداران بیان می کنم. مطلبی که جایش حسابی در آموزش حسابداری خالی است. در یک آموزش حسابداری کاربردی باید به هنرجویان بیاموزیم که چگونه مغز خود را از حالت تنبلی خارج کنند و به جز برنامه ریزی و نظم اقدامات و تمرینات خاصی را در برنامه کاری خود قرار دهدن. شاید همه افراد حوصله مطالعه را نداشته باشند ودر عین حال به شدت هوش بالایی داشته باشند.

امروز می خواهم یک راه ساده برای خارج کردن مغز از حالت در جا زدن به شما ارائه کنم که در ساعت استراحت محل کار خود می توانید از ان استفاده کنید.

 

آیا میدانستید بخاطر تنبلی مغز اغلب حسابداران فقط در کارهای روتین و تعریف شده در جا می زنند؟

آیا میدانستید حسابداران علاقه دارند که تغییر کنند ولی تا وقتی که مغز از حالت تنبلی خارج نشود این مهم غیر قابل دسترس می باشد؟

عده ای از حسابداران پشت میز خودشان هر روز کارهای تکراری و روزمره خود را انجام میدهند و این تکرارهای روزمره باعث ایجاد خستگی ذهنی میشود مانند مسیری کههر روز بدون تغییرآن را طی کنیم .

خطای شما همین جا است و راه درمان آن تغییر مسیر سازماندهی شده شماست ..!

از یکنواخت شدن در شغلتان فاصله بگیرید.!

شما به عنوان حسابدار به احتمال زیاد چندین بار این جمله را شنیده اید،و شاید تلاش زیادی کرده اید که از حالت روتین خارج شوید. مسلماً یک سال یا چند سال در یک محیط با افراد به طور دائم سرو کار داشته باشید کاری خسته کننده می شود و حالا به فکر چاره هستید. من در این مقاله قصد ندارم متدهای جذب پروژه را خدمت شما توضیح دهم و فعلاً می خواهم درباره بیداری صحبت کنم.

تا زمانیکه مغز خود را بیدار نکنید خیلی فکر کردن به جذب پروژه ها برای شما فایده ندارد.

اکثر حسابداران افسرده و گوشه گیر و عصبی هستند و این پشت میز نشستن و سر و کله زدن با مشکلات و کارهای تکراری روزمره ، باعث تحلیل رفتن فکر انها میشود و مغز آنها تنبل میشود.

مشکل اصلی و بزرگ حسابداران بی توجهی به این موضوع بسیار مهم می باشد.

یک تمرین ساده

برای اینکه همزمان دو فرمان را از طریق مغز اجرا کنید و نیز بتوانید با اجرای آن جهت بروزرسانی خود گام بردارید، می توانید در محل کار خود این تمرین را اجرا کنید.

 

تمرین

تمرینی که کاربران ما انجام میدهند دارای ۳ قسمت است ..

شما باید ۴۰ دقیقه زمان بدهید ..

ابتدا شما یک فیلم و یا یک فایل صوتی ۲۰ دقیقه ای با موضوع تخصصی در حوزه مالیات را گوش می دهید و ۲۰ دقیقه دیگر زمان دارید که فایل گوش داده شده را به صورت متن در ورد تایپ کنید. فایل صوتی به صورت زبان محاوره ای است و شما می بایست آن را به صورت متن نگارشی تبدیل کنید.
شما کاربر گرامی باید با دقت فایل صوتی اموزشی تخصصی مالیاتی را گوش دهید ..
فایل مورد نظر را گوش دهید و ان را به صورت جزوه درآورید و در سیستم خود تایپ کنید.

می توانید فایل متنی خود را برای ما ارسال کنید، به  بهترین تبدیل هدیه ارزنده ای از محصولات پرشین حساب تقدیم می گردد.

 

فایل های صوتی جهت اجرای تمرین ( یکی از فایل های زیر را انتخاب کنید )

 

۲ فایل صوتی رایگان مشاوره مالیاتی اظهارنامه

یک مدیر چه مراقبتهای مالیاتی نیاز دارد؟

دانلود رایگان ۷ فایل صوتی ویژه بازار کار حسابداری

 

این تمرین باعث می شود که مغز شما همزمان درگیر دو فرمان اجرایی شود : ضبط و اجرا به صورت تایپ

تمرین درس حسابداران ثروتمند

یکی از تمرین هایی که در دوره حسابداران ثروتمند به کاربران ارائه می شود گوش دادن به یک فایل های مالیاتی و تبدیل آن به صورت متن تایپی می باشد، چون حسابداری که به سمت کسب ثروت گام برمی دارد باید لحظه ای مغز خود را در حالت standby نگه ندارد.

Mockups

 

توضیحات بیشتر درباره دوره حسابداران ثروتمند 

 

برای شما آرزوی موفقیت داریم .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید