مشاوره مالیاتی و آموزش حسابداری

آموزش پرزنت مالیاتی دندانپزشکان(رایگان)

2 292

شروع حرکت در پروژه  دندانپزشکان

شاید کمتر حسابدار یا فعال مالی تا کنون به فکر جذب یک پروژه دندانپزشکی بیفتد و یا اگر هم وارد این حوزه شود خیلی از روند مالیاتی آنها سر در نیاورد. من در این پست سعی میکنم نقاط ضعف و نحوه جذب اینگونه پروژه ها را خدمت شما دوستان توضیح دهم. حتما در محل سکونت شما پزشکان و دندانپزشکانی هستند که در مطب، درمانگاه و بیمارستان ها خدمترسانی می کنند. این دسته از فعالان اقتصادی طبق ماده ۹۶ قانون مالیاتهای مستقیم جزو بند الف و ب محسوب می شوند که ضمن ارائه اظهارنامه می بایست دفاتر درآمد و هزینه، روزنامه و کل  را نیز تحریر نمایند.

نکته قابل توجه توافق این مجمع با سازمان امور مالیاتی مبنی بر عدم ارائه صورت معاملات فصلی طبق شرایط خاص می باشد.از طرف دیگر این واحد و اشخاص از ارائه مالیات بر ارزش افزوده هم معاف می باشند. بنابراین پیش خود اینطور فکر می کنید که چه تکلیفی باقی مانده است؟ شما برای جذب پروژه دندانپزشکی لازم است اطلاعات کاملتری از این نوع مشاغل داشته باشید :

 

دسته بندی شغل دندانپزشکی 

دندانپزشکان نوپا ( رزیدنت )

این اشخاص ، افرادی هستند که هنوز دوره تخصصی خود را به پایان نرساندند ولی می توانند در اورژانس ها و کلینیک ها با توجه به شرایط خاصی به طبابت بپردازند. اگر زیر نظر دانشگاه فعالیت کنند درآمدزایی محسوب نمی شود و لی ممکن است بصورت توافقی زیر نظر دندانپزشکان حرفه ای فعالیت کنند که در اینصورت یک مودی مالیاتی محسوب خواهند شد.

دندانپزشکان حرفه ای ( ثابت )

دندانپزشکان ثابت منظور افرادی هستند که در محل ثابتی استقرار دارند . این محل ها بصورت مطب خصوصی و یا مطب اشتراکی با دیگر پزشکان است که این افراد هم همچنان بند ب محسوب می شوند. مهمترین مشکلات مالیاتی این دسته بیشتر مالیات اجاره محل ، مالیات حقوق منشی ، حسابهای بیمه ای و محاسبه میزان مشارکت آنها می باشد.

دندانپزشکان حرفه ای ( ساعتی )

دندانپزشکانی هستند که فاقد مطب ثابت هستند و بصورت قراردادی در مطب همکاران خود به صورت ساعتی یا پورسانتی فعالیت دارند. از مشکلات اصلی این بخش مالیات و بیمه قراردادهاست و ضمن اینکه در صورت قرارداد با درمانگاه ها مودی بند ب محسوب خواهند شد.

درمانگاه دندانپزشکی

مودی بند الف می باشد و همانند یک شرکت می باشد و حسابداری آن هم خدماتی است از نقاط ضعف درمانگاه ها نحوه پیاده سازی حسابداری مالیاتی منطبق بر تغییرات و قوانین پولشویی است .

فروشندگان لوازم دندانپزشکی

این واحدها معمولا ملزم به نصب سامانه فروشگاهی می باشند و خیلی مشکل زیادی در مورد مالیات نخواهند داشت

وارد کنندگان محصولات دندانپزشکی

واردات معمولا از طریق کشور امارات، آلمان، نروژ و روسیه وارد کشور می شوند . وارد کنندگان ممکن است اشخاص حقیقی و یا حقوقی باشند که مواد اولیه دندانپزشکان را وارد کشور می کنند . مشکلات اصلی در این حوزه پیاده سازی حسابداری اعتبار اسنادی ، حسابداری مالیاتی در خصوص حقوق و آنالیز حجم فروش می باشد.

شرکتهای پخش محصولات دندانپزشکی

ممکن است وارد کننده نباشند ولی مانند مانند شرکتهای پخش مواد غذایی عمل می کنند با این تفاوت که محصولات دارویی است و معمولا ویزیتورها پزشکان هستند. نکته مهم مشمول شدن ارزش افزوده در این شرکتهاست. نباید گول معافیت دارویی را بخورید. در صورتی که شرکت فقط پخش کننده باشد اگر هم محصولش معاف باشد خدمات آن مشمول مالیات بر ارزش افزوده می شود. چالش اصلی شرکتها نیاز به حسابدارانی است که با نرم افزارهای تخصصی آنها کار کنند و تمامی پارامترهای حقوق و دستمزد و بیمه را به خوبی اجرا نماید.

از کجا شروع کنیم؟ 

حتما این سوال به ذهن شما خطور می کند که با همه این توضیحات از کجا شروع باید کرد؟ بهترین محل برای جذب پروژه ها به صورت انبوه، حضور درنمایشگاه های بین المللی است که در بیشتر شهرستان ها برگزار می شود. کانال بعدی همایش های دندانپزشکی است که یک نمونه ان در ادامه توضیح داده می شود کانال سوم انجمن ها هستند که مانند اتحادیه ها در هر مرکز استانی پایگاهی دارند بنابراین محل های پرزنت شما عبارتند از :

 • نمایشگاه های تخصصی دندانپزشکی
 • همایش های تخصصی دندانپزشکی
 • مجمع دندانپزشکان در پایگاه مرکزی استان ها
 • درمانگاه های تخصصی و بزرگ دندانپزشکی

چگونه پرزنت کنم ؟ 

بازهم نشد! میدانم جواب سوال شما نحوه پرزنت است . اول محل را شناسایی کنید تا پرزنت متفاوتی را به خوبی ارائه کنید. در مورد شروع نکته ای همین ابتدا باید توجه کنید : این حوزه توجه شدیدی به پرستیژ و حفظ روابط اجتماعی دارند. چون خود با مردم ارتباط مستقیمی دارند از این رو این مورد برای این قشر به شدت مهم است. شناسایی مشکلاتی که خلاصه عرض کردم در هر بخش بسیار مهم است. نکته ای که حتماً باید مد نظر قرار دهید در پرزنت این است که افرادی موفق تر هستند که حداقل یک همکاری کوچک با حوزه فعالیت آنها داشته باشند پس اگر میخواهید وارد این حوزه شوید حتی حسابداری یک مطب هم می تواند اطمینان بیشتری را برای شما فراهم کند.

و بازهم رسیدیم به رزومه 

و دیگر ماراتن جذب پروژه ها حتما به رزومه ها کشیده خواهد شد. اگر رزومه ضعیفی دارید به فکر بارور کردن ان باشید تا با جذب اطمینان این قشر پروژه های زیادی را از آن خود کنید.

بهترین حوزه کاری 

بهترین کانال شما مجمع دندانپزشکان است چون به راحتی می توانند با توجه به نیاز شدید اطلاعات خوبلی در اختیار شما قرار دهند.

این هفته هم همایش سراسری دندانپزشکان در انتظار علاقمندان جذب این دسته پروژه ها می باشد.

با تشکر میثم حاجی محمدی

anjomannew logo

پرشین حساب با همکاری مجمع دندانپزشکان برگزار می کند

IGDA

روز جمعه ۱۱ دی همایش سراسری انجمن دنداپزشکان ایران در شهر اصفهان می باشد. در این همایش جمعی از مدیران درمانگاه های دندانپزشکی، متخصصان ، جراحان، اساتید برتر رشته دندانپزشکی گرد هم می آیند.

brooz

با خبر شدیم بنا به دعوت این مجمع، جناب آقای میثم حاجی محمدی به عنوان مشاور مالیاتی مجمع دندانپزشکان، نکاتی را پیرامون اصلاحیه قانون مالیاتهای مستقیم و نحوه استقرار سیستم مالی و مالیاتی تشریح می کنند.

وی با اشاره به این موضوع که حسابداران به راحتی می توانند در کنار خدمات مالی پاسخگوی نیاز دندانپزشکان، فروشندگان لوازم دندانپزشکی را با یادگیری فنون مالیاتی اجرا نمایند.

دکتر میرزایی نائب رئیس مجمع دندانپزشکان بیان کردند، ازدیاد مشکلات مالیاتی در بین دندانپزشکان باعث شد تا از مشاور مالیاتی مجمع دعوت کنیم نکات و موارد مهم را در همایش سراسری آموزش دهند.

 

ایران – اصفهان

جمعه ساعت ۹ صبح همایش سراسری دندانپزشکان ایران

2 Comments
 1. اعظم میرنظامی says

  با سلام

  مطلب و مقاله را خواندم فکر می کنم این شاخه پتانسیل فراوانی برای جذب پروژه دارد و با توجه به اطلاعات کم کاربرانی مثل من از صنف دندان پزشکی به صورت جزئی و تفکیکی آموزش مراحل حسابداری را می شود در مقالات یا تحت عنوان یک محصول آموزشی ارائه بفرمایید در اینترنت جستجو کردم به نرم افزار مدیریت دندانپزشکی لبخند رسیدم و این نرم افزار به صورت دمو اطلاعاتی را کسب کردم ولی در مورد نحوه کاربردی انجام حسابداری آنها هنوز ابهاماتی برایم وجود دارد لطفا در این مورد مثل همیشه راه گشایی پیشرفت در قبول پروژه های حسابداری شوید با تشکر

  1. میثم حاجی محمدی says

   سلام سرکار خانم میرنظامی
   خیلی خوشحالم که شما یکی از خوش فکر ترین حسابداران این کشور هستید
   کار با نرم افزار خیلی مهم نیست مهم پیاده سازی سیستم حسابداری است و آگاهی مالیاتی . خیلی کار خاصی ندارد که در قالب محصول ارائه شود پیشنهاد شما بسیار ارزنده است
   بزودی سعی میکنم در قسمت حسابداری مشاغل بصورت رایگان ارائه کنم
   از حسن توجه و همت والای شما سپاسگذارم

Leave A Reply

Your email address will not be published.