حسابداری در منزل اجرا نکنید!

7 644

حسابداری در منزل

حسابداری در منزل

 

نه کرایه جا

نه نیروی کار

نه هزینه اضافی

در عوض

با لباس راحت در خانه

بدون مزاحمت ارباب رجوع

با تغذیه لازم و کافی

.

.

.

و حالا آیا فکر کردید چقدر محیط خانواده را از نظر روحی آسیب پذیر کرده اید؟

آیا میدانستید تمامی استرس کاری شما به خانواده منتقل می شود؟

آیا میدانستید بعداً اثرات مخرب آن را خواهید دید و در آن موقعیت باید هزینه بیشتری پرداخت کنید!!!

افرادی که این رویه کاری را در پیش می گیرند تمام وقت نیستند و یا اگر باشند تعداد خیلی کمی از حسابداران تمام وقت خود را در منزل می گذرانند ، تعداد زیادی از این نوع مشاغل بصورت پاره وقت است . بیشتر این نوع موارد حسابداری فروشگاهی و نمایشگاهی را تحت پوشش قرار می دهد .

لازم نیست کار را از دست دهید و درآمد خود را کاهش دهید لازم مکان دیگری حتی اشتراکی برای این کار اختصاص دهید

معمولاً حسابداران درکنار کار ثابتی که دارند ، کار حسابداری در منزل پاره وقتی را قبول کرده و با طرف قرارداد به تفاهم می رسند که در محیط حضور نداشته ، فقط یک روز در هفته برای جمع آوری مدارک و اسناد مراجعه می کنند و در چند سال اخیر ارسال گزارشات به محیط کار نیز از طریق ایمیل انجام می شود .

لازم است به اطلاع شما علاقمندان برسانم که برخی از این دسته مشاغل با مشکل روبرو شده و برخی دیگر هم با شرایط نسبتا” سختی کار را ادامه می دهند . ابتدا قبل از توضیح مشکل شغلی ، مشکل دیگری ممکن است گریبان گیر دوستان حسابدار گردد ، و آن بوجود آمدن استرس و در ادامه آن ناهنجاری های رفتاری در محیط خانوادگی آنان می باشد. من قصد تحلیل رفتارهای جامعه شناسی و روانشناسی ندارم ، همین قدر دیدم و می دانم که اغلب مجریان کار حسابداری در منزل با این گونه مشکلات روبرو هستند و فقط قصد اطلاع رسانی دارم .

و اما مشکلات شغلی این رشته بیشتر از عدم حضور حسابداران در کارهای پاره وقت و پاسخگویی به موقع در برابر سوالاتی است که در لحظه برای کارفرمایان پیش می آید ، به عنوان مثال مغایرت حسابها بین کارفرما و همکاران و نبود حسابدار بعنوان کارشناس حساب از این قبیل مسائل را شامل می شود و کارفرما با توجه به داشتن یک حسابدار ، خلاء حضور او را بخوبی احساس می کند ، از دیگر مشکلات می توان به ارائه بموقع گزارشات بدهکار و بستانکار و یا دیگر گزارشات اشاره کرد .

من در بخش مطالب حرفه ای شغل حسابداری پرشین حساب ، این کلمات را خیلی تاکید کردم و هنوز هم بر روی آن پافشاری می کنم ، یکی از شرایط کسب عنوان حسابدار حرفه ای به روز بودن است ، شاید از نظر دانش به روز باشید ، ولی تا وقتی که در شغلتان به روز نباشید نمی توانید آنگونه که شایسته شماست خودتان را به دیگران اثبات کنید . اگر مشتریان از شما ناراضی نباشند نمی توانید سوابق محکمی را در آرشیو کاری خود به ثبت برسانید .

دوستان عزیز توجه داشته باشید کارهای پاره وقت حسابداری و مالی برای کانال های نظارتی و کنترلی کارآیی دارد و در اجرای امورات حسابداری تمام وقت در جایگاه پاره وقت ، چه در منزل و چه در محیط کاری ، چیزی جز خستگی و کم کردن ارزشهای کاربردی شما ندارد .

برای حرفه ای شدن و جمع آوری سوابق کاری بجای حسابداری در منزل، راه های بهتر و راحتتری هم هست که شما را به منزلگاه بالای رشته حسابداری می رساند .

در صورت تمایل نظرات خود را برای ما ارسال کنید .

موفق و پیروز و حرفه ای باشید.

میثم حاجی محمدی

You might also like More from author

7 Comments

 1. فاطمه says

  سلام من حسابداری در منزل میخوام یا ۳ رو ز تو هفته

 2. حسابدار باتجربه says

  سلام باتوجه به خطی از مقاله مبنی بر
  برای حرفه ای شدن و جمع آوری سوابق کاری راه های بهتر و راحتتری هم هست که شما را به منزلگاه بالای رشته حسابداری می رساند
  من ۷سال سابقه کار حسابداری دارم راستش از جابجایی خسته شده ام ولی پیشرفت در کار حسابداری رو مدیون
  جابجایی هام میدونم الان مدت ۳سال است که درشرکتی ثابت مانده ام وجابجا نشده ام
  از این نظر میدونم که رشدی نخواهم کرد وآینده ای برایم نخواهد داشت راستش نمیدونم باید چیکارکنم جابجایی برای من مثل یک تابو شده وچون در شرکتی که مشغول هستم همکاران خوب وبااخلاقی دارم ترجیح میدم جابجانشم وعدم رشد رو بپذیرم درعین حال از کارهای باحجم زیاد که معمولا بهم ریخته هم هستند وآدمهای بی منطق وزورگو هم خسته شده ام چون میدونم هرجابرم بااین مشکلات روبرو میشوم واقعا نمیدونم باید چیکارکرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  لطفا در مورد راهای بهتر وراحتتر برای حرفه ای شدن و جمع آوری سوابق کاری توضیح بدهید

  1. میثم حاجی محمدی says

   سلام کاربر گرامی
   یکی از مهمترین دلایل عدم پیشرفت حسابداران در مکانهای ثابت همین خستگی و یکنواخت شدن است . در صورتی که شما می توانید در کنار همین کار ثابت حرکتها ی مقتدرانه ای انجام دهید . به طوری که درآمد شما از این کار کوچکترین بخش درآمدزایی شما از دیگر کارها و پروژه های مالی خواهد شد. برای رسیدن به این جایگاه روش و تکنیکهای زیادی وجود دارد که مهمترین آنها را می توانید در همین سایت مطالعه کنید.
   کافی است ، ( موفقیت در حسابداری ) را در بالای سایت و در قسمت جستجو وارد کنید و مهمترین مقاله ها رو در این زمینه مطالعه فرمایید.
   موفق و پیروز باشید .

 3. مریم امیری says

  سلام و خسته نباشید به شما
  من سرفصل حسابها رو در سیستم حسابداری مشکل دارم مثلا” نمیدونم جاری شرکاء رو در دارایی جاری می آوریم یا بدهی جاری .میتونید یه تفکیکی از سرفصل حسابداری به من ارائه بدین که من وقتی میخواهم یک حساب ایجاد کنم دچار مشکل نشم ..با تشکر از شما

  1. میثم حاجی محمدی says

   سلام کاربر گرامی سرکار خانم امیری
   حساب جاری شرکاء ، یک حساب ترازنامه ای است که دارای ماهیت بدهکار بوده و جزء معین حساب کل بدهیهای جاری است .
   شما هم برای تعریف کدینگ باید با تفکیک نوع حساب ( ترازنامه ای ، سود و زیان ، انتظامی ) و با شناخت ماهیت حسابها و قراردادن در حسابهای کل مربوط ، بهترین کدینگ را تعریف کنید .
   حسابهای ترازنامه ای شامل ( دارائی جاری ، دارائی غیر جاری ، بدهی جاری ، بدهی بلندمدت و حقوق صاحبان سهام ) است .
   حسابهای سود و زیان شامل ( فروش و درآمدها ، هزینه های تولید ، فروش ، مالی ، و اداری ) می باشد .
   شما با شناسایی ماهیت حسابها به راحتی می توانید حسابهای معین را تعریف کنید .
   موفق باشید .

   1. محمد says

    دارای ماهیت بدهکار بوده و جزء معین حساب کل بدهی های جاری ست!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟بدهی های جاری که دارای مانده بستانکار هستند!

Leave A Reply

Your email address will not be published.