مشاوره مالیاتی و آموزش حسابداری

۵مورد از کاربردی ترین معافیتهای شرکتهارااسانتر یاد بگیریم!

1 261

سلام بر همه  پرشینی ها !

امروز با شما هستیم بایک مطلب از هزاران نکته  مالیاتی که همه حسابدارها شرکتها ومدیران با ان در گیر هستندوامیدوارم بتواند نکته ای بر مطالب قبل شما بیفراید.پیشرفت شما ارزوی ماست.

همراهمان باشید.

۵مورد از کاربردی ترین معافیتهای شرکنهارااسانتر یاد بگیریم!

صددرصد درآمد حاصل از صادرات محصولات تمام شده کالای صنعتی و محصولات بخش کشاورزی ( شامل محصولات زراعی ، باغی ، دام و طیور ، شیلات ،جنگل و مرتع ) و صنایع تبدیلی و تکمیلی مثلا پشم ،تخم مرغ) مثل انواع میوه ها ،ماهی ،مرغ

پنجاه درصد درآمد حاصل از صادرات سایر کالاهائی که به منظور دست یافتن به اهداف صادرات کالاهای غیر نفتی به خارج از کشور صادر می شوند از شمول مالیات معاف هستند .

درآمد کارگاه های فرش دستباف و صنایع دستی و شرکت های تعاونی و اتحادیه های تولیدی مربوطه از پرداخت مالیات معاف است .

شرکت هایی که سهام آنها طبق قانون مربوط از طرف هیات پذیرش برای معامله در بورس قبول می شود از سال پذیرش تا سال که از فهرست نرخها در بورس حذف نشده درصورتی که کلیه نقل وانتقالات سهام از طریق کارگزاران بورس انجام و در دفاتر مربوط ثبت می گردد معادل ۱۰ درصد مالیات آنهابخشوده می شود (یعنی نرخ مایات بر درآمد آنها بجای ۲۵ % معادل ۲۲٫۵ % است.

سود دریافتی به هر عنوان در موارد زیر ازپرداخت مالیات معاف است :

-۱ سود متعلق به سپرده های مربوط به کسور بازنشستگی و پس انداز کارمندان و کارگران نزد بانک های ایرانی در حدود مقررات استخدامی مربوطه

-۲ سود یا جوایز متعلق به حساب های پس انداز و سپرده های مختلف نزد بانک های ایرانی یا موسسات اعتباری غیر بانکی مجاز . این معافیت شامل سپرده هایی که بانکها یا موسسات اعتباری غیر بانکی مجاز نزد هم می گذارند نخواهد بود .

-۳ جوایز متعلق به اوراق قرضه دولتی و اسناد خزانه

با سپاس از همراهیتان

معصومه سلیمی کارشناس ارشد پرشین حساب

1 Comment
  1. mehrdad91509 says

    سلام.ضمن تشکر از مطالب فوق العادتون یه سوال داشتم
    میخواستم بدونم اگر یه شخص حقیقی یا حقوقی اسپانسر یه تیم ورزشی باشه که تو مسابقاتی شرکت میکنه تا چه میزان از مالایت معاف میشه؟ممنون میشم اگه جوابم رو بدین.

Leave A Reply

Your email address will not be published.