چگونه می توانید یک شرکت حسابداری راه اندازی کنید؟

1 43

آموزش حسابداری

به نام خدا و عرض سلام

امیدوارم خوب و خوش باشید.تصمیم دارم با ارائه یک پست انرژی زا برای شما، سهمی در شادی شما دوست خوبم داشته باشم.مطلبی که امروز میخواهم خدمت شما ارائه کنم در رابطه با نحوه راه اندازی یک شرکت حسابداری و مراحل آن است.

اول ببینیم ویژگی یک شرکت حسابداری چیست؟ در چند سال قبل کا زیاد سختی نبود. یک یا دو نفر محلی را اجاره می کردند و هر کدام چند کار خدمات مالی می گرفتند و اجرا می کردند، حتی با یک نام تجاری ثبت نشده. ولی در این چند سال اخیر و حساسیت شرکتها و موسسات نسبت به واگذاری امور خدماتی خود به موسسات حسابداری، کار کمی سخت تر شده است، البته این سختی ها منفعتی را هم به دنبال دارد و آن هم بالا رفتن حق الزحمه ها بخاطر ازدیاد مسئولیت اجرای است. نکته ای که پیرامون ویژگی جدید یک شرکت حسابداری باید عرض کنم این است که اگر میخواهید یک وزنه اعتباری ایجاد کنید حتما یک شرکت ثبت شده اسم و رسم دار باید راه اندازی کنید تا مشتریان اطمینان خاطر از شما پیدا کنند و یکی ازدلایل موفقیت برخی از فعالان حوزه مالی نسبت به بقیه داشتن همین امتیاز خیلی مهم است .

اما فراموش نکنید نباید سریع تصمیم گیری کنید و صرفا اولویت شما راه اندازی شرکت حسابداری باشد چون اگر برنامه نداشته باشید ممکن است در بازار بزرگ خدمات مالی غرق شوید چون رقابت در این حوزه همانند بورس و سرمایه گذاری شده است. تعداد بسیار بالای شرکت ها و تعداد زیاد کارشناسانی که نه شرکت دارند و نه دفتر ثابت. پس باید اول زمینه راه اندازی را فراهم کنید.

چگونه می توانید یک شرکت حسابداری راه اندازی کنید؟ ابتدا باید اقدامات خیلی مهمی را مد نظر قرار دهید که قبل از تاسیس شرکت به آن نیاز دارید

حتما برای شروع با یک فرد حرفه ای و یا یک شرکت ارتباط گیری کنید

افراد زیادی هستند که درگیر پروژه ها هستند و فرصت راه اندازی دفتر و استقرار را ندارند و شما می توانید این فرصت را برای آنها ایجاد کنید.دسترسی خیلی راحت به این افراد در آگاهی خدمات مالی روزنامه ها و سایتها می باشد.اگر حسابدار هستید کار آسانتر است معملا مدیران مالی پاره وقت بیشتر اینطور عمل میکنند.

حداقل میزان سرمایه گذاری برای راه اندازی یک شرکت ۲ میلیون ماهیانه است.

شما حتما می بایست ۲ یا ۳ پروژه حسابداری با درآمدزایی ماهیانه ۲ میلیون تومان در ماه داشته باشید تا بتوانید آماده پیاده سازی اولیه شوید. اشتباه بزرگ بسیاری از افراد که در همان ابتدا با نرسیدن به این مبلغ شکست را تجربه می کنند.

برای شروع جذب پروژه نباید پراکنده عمل کنید

همیشه به دوستان و نمایندگان عزیز پرشین حساب هم این نکته را عرض میکنم بجای اینکه همه بازارها را تجربه کنید، یک بازار را قدرتمند هدفگذاری کنید. اگرهم احساس می کنید بازار جاندار نیست ثابت قدم باشید. مثلا فرض کنید شما وارد بازار شرکتهای حمل و نقل و کامیونداران شده اید، ممکن است در ابتدا با مشکل جذب مواجه شده باشید ولی نباید میدان را ترک کنید چون بارها تجربه ثابت کرده زمان نتیجه گیری نباید بازاریابان عرصه را خالی کنند و حداقل نیم نگاهی به آن داشته باشند.

از محل اشتراکی شروع کنید

کم ریسک ترین حرکت در راه اندازی یک دفتر حسابداری، مشارکت در دفاتر اشتراکی است. توجه داشته باشید بهتر است برای مشارکت در محل، از همکاران خود کمک نگیرید چون ممکن است نوع فعالیت ها امکان فشار روحی و استرس برای شما به همراه داشته باشد. گزینه پیشنهادی من مشارکت با وکلا است. چون معمولا وکلا ساعات اداری در دادگاه سپری می کنند و عصر ها معمولا دفتر هستند و شما خیلی راحت و کم هزینه می توانید صاحب اتاقی از یک دفتر کار شوید. مهم این است که در اولین حرکت شما باید محلی برای استقرار داشته باشید

 

امیدوارم با رعایت همین چند مورد بهترین تصمیم را برای راه نادازی شرکت اتخاذ کنید

در پستهای بعدی موارد بیشتری از این موضوع را ارائه خواهم داد .

با تشکر – میثم حاجی محمدی

آموزش حسابداری

جانمانید ….

You might also like More from author

1 Comment

 1. میثم says

  سلام دانشجو ترم ۸ دانشگاه ملی کرمانشاه هستم و چند مدت بیش برای کار اموزی به بیشتر موسسات حسابداری استان مراجعه کردم و جواب همگی نه بود و میگفتن که ما افراد آشنا رو به عنوان کار اموز قبول میکنیم البته شهر های بزرگ وصنعتی مثل تهران و….. کار اموز و…. زیاد لازم دارن ولی به دلیل مشکلات مالی و سربرستی خوانواده امکان سکونت رو ندارم و فعلا دنبال کار در شهر خودم هستم
  خیلی دوس دارم که کار تجربی رو یاد بگیرم و زندگیم رو تغییر بدم
  خودم احساس میکنم که به صورت تجربی نتونم کاری انجام بدم
  من می خوام که وارد بازار کار شم ب نظر شما چی کارکنم ؟؟؟؟؟ خیلی سردرگم هستم
  اگه امکان داره من رو به راهنمایی کنی

Leave A Reply

Your email address will not be published.