مشاوره مالیاتی و آموزش حسابداری

دانلود رایگان:فایل صوتی رسیدگی به خط تولید در اداره دارایی

0 321

آموزش مالیات

آموزش مالیات 

به نام خدا و سلام شاید یکی از مواردی که شرکتهای تولیدی و حتی مونتاژ کاری باید مراقب آن باشند مد نظر قرار دادن نحوه رسیدگی حوزه مالیاتی به دفاتر و اسناد فعالیت ها می باشد. من در فایل صوتی زیر نکات مهمی را در راستای آموزش مالیات بصورت  کلیپ ۴ دقیقه ای برای شما مطرح کردم و امیدوارم به درد تان بخورد و بیشتر مراقب باشید.

 

کارشناس امور ماالیاتی در این حساب به دنبال  کنترل موارد زیر است و وقت خود را برای دیگر موارد تلف نمی کند :

عدم استفاده از مواد کم ارزش بجای مواد با ارزش به عنوان مواد مصرف نشده منظور نشود

توجیه کامل و محاسباتی جدول گردش مواد از نظر : قیمت تمام شده واحدهای تولیدی ، صورت گردش کالای خریداری شده همراه با فرمولها و دستورالعمل های ساخت

برخی از حسابداران گمان می کنند کارشناس امور مالیاتی خیلی وقت و توان بررسی جدولی با این حجم را ندارد در صورتی که کارشناسان با تفکیک هاهانه این جدول و بررسی رندم یک با چند محصول به اشتباهات احتمالی پی مبرند .

 

و نکته آخر هم توقف ناگهانی خط تولید است که ممکن است بنا بر دلایلی مانند خرابی ماشین آلات، اعتصاب کارگران، قطع برق ، بی کیفیت بودن مواد، متوقف شود، در این مدت یک سری هزینه ها دائم اجرا میشود مثل سوخت و روشنایی و استهلاک ، تاسیسات و دستمزد کارگران ، حالا شاید بطور فهرست شده این نامها در ماده ۱۴۸ به عنوان هزینه های قابل قبول تلقی شود ولی چون بابت تولید بایستی بکار رود و تولید هم فعلا متوقف شده به نوعی هزینه ظرفیت استفاده نشده تلقی  می گردد که خیلی سخت مورد پذیرش قرار می گیرد.

 

پیشنهاد میکنم بقیه موارد را در فایل صوتی گوش دهید :

دانلود رایگان فایل صوتی توسط میثم حاجی محمدی درباره کنترل حساب تولید

 

 

پیروز باشید – میثم حاجی محمدی

Leave A Reply

Your email address will not be published.