تیک پروژه را با گزارشات فصلی بزنید!

0 251

1_Icon_Tick_1

به نام خدا و سلام

امروز قصد دارم کمی بعد توهم را به واقعیت برای شما تبدیل کنم. شاید در نگاه اول اینطور تصور شود که منظور ما از جذب پروژه های مالی و مالیاتی فقط و فقط پروژه های گزارشات فصلی باشد . کمااینکه خوشحالم که توانستم با فرهنگ سازی خیلی خوب در حوزه آموزش و اجرا، بعد وسیعی از کاربران و کارشناسان را به سمت این بازار خیلی خوب هدایت کنیم . اما دوستانی هم بودند که از ما و تیم انتقاد داشتند مبنی بر اینکه پروژه چندین مدل مختلف است و شما فقط بر روی گزارشات فصلی ذوم کرده اید!

بله کاملا درست است پروژه های حسابداری در حال حاضر تنوع و مدل های بسیار زیادی پیدا کرده است که هر فردی که اراده کند با برنامه ریزی خیلی مطمئن می تواند به درآمد های عالی دست پیدا کند. اما منظور ما این نیست! این برداشت غلط دوستانی است که تصور می کنند گزارشات فصلی به تنهایی پروژه خیلی خوبی بوده و درآمد شگفت انگیزی را نصیبشان می کند.

اجرای گزارشات فصلی برگ برنده در پروژه محسوب می شود نه به تنهایی یک پروژه مستقل ، چرا شرکتهای بزرگ و حتی سازمانهای دولتی قرارداد مستقل اجرای گزارشات فصلی را با شرکتهای حسابداری منعقد می کنند. ولی برای یک شرکت خصوصی و یا بنگاه اقتصادی به صرفه نیست که هم جداگانه و ماهیانه برای گزارشات فصلی هزینه کند و هم برای یک حسابدار حقوق پرداخت نماید.

پروژه صورت معاملات فصلی به دو مدل در حال اجراست . یک مدل پکیج شده و یک مدل مستمر . هدف از این نوع اجرا دستیابی به دیگر پارمترهای کارفرماست . یعنی شما می توانید با یک اجرای خوب قدرت خودتان را به رخ بکشید. در حالت پکیج شده شما به عنوان یک مجری کلیه گزارشات فصلی تعویق افتاده مثلا از سال ۹۱ تا کنون را بروزرسانی می کنید و حق الزحمه دریافت می کنید . اما پیشنهاد ادامه این نوع پروژه کمی غیر منطقی است چرا که اگر قرار باشد اطلاعات بصورت کامل در اختیار شما قرار بگیرد و فقط وارد سامانه شود دیگر نیازی به حضور شما نیست!

همانطوریکه در کارگاه تخصصی گزارشات فصلی توضیح دادم آنالیز باید ها و نبایدهای گزارشات فصلی مهمتر از یک ارائه به ظاهر ساده است . اینکه چه گزارشاتی در خرید با چه شرایطی کنترل و ارائه شود تا کارفرما خسارت پیدا نکند! در مورد فروش هم همینطور است چه پارمترهایی استعلام شود تا فروش با خطر کتمان مواجه نشود!

پیشنهاد من در پایان این است که اگر میخواهید پروژه های خوبی را از آن خود کنید گزارشات فصلی می تواند بهانه ای باشد برای ورود شما به یک سیستم و کانکت هایی که الزاماً پیدا می کنید از جمله حوزه مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده ! حالا خیلی فرقی نمی کند امور مالی می تواند انجام دهد و وقت کافی ندارد و یا اینکه خیلی مسلط به اجرا نیست!

 

در صورتی که احساس میکنید در ارائه گزارشات فصلی خیلی توانمند نیستید و با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی خیلی فرصت حضور در کارگاه تخصصی را ندارید می توانید بسته آموزش تخصصی گزارشات فصلی را از طریق لینک زیر دریافت کنید . این بسته با تدریس بنده در کلاس تمامی نکات حرفه ای و کاربردی در این حوزه را به شما آموزش می دهد.

آموزش ویدئویی گزارشات فصلی 

 

پیشرفت روز افزون را برای شما آرزومندم  / میثم حاجی محمدی

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.